Zadajte krit├ęri├í
Nem├íte ─Źas h─żada┼ą? Po┼ílite dopyt viacer├Żm ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, ┼że zad├íte svoje krit├ęri├í a potvrd├şte. My ho rozpo┼íleme v┼íetk├Żm vyhovuj├║cim ubytovaniam, ktor├ę v├ím po┼íl├║ svoju ponuku ak s├║ vo─żn├ę. U┼íetr├şte ─Źas a m├┤┼żete si vybera┼ą! Krit├ęri├í si nastavte vo vyh─żad├ívan├ş, vypl┼łte svoje kontakty a stla─Źte Odosla┼ą dopyt.

Po─Źet vyhovuj├║cich objektov:

Sna┼żte sa zada┼ą ─Źo najpresnej┼íie krit├ęri├í, aby v├ís nekontaktovalo ve─żmi ve─ża ubytovate─żov. Pozrie┼ą vyhovuj├║ce ubytovacie zariadenia


Zru┼íi┼ą dopyt

Vyberte si z ponuky a┼ż 7 ubytovan├ş Nitra

Exteri├ęrV├Żh─żadTerasaIzba BusinessIzba BusinessIzba BusinessIzba BusinessIzba BusinessIzba BusinessIzba Business
Ubytovanie s vynikaj├║cou polohou
Nitra • 26 izieb a  2 apartm├íny, 54 os├┤b, 28 sp├íln├ş. V centre obce. S mo┼żnos┼ąou stravovania. Pes povolen├Ż.
4.9 6 recenzi├ş
od 44 ÔéČ / osoba / noc
Exteri├ęrExteri├ęrSuita JuniorApartm├ínApartm├ínApartm├ín2-l├┤┼żkov├í izba2-l├┤┼żkov├í izba2-l├┤┼żkov├í izbaSuita Junior
Hotel v centre mesta
Nitra • 47 izieb a  10 apartm├ínov, 124 os├┤b, 57 sp├íln├ş. V centre obce. S mo┼żnos┼ąou stravovania. Pes povolen├Ż.
4.5 3 recenzie
od 50 ÔéČ / izba pre dvoch / noc
Exteri├ęrOkolieTerasaRe┼ítaur├íciaSpolo─Źensk├í akciaKongresov├í miestnos┼ąJednol├┤┼żkov├í izbaJednol├┤┼żkov├í izbaDvojl├┤┼żkov├í izbaDvojl├┤┼żkov├í izba
Penzi├│n v bl├şzkosti letn├ęho k├║paliska v Nitre
Nitra • 35 izieb, 79 os├┤b, 35 sp├íln├ş. V centre obce. S mo┼żnos┼ąou stravovania. Pes povolen├Ż.
4.5 8 recenzi├ş
od 46 ÔéČ / izba pre dvoch / noc
Exteri├ęrZ├íhradaZ├íhradaOb├Żvacia miestnos┼ąOb├Żvacia miestnos┼ąSp├íl┼łaSp├íl┼łaKuchy┼łaJed├ílensk├ę posedenieK├║pe─ż┼ła
Ubytovanie bl├şzko Nitry za v├Żhodn├║ cenu
Ivanka pri Nitre • 4 osoby, 1 sp├íl┼ła. V obci. Pes povolen├Ż.
5 4 recenzie
od 15 ÔéČ / osoba / noc
Paulisz ran─ŹPaulisz ran─ŹPaulisz ran─ŹPaulisz ran─ŹPaulisz ran─ŹPaulisz ran─ŹPaulisz ran─ŹPaulisz ran─ŹPaulisz ran─ŹPaulisz ran─Ź
N├ídhern├ę ubytovanie s ran─Źom a baz├ęnom!
Doln├ę Obdokovce • 1 izba a  13 apartm├ínov, 68 os├┤b, 32 sp├íln├ş. Na okraji obce, pri lese, pri potoku. S mo┼żnos┼ąou stravovania. Pes povolen├Ż.
4.6 7 recenzi├ş
od 26 ÔéČ / izba pre dvoch / noc
Relaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─ŻudmilaRelaxcentrum ─Żudmila
Ubytovanie s kaviar┼łou a fitness centrom
Cabaj - ─î├ípor - Nov├Ż Cabaj • 4 apartm├íny, 14 os├┤b, 5 sp├íln├ş. Na okraji obce. S mo┼żnos┼ąou stravovania. Pes povolen├Ż.
4.6 1 recenzia
od 78 ÔéČ / apartm├ín / noc
Exteri├ęrVonkaj┼íie posedenieInteri├ęrSpolo─Źensk├í akciaInteri├ęrSuita s v├şrivkouSuita s v├şrivkouSuita s v├şrivkouSuita s v├şrivkouSuita s v├şrivkou
Penzi├│n 5 km od Nitry
Cabaj - ─î├ípor • 16 izieb, 49 os├┤b, 16 sp├íln├ş. Na okraji obce. S mo┼żnos┼ąou stravovania. Pes nepovolen├Ż.
4.8 6 recenzi├ş
od 45 ÔéČ / izba pre dvoch / noc
Nem├íte ─Źas h─żada┼ą ubytovanie? Po┼ílite dopyt!

17+ tipov kam ├şs┼ą na v├Żlet v Nitre

Ubytovanie v Nitre a miesta, ktor├ę mus├şte nav┼ít├şvi┼ą

Objavte kr├ísy nitrianskeho regi├│nu a nav┼ít├şvte kr├ísne miesta. Dovolenka v Nitre je vhodn├í pre ─żud├ş ka┼żd├ęho veku a na svoje si tu pr├şdu aj rodiny s de┼ąmi. Ktor├ę miesta by ste mali zaradi┼ą do svojho dovolenkov├ęho pl├ínu?

Nitriansky hrad

Nitriansky hradAutor: Xmetov ÔÇô Vlastn├ę dielo, CC BY-SA 3.0
V minulosti bol hrad ve─żmi dobre opevnen├Ż a vydr┼żal nieko─żko ├║tokov. V s├║─Źasnosti je s├şdlom biskupsk├ęho ├║radu. Dominantou hradu je biskupsk├Ż pal├íc, katedr├íla a mohutn├ę opevnenie. V are├íli sa nach├ídza Diec├ęzne m├║zeum s nieko─żk├Żmi expoz├şciami, re┼ítaur├ícia a predaj┼ła Spolku sv. Vojtecha. Nitriansky hrad je mo┼żn├ę nav┼ít├şvi┼ą samostatne alebo po dohode za ├║─Źasti sprievodcu. Je dominantou Nitry a jeho vyobrazenie sa nach├ídza na v├Ą─Ź┼íine suven├şrov. Pri n├ív┼íteve mesta ho ur─Źite neobch├ídzajte a na jeho n├ív┼ítevu si vyhra─Ćte p├ír hod├şn.

Thermalpark Nitrava

Ne─Ćaleko Nitry sa v obci Po─żn├Ż Kesov nach├ídza Thermalpark Nitrava. N├ív┼ítevn├şci maj├║ k dispoz├şci├ş desa┼ą baz├ęnov s ─Źistou alebo term├ílnou vodou. Pr├íve term├ílna voda m├í viacero pozit├şvnych ├║─Źinkov na zdravie ─Źloveka, pom├íha s chorobami nervov├ęho ├║strojenstva, centr├ílny nervov├Ż syst├ęm, reumu, regener├íciu kost├ş a mnoh├ę ─Ćal┼íie. Okrem baz├ęnov m├┤┼żu n├ív┼ítevn├şci vysk├║┼ía┼ą aj wellness, vyu┼żi┼ą sauny, v├şrivku alebo mas├í┼że. Doprajte si de┼ł pln├Ż oddychu alebo v Thermalparku str├ívte nieko─żko dn├ş. Nudi┼ą sa ur─Źite nebudete a aspo┼ł stihnete vysk├║┼ía┼ą v┼íetky pon├║kan├ę slu┼żby.

Hrad G├Żme┼í

Z hradu G├Żme┼í sa stala postupom ─Źasu zr├║canina, ktor├║ dnes s rados┼ąou nav┼ítevuj├║ turisti. Zachovan├ę s├║ ─Źasti obvodov├ęho muriva, opevnen├ş a niektor├ę kon┼ítrukcie hradn├Żch budov. Nach├ídza sa ne─Ćaleko obce Jelenec, odkia─ż je mo┼żn├ę vyrazi┼ą po turistick├Żch zna─Źk├ích a┼ż k nemu. Na turistiku so sebou nezabudnite vzia┼ą aj deti, ktor├ę m├┤┼żu po ceste spozn├íva┼ą pr├şrodu a u┼żi┼ą si kr├ísny de┼ł vonku. Turistika je naozaj nen├íro─Źn├í, a tak si ju u┼żije cel├í rodina.

Oponick├Ż hrad

Oponick├Ż hradBy Civertan - Own work, CC BY-SA 3.0,
Zauj├şmav├í turistika v├ís ─Źak├í aj k Oponick├ęmu hradu, ktor├ęho hist├│ria siaha a┼ż do roku 1300. V s├║─Źasnosti je Oponick├Ż hrad zr├║caninou, ktor├║ v minulosti vlastnili zn├íme rody. Za najzn├ímej┼íieho panovn├şka a z├írove┼ł zakladate─ża je pova┼żovan├Ż Mat├║┼í ─î├ík Tren─Źiansky. Hrad je s├║─Źas┼ąou pohoria Tribe─Ź a n├ív┼ítevn├şkom pon├║ka n├ídhern├ę v├Żh─żady na okolie. Je ob─ż├║ben├Żm miestom fotografov a kr├ísu jeho ru├şn obdivuj├║ mnoh├ş. Nav┼ít├şvte toto miesto aj vy a vychutnajte si poh─żad na Nitru a okolie.

Dra┼żovsk├Ż kostol├şk

Vysoko nad Nitrou sa na jednom z v├Żbe┼żkov Tribe─Źsk├ęho pohoria nach├ídza Dra┼żovsk├Ż kostol├şk. Zn├ímy je tie┼ż pod n├ízvom Kostol sv. Michala Archanjela a jeho p├┤vod siaha a┼ż do 12. storo─Źia. Je tak najstar┼í├şm rom├ínskym kostolom na Slovensku. Aj napriek tomu, ┼że je kostol├şk po─Źas cel├ęho roka zatvoren├Ż a otv├íra sa len kv├┤li zvl├í┼ítnym pr├şle┼żitostiam, jeho okolie je zn├íme pre svoju ─Źarovn├║ atmosf├ęru. Je ob─ż├║ben├Żm miestom fotografov a v├Żh─żady jednoducho stoja za to. Str├ívte pekn├Ż de┼ł vonku, vezmite si so sebou deku, nie─Źo pod zub a str├ívte pekn├Ż de┼ł piknikom s v├Żh─żadom na n├ídhern├║ Nitru a okolie.

┼Żibrica

Vrch ┼Żibrica je s├║─Źas┼ąou pohoria Tribe─Ź a jedine─Źn├Ż je pre svoj pyram├şdov├Ż vzh─żad. Na vrchol sa m├┤┼żete dosta┼ą viacer├Żmi cestami, vybra┼ą si m├┤┼żete medzi menej n├íro─Źn├Żmi a ┼ąa┼ż┼í├şmi trasami. V├Żlet na vrchol ┼Żibrica je odpor├║─Źan├Ż aj pre rodiny s de┼ąmi, a tak m├┤┼żete pre zmenu urobi┼ą nie─Źo pre svoje zdravie a nav┼ít├şvi┼ą jeden zo zn├ímych nitrianskych vrchov. Nezabudnite si so sebou vzia┼ą nabit├Ż telef├│n, preto┼że z vrcholu budete ma┼ą kr├ísne v├Żh─żady na okolie. Vznikaj├║ tu kr├ísne fotky, ktor├ę ozdobia nielen v├í┼í rodinn├Ż album, ale aj soci├ílne siete.

Plav├íre┼ł Nitra

Plav├íre┼ł NitraPlav├íre┼ł Nitra
V centre Nitry sa nach├ídza mestsk├Ż k├║pe─ż, respekt├şve mestsk├í plav├íre┼ł Nitra, ktor├í je otvoren├í celoro─Źne. Nach├ídza sa tu detsk├Ż a plaveck├Ż baz├ęn, a tie┼ż ve─ża ┼íportovo-relaxa─Źn├Żch aktiv├şt. V budove plav├írne si tie┼ż m├┤┼żete vychutna┼ą mas├í┼ż, nav┼ít├şvi┼ą fitness centrum, sol├írium alebo vyu┼żi┼ą kozmetick├ę alebo kadern├şcke slu┼żby. Oddych a pokoj tak n├íjdete na jednom mieste a zabav├ş sa cel├í rodina.

K├║palisko Nitra

Po─Źas leta sa pri n├ív┼íteve Nitry m├┤┼żete schladi┼ą na letnom k├║palisku Nitra. Okrem klasick├ęho plaveck├ęho baz├ęnu m├┤┼żu n├ív┼ítevn├şci vyu┼żi┼ą aj rekrea─Źn├Ż baz├ęn a dva detsk├ę baz├ęny. V are├íli sa tie┼ż nach├ídza aj tobogan, volejbalov├ę ihrisk├í, pieskovisko, ihrisko pre deti a st├ínky s ob─Źerstven├şm. Pekn├Ż de┼ł tak m├┤┼żete str├ívi┼ą oddychom pri vode, opa─żovan├şm a u┼ż├şvan├şm si letn├Żch dn├ş.

Escape room Nitra

─îoraz ob─ż├║benej┼í├şmi sa st├ívaj├║ ├║nikov├ę hry, tzv. escape room, ktor├Żch cie─żom je zdola┼ą nieko─żko ├║loh a dosta┼ą sa zo zamknut├ęho priestoru na slobodu. Escape room v Nitre m├í t├ęmu bankovej l├║pe┼że a jej cie─żom je vykradn├║┼ą banku, z ktorej mus├şte do 60 min├║t zmizn├║┼ą. Podar├ş sa v├ím vyrie┼íi┼ą v┼íetky logick├ę ├║lohy a unikn├║┼ą pred chyten├şm? Hra je vhodn├í pre minim├ílne dvoch hr├í─Źov, odpor├║─Źan├Ż po─Źet s├║ v┼íak traja a┼ż ┼ítyria hr├í─Źi. Ria─Ćte sa teda zn├ímym pravidlom: ÔÇťviac hl├ív, viac vieÔÇŁ a pok├║ste sa vyrie┼íi┼ą v┼íetky ├║lohy na ─Źas.

Virtuálna realita Nitra

Virtuálna realitaVirtuálna realita
Skvel├Żm z├í┼żitkom pre mal├Żch aj ve─żk├Żch je virtu├ílna realita Nitra, v─Ćaka ktorej sa m├┤┼żete na chv├ş─żu ocitn├║┼ą v ├║plne inom svete. V─Ćaka ┼ípeci├ílnym okuliarom sa prenesiete do hry a stanete jej s├║─Źas┼ąou. T├ęmy hier s├║ r├┤zne a vyberie si naozaj ka┼żd├Ż. Hra┼ą m├┤┼żete sami, vo dvojiciach alebo s celou partiou. Zabavte sa s najmodernej┼íou technol├│giou a objavte ─Źaro virtu├ílnej reality.

Nitrianska gal├ęria

Nach├ídza sa v prepychovej pal├ícovej budove, v ktorej minulosti s├şdlila nitrianska ┼żupa. Nitrianska gal├ęria funguje od roku 1965 a vystavovan├ę s├║ tu diela b├Żval├Żch aj s├║─Źasn├Żch nitrianskych v├Żtvarn├şkov. Celkovo je gal├ęria rozdelen├í na p├Ą┼ą v├Żstavn├Żch priestorov - sal├│n, gal├ęriu mlad├Żch, reprezenta─Źn├ę s├íly, farebn├║ gal├ęriu a bunker. N├ív┼íteva je vhodn├í pre cel├ę rodiny a najviac si jej priestory zamiluj├║ umeleck├ę du┼íe.

Ran─Ź Nov├ę Sedlo

Bl├şzkosti obce Cabaj-─î├ípor sa nach├ídza Ran─Ź Nov├ę Sedlo, ktor├Ż pon├║ka bohat├ę mo┼żnosti z├íbavy, relaxu a pohody. Are├íl je otvoren├Ż celoro─Źne, vysk├║┼ía┼ą si m├┤┼żete jazdu na koni, prihl├ísi┼ą sa do jazdeckej ┼íkoly alebo nav┼ít├şvi┼ą kontaktn├║ minifarmu. V are├íli sa nach├ídza aj detsk├ę ihrisko a re┼ítaur├ícia. N├ív┼íteva je vhodn├í pre ka┼żd├ęho a ponuku slu┼żieb ocenia najm├Ą rodiny s de┼ąmi.

Kalvária Nitra

Kalv├íria v NitreAutor: Bojars ÔÇô Vlastn├ę dielo, CC BY-SA 4.0
Kr├ísnym p├║tnick├Żm miestom je Nitrianska kalv├íria, na vrchole ktorej sa vyn├şmaj├║ tri kr├ş┼że spolu s Kaplnkou Bo┼żieho hrobu s ve┼żou. Po ceste k vrcholu sprev├ídzaj├║ veriacich drobn├ę murovan├ę neorom├ínske kaplnky zobrazuj├║ce kr├ş┼żov├║ cestu Je┼żi┼ía Krista. Z vrcholu je n├ídhern├Ż v├Żh─żad na okolie a dostupn├Ż je aj ─Ćalekoh─żad. Cel├ę miesto je obklopen├ę kr├ísnym prostred├şm a vl├ídne tu pokoj. Trasa ku kalv├íri├ş je nen├íro─Źn├í a zvl├ídnu ju aj mal├ę deti alebo seniori.

Ponitrianske m├║zeum

Viac ako 83 000 zbierkov├Ż fond je s├║─Źas┼ąou Ponitrianskeho m├║zea vlastivedn├ęho charakteru. Zbierka sa zameriava najm├Ą na archeol├│giu, hist├│riu, botaniku, zool├│giu, etnografiu a numizmatiku nitrianskeho regi├│nu. S├║─Źas┼ąou s├║ tri st├íle expoz├şcie - Nitriansko v zrkadle dej├şn, Skvosty d├ívnovek├ęho Slovenska a ┼Żivot v lesn├Żch a vodn├Żch biotopoch. Po─Źas roka stihne m├║zeum zorganizova┼ą aj 20 a┼ż 25 v├Żstav spolu s predn├í┼íkami, besedami a ─Ćal┼í├şmi aktivitami, ktor├ę s├║ vhodn├ę pre n├ív┼ítevn├şkov ka┼żd├ęho veku.

Studen├Ż hrad

N├ídhern├ę v├Żh─żady na okolie Nitry m├┤┼że vidie┼ą z vrchu Studen├ęho hradu, z ktor├ęho sa v┼íak ┼żiadne pozostatky nezachovali. Jeho vrchol tvor├ş obrovsk├ę skaln├ę bralo, na ktorom radi tr├ęnuj├║ horolezci. K vrcholu vedie nen├íro─Źn├í cesta, v─Ćaka ktorej je ob─ż├║ben├Żm miestom aj menej sk├║sen├Żch turistov. N├ív┼íteva hradu je odpor├║─Źan├í najm├Ą v lete, preto┼że za pekn├ęho po─Źasia je mo┼żn├ę dosta┼ą sa a┼ż na horn├Ż okraj sk├íl z ktor├ęho s├║ n├ídhern├ę fotografie.

Svoradova jasky┼ła

Nezabudnute─żn├Żm z├í┼żitkom je ur─Źite n├ív┼íteva najstar┼íej nitrianskej jaskyne. Svoradova jasky┼ła dostala svoj n├ízov pod─ża pustovn├şka Svorada, ktor├Ż tu pod─ża legendy viedol p├║tnick├Ż ┼żivot. Vo vn├║tri jaskyne sa nach├ídza kamenn├Ż olt├ír sv. Svorada, ku ktor├ęmu vedie umelo vytvoren├Ż vstup. Nach├ídzaj├║ sa tu zauj├şmav├ę krasov├ę ├║tvary, ktor├Żch prehliadka je spr├şstupnen├í verejnosti. V jej okol├ş sa nach├ídza aj lie─Źiv├Ż prame┼ł zn├ímy ako Svoradov prame┼ł.

Let bal├│nom Nitra

ZoborBy Andrzej Otr─Öbski - Own work, CC BY-SA 4.0,
Kr├ísy Nitry a jej okolia si najviac u┼żije z vt├í─Źej perspekt├şvy. Jedine─Źn├Żm z├í┼żitkom, na ktor├Ż rozhodne nezabudnete je let bal├│nom Nitra. Vysk├║┼íajte nie─Źo netradi─Źn├ę a objavte v sebe dobrodruha. Okrem toho, ┼że je let bal├│nom skvel├Żm spestren├şm dovolenky, m├┤┼że tie┼ż by┼ą skvel├Żm tipom na dar─Źek.

Hradisko Zobor

N├írodn├í kult├║rna pamiatka Hradisko Zobor je z├írove┼ł najstar┼íou a najrozsiahlej┼íou pamiatkou nitrianskeho regi├│nu. Nach├ídza sa tu historick├Ż n├íu─Źn├Ż chodn├şk, ktor├Ż za─Ź├şna a kon─Ź├ş na Pyram├şde. Prejdete ho za pribli┼żne 45 min├║t a po─Źas celej doby si m├┤┼żete vychutn├íva┼ą n├ídhern├ę v├Żh─żady na Nitru.

Ran─Ź ─îak├Ż┼ł

Milovn├şci kon├ş si pr├şdu na svoje na Ran─Źi ─îak├Ż┼ł v okrese Zlat├ę Moravce. Nach├ídza sa medzi obcami Neverice a Sla┼żany, a n├íjdete ho ve─żmi jednoducho. Vysk├║┼ía┼ą si m├┤┼żete nielen jazdu na koni, ale aj starostlivos┼ą, ─Źistenie alebo k┼Ľmenie. Sk├║senej┼í├ş jazdci maj├║ mo┼żnos┼ą vysk├║┼ía┼ą si skoky cez prek├í┼żky alebo vyjs┼ą na prech├ídzku po okol├ş. V are├íli sa tie┼ż nach├ídza aj re┼ítaur├ícia, tak┼że ak pri pr├íci s ko┼łmi dostanete hlad, nemus├şte nikam chodi┼ą a jedlo si vychutn├íte priamo na ran─Źi.

Slovensk├ę po─żnohospod├írske m├║zeum Nitra

Slovensk├ę po─żnohospod├írske m├║zeum v NitreSlovensk├ę po─żnohospod├írske m├║zeum v Nitre
Hist├│ria m├║zea siaha a┼ż do roku 1922, kedy malo s├şdlo v Bratislave. V roku 1960 bolo pres┼ąahovan├ę do Nitry a v s├║─Źasnosti patr├ş pod spr├ívu ┼ít├ítneho podniku Agrokomplex - V├Żstavn├şctvo Nitra. Jeho expoz├şcie sa rozprestieraj├║ na roz─żahlej ploche, ktor├í okrem hlavn├Żch v├Żstavn├Żch priestorov zah┼Ľ┼ła aj skanzen, kni┼żnicu a nitriansku po─żn├║ ┼żeleznicu. V zbierkovom fonde m├í Slovensk├ę po─żnohospod├írske m├║zeum viac ako 20 tis├şc expon├ítov. V├Ą─Ź┼íina z nich je vystaven├í v expon├ítoch Tradi─Źn├Żch remesiel a spracovate─żstva, Najstar┼í├şch dej├şn po─żnohospod├írstva, Po─żnohospod├írskych strojov a letectva, Ochrany ro─żn├şckej usadlosti pred po┼żiarom, Hospod├írskom dvore a Skanzene. Prehliadka bude bavi┼ą nielen dospel├Żch, ale aj deti, preto ich ur─Źite do m├║zea zoberte so sebou.

Misijn├ę m├║zeum

V s├║─Źasnosti sa vyu┼ż├şva ako ubytovanie pre reho─żn├şkov, administrat├şvne a pastora─Źn├ę ├║─Źely, pri─Źom verejnos┼ą najviac zauj├şma jeho m├║zejn├í ─Źas┼ą. V tej je vystaven├í zbiera expon├ítov z cel├ęho sveta, ktor├ę m├║zeu darovali slovensk├ş, ale aj zahrani─Źn├ş mision├íri Spolo─Źnosti Bo┼żieho Slova. Medzi vystaven├Żmi expon├ítmi m├┤┼żu n├ív┼ítevn├şci n├íjs┼ą predmety dennej potreby oby─Źajn├Żch ─żud├ş, ┼íaty, zbrane alebo vypch├ívky zvierat. Misijn├ę m├║zeum m├í vo vlastn├şctve aj ve─żk├║ zbierku chrob├íkov a mot├Ż─żov. Vstupn├ę do Misijn├ęho m├║zea je dobrovo─żn├ę, nav┼ít├şvi┼ą ho m├┤┼żete po─Źas otv├írac├şch hod├şn.

Ran─Ź u Rapsu

V obci Sv├Ątoplukovo le┼ż├ş malebn├Ż Ran─Ź u Rapsu. Svojim n├ív┼ítevn├şkom pon├║ka vych├ídzky do pr├şrody na ko┼łoch alebo v├Żcvikov├ę jazdy. Deti ur─Źite pote┼í├ş mo┼żnos┼ą k┼Ľmenia, ─Źistenia alebo o┼íetrovania kon├ş. Po─Źas leta s├║ ob─ż├║benou atrakciou jazdy v konskom z├íprahu na ko─Źi alebo v zime jazda na saniach. Okrem kon├ş si deti u┼żij├║ vo─żn├Ż ─Źas aj na detskom ihrisku a vy si zatia─ż m├┤┼żete vychutna┼ą drink na bare alebo sa vybra┼ą opeka┼ą, ─Źi grilova┼ą. Okolie ran─Źu je vhodn├ę na turistiky, ktor├ę si z jeho n├ív┼ítevou m├┤┼żete spoji┼ą.

Socha Corgo┼ła

Pri n├ív┼íteve mesta Nitra m├┤┼żete narazi┼ą na majest├ítnu sochu Corgo┼ła, ktor├Ż podopiera roh Kluchovsk├ęho pal├íca. Socha je nato─żko popul├írna, ┼że sa stala predlohou pre zna─Źku slovensk├ęho piva. O Corgo┼łovi sa traduje legenda, ┼że bol obrovsk├Żm sil├íkom, ktor├ęmu sa podarilo odvr├íti┼ą tureck├Ż vp├íd na Nitriansky hrad. Socha bola vytvoren├í v rokoch 1820 a┼ż 1821 a mnoh├ş ─żudia veria, ┼że ak sa jej dotkn├║ na spr├ívnom mieste, splnia sa im najtajnej┼íie ┼żelania. ─îi je t├íto povera pravdiv├í budete musie┼ą zisti┼ą sami.

Synag├│ga v Nitre

Synag├│gaAutor: Martin Hlauka (Pescan), Attribution
Jedine─Źn├║ stavbu v maursko-byzantskom ┼ít├Żle v centre Nitry nem├┤┼żete prehliadnu┼ą. Nitrianska synag├│ga bola dostavan├í v roku 1911 a odvtedy pre┼íla viacer├Żmi rekon┼ítrukciami. N├ídhern├Ż je nielen jej exteri├ęr, ale aj interi├ęr, ktor├Ż je zdoben├Ż orient├ílnou architekt├║rou. Synag├│ga v Nitre sa v s├║─Źasnosti vyu┼ż├şva predov┼íetk├Żm ako v├Żstavn├í a koncertn├í sie┼ł. Organizovan├ę s├║ tu r├┤zne mestsk├ę podujatia, komorn├ę koncerty, divadeln├ę predstavenia, v├Żstavy alebo liter├írne ve─Źery. S├║─Źas┼ąou je aj expoz├şcia umelca Shraga Weila s n├íbo┼żenskou t├ęmatikou a expoz├şcia venovan├í holokaustu. Synag├│gu je mo┼żn├ę nav┼ít├şvi┼ą kedyko─żvek po─Źas otv├írac├şch hod├şn.

Ako si vybra┼ą ubytovanie v Nitre?

V pr├şpade, ┼że sa rozhodnete nav┼ít├şvi┼ą niektor├ę zo spom├şnan├Żch miest v Nitre a okol├ş, na ich n├ív┼ítevu budete potrebova┼ą viac ako jeden de┼ł. Ubytujte sa v Nitre, presk├║majte jej okolie a u┼żite si nieko─żko d┼łov├║ dovolenku na Slovensku.

Ponuka ubytovac├şch zariaden├ş v Nitre je naozaj ve─żk├í a vyberie si naozaj ka┼żd├Ż. Sta─Ź├ş si len premyslie┼ą, ─Źo od svojho ubytovania v Nitre o─Źak├ívate a n├ísledne tomu prisp├┤sobi┼ą va┼íu vo─żbu. Na v├Żber je ve─ża miestnych hotelov v Nitre, ktor├ę maj├║ kvalitn├ę ubytovacie slu┼żby a pon├║knu v├ím dostato─Źn├Ż komfort. Za zlat├║ stredn├║ cestu s├║ pova┼żovan├ę penzi├│ny v Nitre, ktor├ę sa ─Źoraz viac sna┼żia hotelov├Żm slu┼żb├ím pribl├ş┼żi┼ą. Svoje ─Źaro m├í aj ubytovanie v chate Nitra, ktor├║ m├┤┼żete ma┼ą ├║plne vo vlastnej r├ę┼żi├ş, pri─Źom ob─ż├║ben├Żmi s├║ najm├Ą tie v bl├şzkosti lesa. Skvelou vo─żbou je tie┼ż ubytovanie v apartm├ínoch Nitra, dreveniciach Nitra, ubytovniach Nitra alebo v domoch na pren├íjom v Nitre.

Ka┼żd├Ż druh ubytovania Nitra m├í svoje v├Żhody aj nev├Żhody a preto z├íle┼ż├ş na tom, ktor├ę parametre pre v├ís pri v├Żbere bud├║ rozhoduj├║ce. Naj─Źastej┼íie b├Żva k─ż├║─Źov├Żm faktorom cena a lokalita, d├┤le┼żitou je v┼íak aj mo┼żnos┼ą bezplatn├ęho parkovania, wifi pripojenie a sp├┤soby tr├ívenia vo─żn├ęho ─Źasu v are├íli. Rodiny s de┼ąmi zvy─Źajne vyh─żad├ívaj├║ ubytovanie v Nitre s detsk├Żm ihriskom, pieskoviskom, trampol├şnou, hojda─Źkami alebo baz├ęnom tak, aby sa ich ratolesti na dovolenke nenudili a rodi─Źia si mohli odd├Żchnu┼ą. Ve─żk├Żm bonusom je, ak je k dispoz├şci├ş pre n├ív┼ítevn├şkov aj wellness, popr├şpade len v├şriv├í va┼ła, ka─Ća alebo sauna, v ktorej sa po n├íro─Źnom dni m├┤┼żete zrelaxova┼ą. V├Żhodou je, ak m├íte k dispoz├şci├ş aj mo┼żnos┼ą hrania stoln├ęho futbalu, ┼í├şpiek, biliardu alebo spolo─Źensk├ę hry, ktor├ę v├ís zabavia najm├Ą v pr├şpade nepriazniv├ęho po─Źasia.

Ubytovanie Nitra ZoborUbytovanie Nitra Zobor
Stravu m├┤┼żete v niektor├Żch ubytovac├şch zariadeniach vyrie┼íi┼ą formou zaplatenia ra┼łajok, polpenzie alebo plnej penzie. V opa─Źnom pr├şpade h─żadajte tak├ę ubytovanie, aby malo vybaven├║ kuchynku a vy ste si mohli pripravi┼ą to, na ─Źo m├íte chu┼ą. Zvy─Źajne je v kuchynk├ích z├íkladn├ę kuchynsk├ę vybavenie, spor├ík, mikrovlnka a chladni─Źka, do ktorej si m├┤┼żete ulo┼żi┼ą jedlo, aby sa nepokazilo. Na pr├şpravu jedla m├┤┼żete vyu┼żi┼ą nielen kuchynku, ale chutn├ę m├Ąso, ─Źi klob├ísky si m├┤┼żete prichysta┼ą aj na grile alebo sk├║si┼ą opeka┼ą na ohnisku. S├║─Źas┼ąou niektor├Żch ubytovac├şch zariaden├ş je toti┼ż gril, krb alebo ohnisko, na ktor├Żch si m├┤┼żete ─Źoko─żvek upiec┼ą. Najm├Ą chaty, chalupy, ubytovanie v s├║krom├ş, ale aj penzi├│ny disponuj├║ mo┼żnos┼ąou vonkaj┼íieho posedenia, ─Źi u┼ż na terase alebo v alt├ínku. Grilova─Źka tak m├┤┼że nabra┼ą ├║plne in├Ż rozmer a vy si okrem chutn├ęho jedla vychutn├íte aj posedenie na ─Źerstvom vzduchu.

V├Żber ubytovania v Nitre je na v├ís

Nech u┼ż sa rozhodnete pre ak├Żko─żvek typ ubytovania, bezpochyby sa rozhodnite pre Nitru a jej okolie. Nach├ídza sa tu ve─ża n├ídhern├Żch miest, pamiatok a atrakci├ş, ktor├ę by ste mali ur─Źite nav┼ít├şvi┼ą. Dajte tomuto miestu ┼íancu, napl├ínujte si ─Źo v┼íetko chcete vidie┼ą a usa─Ćte sa v ubytovan├ş, ktor├ę spln├ş v┼íetky va┼íe o─Źak├ívania. Aby bol v├í┼í v├Żber konkr├ętneho ubytovania e┼íte jednoduch┼í├ş, m├┤┼żete pri h─żadan├ş vyu┼żi┼ą n├í┼í ┼ípeci├ílny filter. Okrem lokality, typu ubytovania, po─Źtu os├┤b a term├şnu si m├┤┼żete navoli┼ą aj ─Ćal┼íie detaily, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pri rozhodovan├ş. Zvoli┼ą si m├┤┼żete napr├şklad lacn├ę ubytovanie v Nitrealebo luxusn├ę ubytovanie Nitra, jeho umiestnenie, ale aj vybavenie. Ak sme v├ím narobili chute grilova─Źkou, jednoducho si m├┤┼żete vybra┼ą ubytovanie s krbom, grilom alebo vonkaj┼í├şm poseden├şm tak, aby ste sa po pr├şjazde mali na ─Źo te┼íi┼ą. Dovolenka v nitrianskom kraji pre v├ís bude ur─Źite nezabudnute─żn├í a spomienky na kr├ísne chv├şle v├ím zostan├║ na cel├Ż ┼żivot. Objavte tento kr├ísny k├║t Slovenska aj vy.

N├ízory a odpor├║─Źania

Tibor Tomasta
Nitriansky hrad.

Janka Ru┼żi─Źkov├í
Termalpark AVA

Beáta Durmiková
V regi├│ne mnoho zauj├şmav├Żch miest.

Beáta Durmiková
Prech├ídzky po okol├ş, mini zoologick├í z├íhrada, pre milovn├şk v├şn skvel├í ochutn├ívka dom├ícich v├şn