Zadajte kritériá
Nemáte čas hľadať? Pošlite dopyt viacerým ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, že zadáte svoje kritériá a potvrdíte. My ho rozpošleme všetkým vyhovujúcim ubytovaniam, ktoré vám pošlú svoju ponuku ak sú voľné. Ušetríte čas a môžete si vyberať! Kritériá si nastavte vo vyhľadávaní, vyplňte svoje kontakty a stlačte Odoslať dopyt.

Počet vyhovujúcich objektov:

Snažte sa zadať čo najpresnejšie kritériá, aby vás nekontaktovalo veľmi veľa ubytovateľov. Pozrieť vyhovujúce ubytovacie zariadenia


Zrušiť dopyt

Vyberte si z ponuky až 9 ubytovaní na Domaši

TerasaExteriérOkolieTerasaObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosť s východom na terasuObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosť
20 metrov od pláže
Nová Kelča - Kelca • 8 osôb, 3 spálne. V rekreačnej oblasti, pri jazere. Vírivka. Pes povolený.
4.7 4 recenzie
od 245 € / chata / noc
ExteriérExteriérVonkajšie posedenieOhniskoOhniskoExteriérExteriérExteriérKúpacia kaďaObývacia miestnosť
200 metrov od vodnej nádrže Domaša
Nová Kelča • 12 osôb, 3 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese, pri jazere. Kúpacia kaďa. Pes nepovolený.
4.7 6 recenzií
od 199 € / chata / noc
Chata AchátChata AchátChata AchátChata AchátChata AchátChata AchátChata AchátChata AchátChata AchátChata Achát
300 m od pláže, vonkajší bazén je k dispozícii počas teplých dní
Bžany - Valkov • 6 osôb, 3 spálne. V rekreačnej oblasti, pri jazere. Bazén, vírivka. Pes povolený.
4.8 7 recenzií
od 120 € / chata / noc
Apartmány DOMAExteriérApartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 2Apartmán č. 3Apartmán č. 1Apartmán č. 1Apartmán č. 1
Moderné apartmány
Holčíkovce • 3 apartmány, 27 osôb, 7 spální. V rekreačnej oblasti, pri lese, pri jazere. Kúpacia kaďa, sauna. Pes povolený.
4.2 6 recenzií
od 100 € / apartmán / noc
ExteriérTerasaOkolieObývacia miestnosťObývacia miestnosťSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňa
Chata s výhľadom na Domašu
Kvakovce - Dobrá • 16 osôb, 4 spálne. V rekreačnej oblasti, pri jazere. Pes povolený.
5 5 recenzií
od 400 € / chata / noc
ObývačkaChata 554Chata 554Chata 554Stolný futbalVybavenie kuchyneVybavenie kuchyneVybavenie kuchyneVybavenie kuchyneSpálňa
 
Bžany - Valkov • 11 osôb, 4 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese, pri jazere. Pes povolený.
5 2 recenzie
od 160 € / chata / noc
ExteriérSpoločenská miestnosťSpoločenská miestnosťKuchyňaSpálňaSpálňaSpálňaKúpeľňaAltánokAltánok
Chata v lesnom prostredí pri Domaši
Bžany - Valkov • 8 osôb, 2 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese, pri jazere, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolený.
Bez recenzií
od 80 € / chata / noc
ExteriérExteriérZáhradaSpoločenská miestnosťKuchyňaKuchyňaSpoločenská miestnosťSpálňaSpálňaKúpeľňa
200 metrov od plážovej časti vodnej nádrže Domaša
Bžany - Valkov • 10 osôb, 2 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese, pri jazere, v chatovej osade. Pes povolený.
Bez recenzií
od 120 € / chata / noc
ExteriérExteriérTerasaTerasaSpoločenská akcia2-lôžková izba2-lôžková izba2-lôžková izba2-lôžková izba2-lôžková izba
Penzión pri Domaši
Bžany - Valkov • 6 izieb, 15 osôb, 6 spální. V rekreačnej oblasti, pri jazere. S možnosťou stravovania. Pes povolený.
4 27 recenzií
od 18 € / osoba / noc
Nemáte čas hľadať ubytovanie? Pošlite dopyt!

6+ tipov kam ísť na výlet na Domaši

Slovensko sa okrem horských krás prírody môže úspešne pýšiť aj tými vodnými – napríklad Vodná nádrž Veľká Domaša určite patrí medzi slovenské skvosty nielen vďaka svojej krásnej prímorskej atmosfére ale i vďaka skvelým možnostiam ako stráviť pobyt v tejto oblasti. Vihorlatské múzeum, hrad Čičva či Brekovský hrad poskytujú dokonalý program pre všetkých milovníkov histórie a kultúry, Zoo Park Stropkov a Ranč Sahiba zasa potešia rodinky s tými najmenšími.

Vodná nádrž Veľká Domaša

Veľká DomašaAutor: Andrej Belovežčík – Vlastné dielo, CC BY 2.5
Tento vodný kolos rozprestierajúci sa v Ondavskej vrchovine má okrem rekreačných a kultúrnych vlastností aj významný hospodársky zmysel. Predstavuje zásobáreň úžitkovej i pitnej vody a taktiež reguluje prítoky vôd do Východoslovenskej nížiny. Ako vyplýva aj z názvu, „slovenské more“ nie je prírodný úkaz, ale výsledok ľudskej práce.
Vodná nádrž Veľká Domaša vznikla prehradením rieky Ondava v rokoch 1962 – 1967 a pri jej vzniku zmizlo pod vodou niekoľko miest, napríklad aj obec Veľká Domaša. Aj jej čísla vás uchvátia. Vodné dielo má dĺžku 14 km, šírku 4 km, priemernú hĺbku 18 m, pričom najviac nameraná bola až 32,5 m. Teplota vody je počas sezóny skutočne príjemných 23 stupňov, takže vyjsť sa vám z nej nebude chcieť.

Miesto, kde môžete robiť takmer všetko

Okrem nádherných prírodných scenérií poskytuje Veľká Domaša aj mnoho možností ako stráviť voľný program. Na západnej strane sa rozprestierajú lesy, na východnej zasa lúky, a tak sa tieto oblasti stali rajom hubárov, ale dokonca i poľovníkov, a samozrejme i pre ľudí, ktorí si radi doprajú prechádzku v prírode. Veľkej obľube sa na Domaši teší aj rybolov, pretože vďaka niektorým naozaj tichým miestam poskytuje dokonalé podmienky k tejto obľúbenej relaxačnej činnosti. Navyše v jej vodách žije až 23 druhov rýb. A hoci možností čo robiť je veľa, azda nikto, kto navštívi toto miesto, nevynechá kúpanie. Na rekreáciu má Veľká Domaša na svojich brehoch vystavaných až 5 rekreačných stredísk, ktoré sa vďaka svojim službám a podmienkam postarajú o váš dovolenkový zážitok. Nájdete tu strediská Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Kelča a Valkov. Všetky majú vystavané a udržiavané pláže s bohatou ponukou stravovania aj spoločenským životom, ktorého súčasťou je zvyčajne aj kultúrny program. Veľká Domaša je známa aj svojim krásnym sfarbením do modra a tyrkysova.

Na cestách s loďou Bohemia

Bohemia DomašaBohemia Domaša
Okrem klasických atrakcií, na Domaši nájdete aj tento zaujímavý nápad – loď Bohemiu. Návštevníkom poskytuje vyhliadkové plavby, ktoré však nemusia byť úplne obyčajné. Môžete si zvoliť náučnú formu plavby, kde sa dozviete množstvo informácií o histórii vodného diela zasadenej do dobového prostredia. Program je vhodný pre všetky vekové kategórie. Hovorené slovo striedajú rôzne autentické zvuky z dávnych časov a tiež hudba vystihujúca obdobie vo vtedajšom Československu a neskôr Slovensku. Dozviete sa tiež rôzne zaujímavé pikošky z minulosti, napríklad ako vznikol názov Domaša, koľko stála stavba tohto vodného diela, či akú sú vízie Veľkej Domaše v nasledujúcich rokoch. Plavba trvá približne hodinu a 15 minút. Pre tých zanietenejších je tu tiež možnosť súkromnej náučnej plavby, ktoré sa konajú bez ostatnej verejnosti.

TOP 5 atrakcií regiónu Domaša

Určite si tu príde na svoje každý, dovolenkári obľubujúci poznávanie okolia, ale aj klasici, ktorí uprednostnia dlhé hodiny slnenia sa a kúpania sa v tomto slovenskom mori, ktoré si navyše môžu spríjemniť rôznymi vodnými športami. Či už patríte do jednej alebo druhej skupiny, nechajte sa previesť zaujímavosťami tohto regiónu a zistite, ktorú by ste radi objavili aj osobne.

Vihorlatské múzeum

Toto honosné múzeum môžete nájsť v Humennom, len niekoľko kilometrov od vodnej nádrže Veľká Domaša. Okrem toho, že prináša krásnu historickú expozíciu, určite oceníte aj príjemné prostredie kaštieľa, v ktorom sa múzeum nachádza. Tento je národnou a kultúrnou pamiatkou mesta Humenné. Vihorlatské múzeum tu nachádza svoje zázemie už od roku 1960 a odvtedy už prešlo múzeom obrovské množstvo expozícií. V súčasnosti je v zbierkovom fonde múzea sústredených viac než 100 000 zbierkových predmetov. Témy expozícií sú skutočne rozmanité, od keltských mincí, cez zbrane, brnenia, barokové skvosty až k rôznym obrazom a pôvodnému historickému mobiliáru. Okrem rôznych stálych expozícií, múzeum tiež každý rok pripravuje pre svojich návštevníkov mnoho zaujímavých podujatí a výstav. Jedna z prírodovedeckých expozícií nesie názov Živočíšstvo Horného Zemplína a vyjadruje sa k veľmi aktuálnej problematike dnešnej doby. Poukazuje totiž na stav okolitej prírody a tým upriamuje pozornosť aj na stav nášho životného prostredia. Pod záštitu Vihorlatského múzea patrí aj Expozícia ľudovej architektúry a bývania, Skanzen Humenné, kde si môžete prezrieť najtypickejšie stavby ľudovej architektúry aj drevený kostolík, ktorý bol pôvodne vybudovaný bez použitie jediného klinca.

Brekovský hrad

Brekovský hradAutor: Milan Bališin, CC BY-SA 4.0
Kto má v obľube aj turistiku a chcel by ju skĺbiť s históriou a krásnym výhľadom, tomu jednoznačne odporúčame Brekovský hrad. Dostanete sa k nemu príjemnou prechádzkou, nenáročnou túrou, až vás na samom vrchole uchvátia majestátne ruiny tejto zrúcaniny, ktorú kedysi obýval aj samotný Matej Korvín. Múry zrúcaniny aktuálne siahajú až do výšky 3 podlaží, pričom od roku 2009 prebieha aktívna rekonštrukcia a záchrana hradu. Okolo celého hradu sa tiahne krásny výhľad a zaujímavosťou sú aj každoročné podujatia, ktoré sa tu konajú. V júli tu môžete natrafiť na Drugethovské slávnosti, v zime zasa na Silvestrovský výstup. A aby toho nebolo málo, lákadlom je aj povesť o tajomnom čiernom koňovi, ktorého tu údajne môžete zazrieť ako prízrak z čias krutého pána Barkóciho, ktorý na hrade zomrel pri zemetrasení. Kto by sa chcel o týchto povestiach i celom hrade dozvedieť ešte o niečo viac, priamo pod hradom sa nachádza malé hradné múzeum.

Hrad Čičva

Patrí podobne ako Brekovský hrad medzi strážne hrady tohto regiónu, pričom boli aj spoločne vybudované. I tu sa návštevníkom naskytne nádherný výhľad na okolité kopce, ktorý však bude ešte vylepšený aj riekou Ondava. Práve na jej pravom brehu stojí táto zrúcanina, ktorá okrem toho, že má svoj vlastný historický príbeh, je tiež spätá aj s jednou z najvýznamnejších historických osobností Slovenska – s Alžbetou Báthoryovou. Práve ona totiž dostala hrad, ako jeden z mnohých ďalších, ako súčasť svojho vena pri príležitosti svojho sobáša. A hoci sa na ňom Alžbeta vyskytovala len výnimočne, údajne i na tomto mieste došlo k jednému z jej krutých zločinov. Hrad Čičva je momentálne taktiež v procese obnovy a môžete si tu užiť obľúbenú udalosť tohto regiónu – Čičvianske hradné slávnosti.

Zoo Park Stropkov

Zoo StropkovZoo Stropkov
Pokiaľ absolvujete vaše potulky Domašou s tými najmenšími, potom by ste nemali vynechať ani tento výnimočný Zoo park Stropkov. Vďaka svojej veľkej a rozmanitej ponuke zvieratiek ho môžeme označiť ako jediný svojho druhu na Slovensku. Nielenže prináša množstvo rôznych zvierat až v 40 voliérach, ale nájdete tu aj kontaktnú časť. V tejto môžete zvieratká nakŕmiť či pohladkať, vďaka čomu tak návšteva zoo získa u detí úplne iný zážitkový rozmer. Navyše je celý areál tvorený s ohľadom na detské vnímanie a teda je skutočne rozprávkový. Občerstviť sa a zamlsať si môžete napr. v bufete Červená Čiapočka. Snahou Zoo Parku pritom nie je deti len zabaviť a dospelých zrelaxovať, ale najmä prinášať pre deti aj edukačnú činnosť. Park tiež plní aj ochranu genofondu našej planéty, vďaka svojej osvetovej činnosti, ktorou sa podieľa na výchove mladých generácií k láske k prírode a tak i k ochrane životného prostredia. História tohto príjemného miesta siaha až do roku 1984, kedy tu bola postavená stanica mladých prírodovedcov, až napokon z nej vznikol rovno zoo park.

Ranč Sahiba

Ak dovolenkujete pri Veľkej Domaši, a chceli by ste si dopriať trošku romantiky, prípadne sa i niečo naučiť či zabaviť deti, na skok to máte k Ranču Sahiba. V srdci Slanských vrchov a Ondavskej Vrchoviny leží toto malebné miesto a ponúka toho viac než dosť. Zamilovaní si tu môžu vychutnať romantické vychádzky na koni, tí odvážnejší sa môžu dokonca jazdectvu i priučiť, pretože ranč poskytuje aj kurzy jazdeckého výcviku kvalifikovaným učiteľom jazdy. Deti si kontakt s koníkom užijú vďaka bezpečnej prechádzke do kruhu. V prípade, že by ste sa však chceli naučiť niečo ešte menej tradičné, ako jazdu na koni, Ranč Sahiba ponúka aj kurzy horsemanshipu, pri ktorom sa naučíte veľa o správaní koní najmä v ich prirodzenom prostredí.

Veľká Domaša a ubytovanie

Chata 554Chata 554
Keď už ste sa rozhodli pre dovolenku na tomto krásnom mieste, spríjemnite si tento zážitok ešte lepším ubytovaním. Veľká Domaša sa rozprestiera v doline Ondavy, až v dvoch okresoch, a to Vranov nad Topľou v rozsahu dvoch tretín, a v okrese Stropkov v rozsahu zvyšnej jednej tretiny na severe. Nádrž je dokonale uspôsobená na kúpanie, rekreáciu a príjemné dovolenkové dni práve vďaka vybudovaným plážam a najmä strediskám. V nich nájdete rôzne možnosti ubytovania na Domaši, prevažne chaty a hotely. Pre tých, ktorí by si radi pridali po celodennom pobyte v prírode aj oddych vo wellnesse rovno na Domaši, sú k dispozícii luxusnejšie hotely s wellnessmi.

Na divoko: ubytovanie na Domaši na chate

Ak patríte medzi tých, ktorí radi trávia čo najviac času v prírode, potom je pre vás dobrou voľbou ubytovanie čo najviac v srdci prírody. Dostatočný komfort a zároveň prírodné prostredie prináša ubytovanie na chate na Domaši. Murované, klasické drevené, či kombinované, ponuka je naozaj široká. Plánujete prázdninový výlet pre vaše ratolesti? Potom určite oceníte chatu na Domaši s preliezkami či trampolínou. Alebo plánujete ísť na víkend s partiou priateľov? Vyberte si jednu z chát pre veľké množstvo ľudí, kde si môžete zabezpečiť len vašu prítomnosť v objekte. A na správnej chate predsa určite nemôže chýbať ani grilovačka alebo opekačka. Vyberte si chatu s grilom, ohniskom či dokonca krbom a príjemným vonkajším posedením podľa vašich požiadaviek. Pre prípad dažďa majú mnohé chaty na Domaši aj altánky, takže nemusíte mať stres z počasia.

Priorita je pohodlie: ubytovanie na Domaši v hoteli

Ak sa na dovolenke radi necháte rozmaznávať, ubytovanie v hoteli Domaša vám zabezpečí komfort a príjemnú starostlivosť. Na výber máte prevažne zo štandardných väčších či menších hotelov. Niektoré z nich poskytujú aj stravovanie, či už formou polpenzie alebo raňajok. Nezabúdajte však, že pokiaľ nechcete byť viazaný hotelovým časom stravovania, pokojne môžete využiť aj služby reštaurácií a pohostinstiev dostupných v jednotlivých strediskách. Keďže prevažne nájdete na Domaši menšie hotely, často poskytujú aj možnosť grilovania alebo opekanie v prislúchajúcej záhradke. Hotely na Domaši aj penzióny na Domaši zvyčajne poskytujú aj športové možnosti, napríklad v podobe billiardu, bowlingu, stolného futbalu či dokonca tenisu. Prakticky z každého z nich máte skvelý prístup ku všetkým outdoorovým aktivitám, ktoré Domaša poskytuje, a síce rybolov, hubárčenie, jazdu na koni či turistiku.

Domaša – Valkov: ubytovanie priamo v srdci

Chata 554Chata 554
Rekreačná časť Valkov predstavuje skutočne istotu pre tých, ktorí si potrpia na spoločenský život. Valkov je jedna z najkrajších, najnavštevovanejších i najudržiavanejších oblastí na Domaši. Nachádza sa na jej západnom brehu, teda patrí do stropkovskej časti Domaše. Stredisko Valkov je rozdelené na 2 časti – časť s rovnakým názvom, Valkov, leží na severe a tiahne sa až k druhej zátoke. Od druhej zátoky smerom na juh sa už nachádzate v časti Tíšava. Obe časti toho majú v ponuke mnoho, disponujú vybudovanou infraštruktúrou, spoločenskou vybavenosťou a podobne ako na celej Domaši, i tu môžete robiť všelijaké aktivity v prírode. Časť Valkov poskytuje upravenú príjemnú pláž i požičovňu športových potrieb a samozrejme mnoho možností stravovania i ubytovania. V časti Tíšava si zasa prídu na svoje dobrodruhovia, ktorí by radi strávili noc pod hviezdami, pretože má vybudovanú stanovú základňu. Okrem krásnej upravenej pláže v zátoke tu nájdete aj autokemping, taktiež požičovňu športových potrieb a veľké parkovisko.

Dovolenkové letovisko: chaty a hotely na Domaši - Valkov

Štruktúra rekreačného strediska Valkov je veľmi praktická. Pláže sa nachádzajú pod cestou, zatiaľ čo hore nad nimi sú rôzne reštaurácie a predajne a napokon za nimi chaty Domaša a hotely Domaša. Tie sú v lesných komplexoch, takže prírodu máte stále na skok. Skrátka ubytovanie na Domaši sa vždy postará o pohodlie aj zážitok. Ako tip na turistiku vám odporúčame nenáročné prechádzky z Valkova cez Tíšavu k Trepeckému kostolíku. Pre náročnejších zasa odporúčame vyskúšať náročnejšiu cestu cez Grofňu do strediska Dobrá a ďalej, prípadne urobiť celý hrebeňový okruh v trvaní 3 hodiny.

Ako môžete vidieť, program aj ubytovanie na Domaši je skutočne rozmanitý. Táto slovenská perla s rozsiahlou históriou a významným hospodárskym faktorom sa určite postará, aby ste mali nezabudnuteľné prázdniny alebo víkend. Či už si vyberiete hotel na Domaši, alebo chatku v jej okolí viac na samote, jedno to bude mať spoločné – budete obklopení prírodou jednej z najkrajších a najvýznamnejších rekreačných oblastí na Slovensku.

Domaša - články

Tipy kam na výlet na Domaši

Názory a odporúčania

Eva Petrekova
Návštevu reštaurácie Rumpel

Branislav Mikula
Tokajské víno a samozrejme Tokajská oblasť pre milovníkov dobrého vína. Je tam nádherne. Naše malé Toskánsko.

Zuzana Andrejcova
Plavba loďou Bohemia, reštaurácia rumpel - ihrisko, trampolíny pre deti, Pizza, dobre pivko.

Agáta Onofrejová
Vyhliadku výletnou loďou Bohémia

Agáta Onofrejová
Domaša priehrada, kúpanie, bicyklovanie na vodných bicykloch

Annamari Peti
Určite sa ísť najesť do všetkých reštaurácií, čo táto časť Domaše ponúka. Každá má svoje lákadlá pre deti, aby si rodičia mohli na chvíľu oddýchnuť plus všade veľmi dobre varia (oproti roku 2020 - kedy varili z polotovarov). Navštíviť všetky pláže a nájsť si svoju obľúbenú (niektorá má kamienkový prístup do vody, iná pieskový, iná bahnitý).

Miroslav Kabina
Nevhodné vyberanie denného parkovacieho poplatku aj pre hostí hotela.