Zadajte kritériá
Nemáte čas hľadať? Pošlite dopyt viacerým ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, že zadáte svoje kritériá a potvrdíte. My ho rozpošleme všetkým vyhovujúcim ubytovaniam, ktoré vám pošlú svoju ponuku ak sú voľné. Ušetríte čas a môžete si vyberať! Kritériá si nastavte vo vyhľadávaní, vyplňte svoje kontakty a stlačte Odoslať dopyt.

Počet vyhovujúcich objektov:

Snažte sa zadať čo najpresnejšie kritériá, aby vás nekontaktovalo veľmi veľa ubytovateľov. Pozrieť vyhovujúce ubytovacie zariadenia


Zrušiť dopyt

Vyberte si z ponuky až 4 ubytovaní Lučenec

Exteriér2-lôžková izbaApartmánApartmánApartmán2-lôžková izba2-lôžková izba2-lôžková izba2-lôžková izbaKúpeľňa
Ak ste boli spokojní, povedzte to iným, ak nie, povedzte to nám, ďakujeme
Lučenec • 4 izby a  5 apartmánov, 21 osôb, 9 spální. V centre obce. S možnosťou stravovania. Pes nepovolený.
4.5 5 recenzií
od 19 € / osoba / noc
ExteriérExteriérSpoločenská akciaSpoločenská akciaSpoločenská akcia2-lôžková izba3-lôžková izbaKúpeľňaInteriérSpoločenská akcia
Ubytovanie s možnosťou usporiadania rôznych akcií
Lučenec • 4 izby, 11 osôb, 4 spálne. V centre obce. S možnosťou stravovania. Pes nepovolený.
3.8 4 recenzie
od 17 € / osoba / noc
APARTMÁN***LUČENECAPARTMÁN***LUČENECAPARTMÁN***LUČENECAPARTMÁN***LUČENECAPARTMÁN***LUČENECAPARTMÁN***LUČENECAPARTMÁN***LUČENECAPARTMÁN***LUČENECExteriérAPARTMÁN***LUČENEC
V centre s bezplatným parkovaním
Lučenec • 8 osôb, 3 spálne. V centre obce. Pes nepovolený.
Bez recenzií
od 45 € / apartmán / noc
Ubytovanie PopbalTerasaIzba č. 2Izba č. 2Izba č. 2Izba č. 3aIzba č. 3aIzba č. 3aIzba č. 3aIzba č. 3a
Wifi internet a parkovanie v cene ubytovania, deti do 3 rokov zdarma
Rapovce • 2 štúdiá a  3 izby, 16 osôb, 5 spální. V obci, pri kúpalisku. Pes nepovolený.
Bez recenzií
od 20 € / izba pre dvoch / noc
Nemáte čas hľadať ubytovanie? Pošlite dopyt!

6+ tipov kam ísť na výlet v Lučenci

Prečo sa vybrať práve do Lučenca?

Lučenec, to je duch a história Novohradu, ktoré môžete objaviť počas prechádzok po meste, pri návšteve múzea, či obdivovaní miestnej architektúry. V okolí na výlety lákajú Fiľakovský hrad, hrad Modrý Kameň, Mučínska jaskyňa a vodné nádrže Ľadovo či vodná nádrž Ružiná. Tak hor sa vybrať si ubytovanie v Lučenci alebo okolí a dovolenka v týchto končinách sa môže začať.

Tipy, kam sa vybrať v okolí Lučenca

Mučínska jaskyňa

Termálne kúpalisko NovolandiaTermálne kúpalisko Novolandia
Naďabíte na ňu asi 3 kilometre od Mučína. Z dediny sa sem dostanete údolím pod Bôbovcom po nenáročnom náučnom chodníku. Mučínska jaskyňa je 12 metrov dlhá a približne 2,5 metra široká. Nachádzajú sa v nej skamenené odtlačky listov, stromov a konárov. V jej zadnej časti je otvor s vodou, pripomínajúci malé jazierko. Jaskyňa je prístupná verejnosti od roku 2004.

Kúpaliská v Lučenci a okolí

Ak sem zavítate v lete, určite navštívte mestské kúpalisko Lučenec s príjemnou atmosférou a pekným prostredím. Osviežiť sa dá v dvoch bazénoch – pre dospelých a pre deti. Vo vyhradených dňoch sa organizuje aj nočné plávanie. Športovo vyžiť sa môžete na volejbalovom a mini futbalovom ihrisku, pri speed bedmintone či stolnom tenise.

Kúpalisko Novolandia v neďalekých Rapovciach zase láka jedinečným zložením vody, účinnej pri rôznych ochoreniach. Pochádza z praveku, z niekdajšieho paleogénneho mora. Zregenerovať sa môžete v troch bazénoch – sedacom, plaveckom, detskom. Vonkajšie kúpalisko je otvorené iba cez leto, ale vnútorný bazén a wellness sú v prevádzke celoročne.

Mestský park Lučenec

Mestský park LučenecAutor: Ladislav Luppa – Vlastné dielo, CC BY-SA 3.0
Mestský park Lučenec ponúka na 17 hektároch vzácne dreviny, umelé jazierko, mini zoo, fitness zariadenia a množstvo oddychových atrakcií. Keď sa vám pošťastí, možno tu natrafíte aj na nejaké zaujímavé podujatie (napríklad Pikiniáda alebo Medzinárodná výstava psov).

Novohradské múzeum Lučenec

Novohradské múzeum Lučenec v súčasnosti spravuje niekoľko desiatok tisíc archeologických, etnologických, historických a galerijných zbierkových predmetov. Stála expozícia s názvom Poklady minulosti predstavuje napríklad najcennejšie exponáty z doby bronzovej, zlatý poklad z krypty kostola v Lučenci, či strieborný poklad mincí zo Šurian. Veľmi cenné sú tiež zbierky ľudovej keramiky, smaltu a historického skla.

Aké ubytovanie ponúka Lučenec

Lučenec ponúka desiatky možností ubytovania. Nájdete medzi nimi hotely Lučenec, apartmány Lučenec, penzióny Lučenec aj chaty Lučenec. Priamo v meste či obci, na samote v tichom prostredí, v rekreačnej oblasti pri kúpalisku či vodnej nádrži. Pokiaľ hľadáte lacné ubytovanie v Lučenci s nadštandartnými službami, stavte na penzióny v Lučenci. Popozerajte sa napríklad po obciach Hriňová, Korytárky a Rapovce. Poteší vás elegantne zariadené ubytovanie, spoločenská miestnosť s krbom, biliard, wellness svet, reštaurácia s pizzériou, či blízkosť lyžiarskeho strediska. Priamo v Lučenci i v blízkom okolí nájdete aj apartmány. Moderné, pohodlné, s krásnymi výhľadmi, záhradou, bazénom či saunou.

Apartmány PriehalinaApartmány Priehalina
Dobrou voľbou, pokiaľ chcete, aby vaše ubytovanie v Lučenci a okolí bolo naozaj lacné, sú tiež chaty a chalupy. Viete bývať v krásnom prírodnom prostredí blízko nádrže alebo aquaparku už za pár drobných na noc. Užijete si rozľahlú záhradu, futbal s deťmi, kúpanie v bazéne, večerné opekačky. No a čo by ste povedali na bývanie priamo pod jednou z najväčších vyhasnutých sopiek v Európe? Áno, v okolí Lučenca nájdete aj takéto špeci ubytovanie. Vyberte sa do Detvianskej Huty a doprajte si relax v zrube, kde bude vítaný aj váš domáci miláčik.

Úplným lowcostom bude ubytovňa Lučenec. V Lučenci a okolí nájdete niekoľko. Ubytovne Divín ponúkajú turistické ubytovne s komfortnými izbami, plne vybavenou kuchyňou, možnosťou polpenzie alebo plnej penzie, spoločenskou miestnosťou, či kolkárňou. Neďaleko známeho hradu Modrý Kameň je tiež podobná možnosť ubytovania pre menej náročných turistov. Bývať môžete v štandardných i rodinných izbách alebo v apartmáne. Obzeráte sa po hoteli v Lučenci? Také s tromi hviezdičkami môžete nájsť priamo v meste alebo v areáli termálneho kúpaliska v Dolnej Strehovej. Čakajú na vás wellness služby, sauny, masáže a gastronomické špeciality regiónu Novohrad. Hotely v Lučenci a okolí sú jednoducho skvelou voľbou.

Spoznajte Lučenec

Centrum historického regiónu Novohrad ponúka množstvo príležitostí na relax, výlety i kultúrne vyžitie. Rovnako tak viacero kategórii ubytovania pre náročných i skromnejších turistov. Ubytovanie pre tých, čo chcú bývať priamo v meste Lučenec. Ubytovanie v rekreačnej oblasti i ubytovanie na samote v prírode. Naplánujte si tu svoj predĺžený víkend alebo dovolenku a spoznajte krásy tohto menej známeho regiónu.

Názory a odporúčania

Marta Marta
raňajky v Redute, Mestský park

Lucia Kupčová
Pomerne nenáročnú turistickú trasu na vodopád.

Berwyn David
Navštívte to a neolutujute

Berwyn David
Je to super prostredie a dobré si tam oddýchnete

Anna Fitzeková
Krásne okolie

Viliam Meleg
Skúsiť inú obec pripadne ak sa predsa rozhodli ostať tak je možné navštíviť aspoň bludisko v kukuricnom poli

Monika Kočerjaginova
Kúpalisko v Dolnej Strehovej

Monika Kočerjaginova
Hrad Modrý Kameň

Natalia Sefcikova
Nasa cielovka bol most z vagona vo Viglasi,ale okolie je plne atrakcii zalezi na ako dlho idete.region za nas ostava neprebadany

Natalia Sefcikova
V kokave sme poriadne neboli ale z chaty jednoznacne ipelsky naucny chodnik (my sme mali kocik a smerom dole cize do chaty to bolo ok,hore asi s asistenciou).v obci funguju nejake stravovacie zariadenia ale treba si checknut ako su otvorene hlavne v medzisezonach.

Kristýna Glattová
Výlety po okolí

Kristýna Glattová
Procházky, masáže, sauna, opékání na ohni, koně

Jana Kopajová
Sú to lazy- priamo v obci je zopár domov, absolútny pokoj

Juraj Kyselica
Lyžovanie, turistika

Gabriela Gregorová
Cez zimu možnosť lyžovania.

Gabriela Gregorová
Okolie je naozaj bohaté na prírodu, takže prechádzky sú povinnosťou.

Vladislav Lahvička
Vodopády v Hriňovej ,Kokava ,atď...

Vladislav Lahvička
Lyžovanie ,bezkovanie, prechádzky atď ..

Ján Bukoven
Určite by som odporučil chatu navštevovať v letné mesiace je to môj názor lebo ja úprimne zimu neznášam. Je tam v lete možnosť grilovania, varenia gulášu... je tam krásne prostredie a pekný exteriér chaty.

Jaroslava Teleková
Turistiku je tam krásna príroda.