Zadajte kritériá
Nemáte čas hľadať? Pošlite dopyt viacerým ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, že zadáte svoje kritériá a potvrdíte. My ho rozpošleme všetkým vyhovujúcim ubytovaniam, ktoré vám pošlú svoju ponuku ak sú voľné. Ušetríte čas a môžete si vyberať! Kritériá si nastavte vo vyhľadávaní, vyplňte svoje kontakty a stlačte Odoslať dopyt.

Počet vyhovujúcich objektov:

Snažte sa zadať čo najpresnejšie kritériá, aby vás nekontaktovalo veľmi veľa ubytovateľov. Pozrieť vyhovujúce ubytovacie zariadenia


Zrušiť dopyt

Vyberte si z ponuky až 12 ubytovaní Košice

ExteriérExteriérExteriérExteriérAreálExteriérBicykleObčerstvenieChatka s 2 spálňamiMobilný dom Standard
Rodinný Resort Barca
Košice - Barca • 19 chát a  1 apartmán, 70 osôb, 30 spální. Na okraji obce, pri potoku, pri letisku. S možnosťou stravovania. Pes povolený.
5 4 recenzie
od 60 € / chata / noc
SpálňaSpálňaSpálňaTelevízorKuchynský kútSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaJedálenské posedenie
Ubytovanie pre jednotlivca (podľa potreby poskytneme aj ďalšiu posteľ)
Košice • 3 osoby, 1 spálňa. V obci. Pes nepovolený.
5 2 recenzie
od 49 € / osoba / noc
ExteriérKuchyňaŠtvorlôžková izbaŠtvorlôžková izbaŠtvorlôžková izbaDvojlôžková izbaDvojlôžková izbaKúpeľňaKuchyňaKuchyňa
Možnosť dlhodobého ubytovania
Košice - Krásna • 2 izby, 6 osôb, 2 spálne. V obci. Pes povolený.
4.9 10 recenzií
od 15 € / osoba / noc
Obývacia miestnosť s pohovkou a krbomStolný futbalObývacia miestnosť s pohovkou a krbomCentral Apartment Fun & TeambuildingSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňa
 
Košice - Staré Mesto • 12 osôb, 5 spální. V centre obce. Pes nepovolený.
5 1 recenzia
od 100 € / apartmán / noc
Apartmán LDApartmán LDApartmán LDApartmán LDApartmán LDApartmán LD
Novozrekonštruované apartmány v blízkosti lesa!
Košice - Poľov • 2 apartmány, 15 osôb, 5 spální. V obci, pri lese, pri letisku. Vírivka. Pes nepovolený.
5 1 recenzia
od 65 € / apartmán / noc
Penzión nad bankou 2 -lôžkoPenzión nad bankouPenzión nad bankouPenzión nad bankouPenzión nad bankouPenzión nad bankouPenzión nad bankouPenzión nad bankouPenzión nad bankou
Penzión v centre Košíc
Košice - Staré Mesto • 6 izieb, 11 osôb, 6 spální. V centre obce. Pes povolený.
4.6 12 recenzií
od 45 € / izba pre dvoch / noc
ExteriérRecepciaŠtvorlôžkový apartmánŠtvorlôžkový apartmánDvojlôžková izbaDvojlôžková izba v bunkeTrojlôžková izbaDvojlôžkový apartmánDvojlôžkový apartmánŠtvorlôžkový apartmán
Kvalita za atraktívne ceny
Košice - Šaca • 93 izieb a  4 apartmány, 204 osôb, 97 spální. V obci. S možnosťou stravovania. Pes nepovolený.
4.3 5 recenzií
od 5 € / osoba / noc
ExteriérReštauráciaReštauráciaRecepciaDvojlôžková izbaDvojlôžková izbaDvojlôžková izbaDvojlôžková izbaJednolôžková izbaDvojlôžková izba LUX
Ubytovanie v blízkosti centra mesta
Košice - Košice - mestská časť Západ • 24 izieb a  1 apartmán, 49 osôb, 25 spální. V obci. S možnosťou stravovania. Pes povolený.
4.9 3 recenzie
od 39 € / osoba / noc
SpálňaSpálňaSpálňaObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosťSpálňaKúpeľňaToaletaInteriér
Nádherný apartmán v štýle 90tych rokov priamo v srdci Košíc
Košice - Staré Mesto • 3 osoby, 1 spálňa. V centre obce. S možnosťou stravovania. Pes povolený.
4.6 1 recenzia
od 70 € / apartmán / noc
ExteriérIzbaIzbaKúpeľňa
Ideálne na dlhodobé ubytovanie
Košice • 14 izieb, 54 osôb, 16 spální. V obci. Pes nepovolený.
4.9 5 recenzií
od 5 € / osoba / noc
Exteriér2-lôžková izba s prístelkou2-lôžková izba s prístelkou3-lôžková izba3-lôžková izba3-lôžková izbaSvadbaSvadbaSvadbaSvadba
Domáca atmosféra, domáca strava!
Košice - Šaca • 5 izieb, 15 osôb, 5 spální. Na okraji obce. S možnosťou stravovania. Pes nepovolený.
3.6 2 recenzie
od 30 € / osoba / noc
Obývacia miestnosťSpálňaVchod
Hodinový hotel! Diskrétne.
Košice - Staré Mesto • 2 osoby, 1 spálňa. V centre obce. Pes nepovolený.
4.8 8 recenzií
od 30 € / apartmán / noc
Nemáte čas hľadať ubytovanie? Pošlite dopyt!

16+ tipov kam ísť na výlet v Košiciach

Východné Slovensko ukrýva množstvo krás a jeho najväčšou dominantou sú určite Košice. Európske hlavné mesto kultúry za rok 2013 a Európske mesto športu za rok 2016 ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých miest a atrakcií. Okrem spomínaných označení sú tiež Košice zaradené do siete kreatívnych miest UNESCO. Ako prvé mesto vo východnej a strednej Európe sa v roku 2019 pýšilo titulom Európske hlavné mesto dobrovoľníctva. Košice tak Slovensko významne reprezentujú aj vo svete.

Okrem pestrej ponuky atrakcií sú Košice centrom celého východného Slovenska a sídlom Košického samosprávneho kraja. Sú významným dejiskom hospodárskeho, kultúrneho, politického a cirkevného života. Nachádza sa tu niekoľko významných inštitúcií vrátane Ústavného súdu SR, Slovenskej akadémie vied, Slovenského technického múzea, Východoslovenského múzea, Štátneho divadla Košice, Štátnej filharmónie Košice alebo napríklad Východoslovenskej galérie.

Kedy je vhodné navštíviť Košice?

Tak ako väčšina veľkých miest, aj Košice dokážu svojim návštevníkom celoročne ponúknuť zaujímavý program. Či už sa rozhodnete pre letnú sezónu, počas ktorej je organizovaných množstvo kultúrnych podujatí alebo zimnú sezónu, kedy môžete využiť niektoré z lyžiarskych stredísk v okolí. Počas leta si ľudia najčastejšie vychutnávajú predstavenia, vernisáže, autorské čítania, športové akcie alebo koncerty. Práve koncerty sú organizované nielen v lete, ale počas celého roka v obrovskej STEEL Aréne. Tá slúži najmä ako hokejová aréna, ale v špeciálne príležitosti sa vie premeniť na koncertné pódium pre tie najväčšie hviezdy. Svoje legendárne vystúpenia tu odohrali hudobníci ako Bryan Adams, Andrea Bocelli, Seal, Elton John, David Guetta, 50 Cent alebo Sting. Počas zimných mesiacov je okolie Košíc okrem iného vhodné aj pre milovníkov zimných športov. Okrem skvelých hokejových zápasov môžu športový nadšenci navštíviť aj niektoré z lyžiarskych stredísk. Medzi obľúbené patria Kavečany, Jahodná, Plejsy, Mulpark alebo Červený breh. V prípade, že nie ste športoví nadšenci, v zime vás určite poteší návšteva jedných z najkrajších vianočných trhov na Slovensku. Blízko námestia sa pri fontáne počas decembra vytvorí malé ľadové kráľovstvo, do ktorého svojim výtvorom z ľadu prispejú umelci z rôznych kútov sveta.

Návštevu Košíc si môžete obvzláštniť, ak toto malebné mesto navštívite počas konania niektorého z významných podujatí. Medzi populárne patria Dni mesta Košice. Ide o akýsi festival, ktorý trvá niekoľko dní, počas ktorých je pre ľudí pripravený bohatý program. Súčasťou sú napríklad Košické Benátky, ktorých sa záujemcovia zúčastňujú na vlastnoručne vyrobených člnoch. Obľúbeným je stretnutie veteránov Cassovia Retro, kde sa predstaví viacero historických vozidiel. Ak Cassovia Retro nestihnete, počas roka je ešte organizované podujatie Cassovia Classic. V prípade, že vás zaujímajú nielen autá, ale aj vlaky, určite svoju návštevu Košíc prispôsobte Rušňoparáde. Ide o úžasné podujatie, pri ktorom sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program, ukážka vlakového depa a možnosť nastúpiť a vystúpiť do rôznych rušňov. Unikátnym podujatím je aj balónová fiesta. Desiatky horkovzdušných balónov sa nafúknu a postupne vyletia k oblohe, aby tak záujemcom ukázali pohľad na Košice z vtáčej perspektívy. Podujatie je pastvou pre oči nielen pre účastníkov letu, ale aj pre ľudí, ktorí toto divadlo sledujú zo zeme.

Čo všetko môžete v Košiciach robiť?

Košice sú mestom možností a je toho naozaj veľa čo v nich môže človek navštíviť, vyskúšať alebo robiť. Zaleží len na tom, aký druh dovolenky vyhľadávate a čo vás najviac baví. Košice sú miesto, v ktorom si prídu na svoje zamilované duše, aktívni športovci, ale aj rodiny s deťmi, či aktívni seniori. Široká ponuka atrakcií zaručuje zábavu pre každého a spomienky na návštevu Košíc na celý život.

História na dlani

O bohatej histórií tohto mesta vás presvedčí neuveriteľné množstvo pamiatok. Snáď úplne najznámejšou súčasťou mesta je Dóm sv. Alžbety, ktorý môžete navštíviť počas celého roka. Zaujímavou je aj Kaplnka sv. Michala, ktorá stojí hneď vedľa. Obe budovy vás zaujmú svojou nádhernou stavbou a prekvapí vás aj interiér. Druhou najstaršou budovou v Košiciach je Urbanova veža, pred ktorej vstupom sa nachádza známy urbanov zvon. Počas Vianoc sa okolo zvonu kladie adventný veniec. Ako vystrihnutý z rozprávky je aj Jakabov palác, ktorý vás zaujme na prvý pohľad. Nádherná synagóga na Zvonárskej ulici vás zaujme nielen zvonku, ale aj zvnútra. Ďalším zaujímavým miestom je Dominikánsky kostol, ktorého budova je jednou z úplne najstarších v Košiciach. Nachádza sa na Dominikánskom námestí, ktorého súčasťou je aj známa Dominikánska studňa.

V prípade, že radi fotografujete, v Košiciach nájdete veľa zaujímavých miest a sôch, pri ktorých si môžete urobiť originálnu fotografiu. Jednou z najznámejších sôch je pamiatka na Júliusa Jakobyho, ktorý bol slovensko/maďarský umelec a maliar. Socha sa nachádza oproti vchodu do Dómu sv. Alžbety. Kúsok od tohto miesta sa nachádza obrovská topánka, ako spomienka na Andyho Warhola. Zaujímavým je určite aj Halmiho dvor, ktorý je špecifický pre svoje lietajúce dáždniky. Okrem krásnych fotiek si tu môžete vychutnať aj kávičku alebo občerstvenie. Oproti cez ulicu sa nachádza dvor Hlavná 22, ktorý je pre zmenu zdobený farebnými lampášmi.

Tipy pre milovníkov umenia

V prípade, že radi vyhľadávate umenie a fascinujú vás múzea a galérie, v Košiciach si prídete na svoje. Nachádza sa tu jedno z najvýznamnejších múzeí na Slovensku, ktoré spravuje približne 500 000 rôznych predmetov. Ide o Východoslovenské múzeum, ktoré doslova skrýva zlatý poklad. Pri jeho návšteve budete mať šancu presvedčiť sa o jeho existencii na vlastné oči. Na nádvorí múzea sa nachádza drevený gréckokatolícky kostol, ktorý pochádza z roku 1741. Zaujímavým miestom pre návštevu je aj Miklušova väznica alebo pozostatky mestských hradieb spolu s Dolnou Bránou. Záujemcovia majú možnosť dozvedieť sa viac o histórií mesta a lepšie si predstaviť ako tu kedysi ľudia žili.

Na košickom letisku sa nachádza Letecké múzeum, ktoré svojich návštevníkoch informuje o rozvoji letectva na Slovensku. Nachádza sa tu niekoľko originálnych lietadiel nielen z Európy, ale aj Číny a USA. Okrem nich sa tu nachádza aj niekoľko helikoptér a ďalších dopravných prostriedkov. Po prehliadke tohto múzea môžete pokračovať do Slovenského technického múzea, ktorého je Letecké múzeum súčasťou. Toto múzeum vás zaujme lákavými expozíciami a rôznymi ukážkami vynálezov. Návšteva oboch spomínaných múzeí zaujme nielen deti, ale aj dospelých. Milovníci umenia môžu v Košiciach navštíviť niekoľko galérií, pričom najznámejšou je Východoslovenská galéria. Okrem krásnych umeleckých diel sa počas víkendov môžete zúčastniť aj kurzov maľovania.

DivadloWalkerssk

Deti sa v Košiciach nudiť nebudú

Ak sa rozhodnete vyraziť do Košíc s deťmi, je dosť možné, že pre nej budete hľadať inú zábavu ako návštevu pamiatok a prehliadku umení. Skvelou správou je, že v Košiciach je z programu pre deti naozaj z čoho vyberať. Všetky deti milujú zvieratká, a tak je návšteva Košickej ZOO skvelým nápadom. Súčasťou je aj obrovský Dinopark, ktorý vás svojimi exponátmi vráti do minulosti. Vedľa Zoo sa nachádza úplne prvá bobová dráha na Slovensku. Zaujímavým je rozhodne aj športovo zábavný areál Tsystems, v ktorom si deti môžu otestovať premávku a znalosť dopravných značiek. Zo zábavy sa tak rýchlo stáva náučná aktivita. V prípade, že si budete chcieť chvíľu s deťmi oddýchnuť a posedieť, urobiť tak môžete v bábkovom divadle. To má v Košiciach dlhú históriu a dodnes sa teší veľkej obľube. Navštíviť ho môžete na Alžbetinej ulici.

Staršie deti si určite radi vyskúšajú cvičnú lezeckú skalu v Čermeli. V Košiciach sa nachádza niekoľko horolezecký miest, a tak je táto lezecká skala skvelou prípravou. Pre odvážnych dobrodruhov je skvelou voľbou vyskúšanie splavu divokého Hornádu, ktoré je lepšie absolvovať s rodičmi. Vo Wake Ski Parku je možné vyskúšať si wakeboarding alebo zvoliť menej adrenalínovú variantu a v parku Anička skúsiť člnkovanie. Pre tých čo milujú únikové hry alebo by ich chceli prvýkrát skúsiť sú Košice tým pravým miestom. V Košiciach je viacero spoločností, ktoré sprostredkúvajú tento jedinečný zážitok. V Paradoxe môžete skúsiť vyriešiť záhadu ponorky, uniknúť z väzenia alebo sa zahrať na Sherlocka Holmesa. Známymi sú aj Paniq Room alebo Escape Room Košice. Okrem toho si môžete vyskúšať aj virtuálnu realitu a preniesť sa tak do úplne iného sveta.

V prípade, že už budete mať dosť atrakcí, navštívte prírodu. Košice a ich okolie sú oázou pokoja, krásnych miest a nádhernej prírody.

Parky a fontány sú miestom pokoja

V prípade, že už budete unavení z pozerania pamiatok a budete si chcieť oddýchnuť a nájsť pokojnejšie miesta, určite zavítajte do niektorého z parkov. Medzi dómom sv. Alžbety a Štátnym divadlom sa nachádza zelený park s úžasnou spievajúcou fontánou. Ide o vôbec prvú spievajúcu fontánu, ktorá sa nachádzala v Československu. Od roku 1986 sa o ňu mesto pravidelne stará a jej melodický zvuk robí radosť nielen domácim, ale aj turistom. Na druhej strane divadla sa tiež nachádza zaujímavý park s fontánou. Tá je zaujímavá pre svoju výzdobu zverokruhom. Niektorí ľudia veria, že ak pohladkáte svoje znamenie a budete pri tom myslieť na tajné želanie, nakoniec sa vám splní. Samozrejme, ide len o poveru, každopádne pri návšteve môžete jej pravdivosť vyskúšať.

Fontán sa však v Košiciach nachádza omnoho viac. Medzi úplne najznámejšie patrí vodorovná fontána Čermeľský potok, ktorá preteká cez Hlavnú ulicu. Je zaujímavou ukážkou, že voda si vždy nájde svoju cestu a ako jej ľudia dokážu prispôsobiť. Jedným z najkrajších parkov je mestský park, v ktorom sú umiestnené viaceré fontány, potôčik, mostíky, lavičky, jazierko, ihriská, chodníky a dokonca tu je aj malé kúpalisko. Pre svoje krásne okolie je známy aj park Anička, ktorý sa nachádza neďaleko centra a vyhľadávaný je najmä školami a rodinami s deťmi.

Obľúbenou je aj botanická záhrada, v ktorej sa nachádza viac ako 4 600 rôznych rastlinných druhov. Areál s rozlohou približne 30 ha je úžasným miestom pokoja a skvelým miestom pre trávenie voľných chvíľ. Okrem ukážky rastlín, mnohých skleníkov a zaujímavých expozícií je v záhrade vytvorený aj včelársky náučný chodník. Súčasťou botanickej záhrady v Košiciach je aj mini Zoo, v ktorej návštevníci nájdu napríklad zajace, andulky alebo bažanty.

Čarovná príroda Košíc a okolia vám vyrazí dych

Aj napriek tomu, že parky sú v Košiciach naozaj nádherné, lesy, jazerá, vodopády a ďalšie prírodné úkazy vám ešte len vyrazia dych. Skvelým miestom pre vyčistenie hlavy je Čermeľský les, v ktorom si môžete vybrať z viacerých turistických chodníkov a cyklochodníkov. Je teda na vás či sa ho rozhodnete preskúmať pešo alebo na bicykli. Odporúčaným je aj najmladší náučný chodník Vrabčie skaly, vďaka ktorému sa budete môcť dozvedieť veľa zaujímavých informácií o košickom vtáctve a lesoch.

V prípade, že máte radi prechádzky s krásnymi výhľadmi, určite sa vydajte na chatu Hrešná, ktorá sa nachádza na vrchole lyžiarskeho strediska Kavečany-Hrešná. Ak už sa rozhodnete pre Hrešnú, pokračujte po červenej turistickej značke až k vyhliadke na Vysoké Tatry. Ide o jediné miesto v Košiciach, ktoré umožňuje ľuďom vidieť nádherné štíty našich hôr. Obľúbeným miestom je aj vrchol kopca Hradová, na ktorom môžete stráviť pekné popoludnie, vychutnať si výhľady a načerpať nové sily. Neďaleko sa nachádza parkovisko, takže sa pri výstupe moc neunavíte.

Sídlisko nad Jazerom sa ako jedno z mála môže pochváliť naozaj krásnym okolím. Nachádza sa tu niekoľko zaujímavých jazier a bohatá príroda, v ktorej rýchlo stratíte pojem o čase. Čo sa týka prírodných vôd, tak Košičania radi navštevujú aj ostrov na jazere alebo vodnú nádrž Bukovec. Košice sa ako jedno z mála miest na Slovensku môžu pochváliť nádhernými vodopádmi, ktoré sú krásne nielen v lete, ale aj zime keď zamrznú. Najkrajšie sú pod mostom obce Ťahanovce alebo v parku Anička.

Ubytovanie v Košiciach

Sme si takmer istí, že vás široká ponuka voľnočasových aktivít v Košiciach zaujala, a preto musíme na záver spomenúť to najdôležitejšie - ubytovanie. Vyberať si môžete z hotelov, apartmánov, penziónov, ubytovní alebo rekreačných chát či kempingových areálov. Záleží len na vás, aký typ dovolenky si vyberiete a v akej časti Košíc sa rozhodnete ubytovať. V Košiciach je vyhľadávaný aj prenájom bytov Košice. Medzi najobľúbenejšie hotely v Košiciach patria Hotel Centrum Košice a Hotel Gloria Palac Košice. Medzi penziónmizase vyniká penzión Grand Košice. Lacné ubytovanie Košice nájdete v našej sekcii apartmánov alebo v ponuke ubytovní.

Zaujímavé lokality, krásne ubytovanie Košice a priateľské ceny sú hlavným dôvodom, prečo by ste si mali vybrať z ponuky ubytovania práve u nás.

Naplánujete si čo všetko chcete v Košiciach vidieť a zažiť a rezervujte si niektoré z ubytovaní na našom webe. Návštevu tohto krásneho historického mesta vám môžeme len odporučiť.

Názory a odporúčania

Miroslav Varga
výlet na Tokaj

Miroslav Varga
navštíviť centrum

Miška Morvayova
Vyhliadková veža a určite centrum

Miška Morvayova
Určite navštíviť mesto

Jarmila Tatarková
Hájske vodopády, Turniansky hrad, Zádielska dolina, kostol sv. Ladislava za obcou Debraď, spievajúca fontána v Čečejovciach

Jarmila Tatarková
viac aktivít je mimo obce

Pavol Zlocha
centrum Košíc termálne kúpele v jaskyni v Miškolci Zemplínsky zážitkový park Haluzická tiesňava Tokaj - rozhľadňa, vinohrady kopec hradov v okolí

Jozef Lompart
- kaštieľ Premonstratov v Jasove - rastlinný kostolík Debraď - vodopád v Hrhove - Hajske vodopady - Turniansky hrad - Zadielska dolina

Rastislav Nikel
Vodné dielo Veľká Domaša,zrúcanina hradu Čičva

Lucia Gečeiová
Prechádzky po okolí - smer Gelnická dolina, smer Poráčska dolina

Lucia Szeleczka
Chata Hrešna, js tu nedaleko a ak ste tu na dlhsie, urcite sa oplati navstivit.

Andrea Kekelakova
Košice centrum , Dom sv Alžbety TOPka

Andrea Kekelakova
Kojsovu hoľu , krčmičku v dedine

Emil Tomáš
historické centrum mesta

Michaela Vlčáková
Kosice su krasne mesto!

Jaroslav Mléčka
Histirické centrum Košic.

Jaroslav Mléčka
Histirické centrum Košic.

Peter Hrmo
Kosice su velmi pekne,kazdy si najde to co hlada...

Jana Dudlová
Myslím, že Košice je zbytočné hodnotiť, keďže som tam strávila nejaký ten piatok. Stále sú nádherné.

Juraj ČILLÍK
Dóm sv.Alžbety,námestie je pekné,bolo to vo vianočnom čase.takže pekná výzdoba námestia.

Pavla Maráková
Košice sú momentálne rozkopané,čiže celkový dojem nie je veľmi priaznivý, ale centrum je pekné.

Zuzana
Nadherne historicke centrum, ziva hudba na hlavnej, vyhlad z Domu sv. Alzbety

Veronika
Centrum města, stačí ca. 2h