Zadajte kritériá
Nemáte čas hľadať? Pošlite dopyt viacerým ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, že zadáte svoje kritériá a potvrdíte. My ho rozpošleme všetkým vyhovujúcim ubytovaniam, ktoré vám pošlú svoju ponuku ak sú voľné. Ušetríte čas a môžete si vyberať! Kritériá si nastavte vo vyhľadávaní, vyplňte svoje kontakty a stlačte Odoslať dopyt.

Počet vyhovujúcich objektov:

Snažte sa zadať čo najpresnejšie kritériá, aby vás nekontaktovalo veľmi veľa ubytovateľov. Pozrieť vyhovujúce ubytovacie zariadenia


Zrušiť dopyt

Vyberte si z ponuky až 4 ubytovaní Spišské Podhradie

Silvester obsadený
ExteriérZáhradaAltánokObývacia miestnosťObývacia miestnosťJedáleňSpáläaSpáläaInteriérInteriér
Pokojné prostredie
Spišské Vlachy • 9 osôb, 2 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese. Pes nepovolený.
5.0 3 recenzie
od 130 € / chata / noc
Silvester obsadený
ExteriérExteriérTerasaSpoločenská miestnosťApartmán 2Apartmán 2Apartmán 2Apartmán 2Apartmán 1Apartmán 1
Ubytovanie v tichom prostredí
Spišské Vlachy • 4 apartmány, 21 osôb, 7 spální. Na okraji obce, pri lese. Pes nepovolený.
3.9 2 recenzie
od 440 € / chata / noc
Voľný Silvester: od 66 € / 3 noci
Penzión FarkysDvorDvorSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňa
Ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi, turistov a samostatne páry.
Jamník (okres Spišská Nová Ves) • 4 izby, 12 osôb, 5 spální. V centre obce. S možnosťou stravovania. Pes nepovolený.
5.0 1 recenzia
od 16 € / osoba / noc
Silvester obsadený
pohľad terasa chata 2Chata 2chata 1chata 1chata 1chata 1chata 1 chata 1chata 2
Komfortné a štýlové chaty len 7 km od mesta Levoča!
Uloža • 2 chaty, 24 osôb, 9 spální. Na okraji obce, pri lese, v chatovej osade. Sauna. Pes povolený.
4.6 1 recenzia
od 230 € / chata / noc
Nemáte čas hľadať ubytovanie? Pošlite dopyt!

13+ tipov kam ísť na výlet v Spišskom Podhradí

Malebné mestečko, ktoré sa rozprestiera medzi dvoma klenotmi regiónu Spiš, Spišským hradom a Spišskou kapitulou, je bohaté nielen na kultúrne a historické pamiatky, ale aj na prírodné krásy Slovenského raja. V Spišskom Podhradí sa určite nebude nudiť. Máte to len na skok aj do iných kútov Spiša. Stačí si len vybrať termín, rezervovať ubytovanie a naplánovať si výlety po krásnom kúte Slovenska, akým je región Spiš.

Spišské Podhradie v skratke

Spišský hradhovisontour
História Spišského Podhradia siaha až do prelomu 11. až 12. storočia. Už vtedy toto územie začali osídľovať rôzni prisťahovalci, ktorí sa podieľali aj na výstavbe Spišského hradu. Mesto vzniklo prienikom 3 obcí spolu s ich obyvateľmi a panstvom na hrade. Do 13. storočia bolo Spišské Podhradie súčasťou hradu a postupom času sa z neho stalo samostatné mesto. Spišské Podhradie žilo remeslami, obchodom a predajom poľnohospodárskych produktov.

Súčasnosť a Spišské Podhradie

Spišské Podhradie je bohaté na pamiatky, kultúru i prírodu navôkol aj dnes. Priamo v meste nájdete ohradenie s vežovitou bránou, kde sa uprostred týči krásny rímskokatolícky kostol v gotickom štýle s detailnými tabuľovými maľbami. Keď vojdete do centra Spišského Podhradia narazíte na židovskú synagógu, ktorá tam stojí od roku 1875. Židovská synagóga v Spišskom Podhradí ukrýva liatinové stĺpy, svätostánky i maurské stropné maľby. Naozaj je čo obdivovať.

Kam na výlet v Spišskom Podhradí?

Jednoznačne musíte navštíviť svojou rozlohou najväčší hrad v Európe, Spišský hrad. Je to klenot medzi hradmi a ukrýva nielen mnoho príbehov, ale aj zakonzervované časti hradu, zbierku munície, stredovekú kuchyňu, ako aj mučiareň. Odmenou za výstup na hrad vám bude panoramatický výhľad na krásne okolie. Spišský hrad je postavený dnes v už chránenom území Dreveníka a Sivej Brady. Ak túžite po histórii a ľudových remeslách zamierte do Starej Ľubovne, kde nájdete Ľubovniansky hrad a skanzen v Starej Ľubovni alebo navštívte Kežmarok a Kežmarský hrad.

Splav Dunajcahttps://pltnictvo.eu.sk/
Dreveník, na ktorom stojí Spišský hrad poskytuje ideálne turistické trasy pre nadšencov lezenia, vápencov i travertínov. Odtiaľto môžete obdivovať Levočské vrchy, pohorie Branisko. Po ceste môžete natrafiť na liečivé minerálne pramene alebo na Spišský salaš. Taktiež môžete vyskúšať splav Dunajca na drevených pltiach na čele s kormidelníkmi Goralmi. Nalodíte sa v Červenom Kláštore a vylodíte sa v Lesnici, kde vás kyvadlová doprava dopraví na východzie miesto. Taktiež vám odporúčame navštíviť aj Spišskú Kapitulu, kde dominuje nádherná gotická Katedrála svätého Martina a je zaradená do zoznamu UNESCO. Dnes tam sídli spišský biskup a spišská diecéza. Ak sa na dovolenku na Spiš vyberiete v zime, môžete využiť blízke lyžiarske stredisko Plejsy, Levoča alebo Spišská Nová Ves.

Ubytovanie Spišské Podhradie

Spišské Podhradie poskytuje ubytovanie napríklad v penziónoch Spišské Podhradie. Perfektné ubytovanie Vám ponúkne aj hotel Spišské Podhradie. V blízkom okolí Spišského Podhradia, napríklad v Spišskej Belej, Spišskej Kapitule a Spišských Tomášovciach sa môžete takisto ubytovať. Stačí ak si do vyhľadávača zadáte Spiš ubytovanie alebo lokalitu, ktorú hľadáte, doplňte ubytovanie, a ponuky sa zobrazia. Pre Spišskú Belú použite výraz Spišská Belá ubytovanie alebo ubytovanie Spišská Belá, pre ubytovanie v Spišskej Kapitule zas Spišská Kapitula ubytovanie. Veríme, že sa vám podarí nájsť čo hľadáte.

Penzión ChalúpkaPenzión Chalúpka
Ak túžite bývať pod Spišským hradom, hľadajte Spišský hrad ubytovanie. Spišské Tomášovce sú len na krok od Spišskej Novej Vsi a o 10 minút viac od Spišského Podhradia. Aj tu máte možnosť sa ubytovať v penzióne Spišské Tomášovce. Neďaleko obce Spišské Tomášovce sa nachádza aj Národný park Slovenský raj, kde môžete navštíviť legendárny Tomášovský výhľad alebo zdolať Prielom Hornádu. Ak budete hľadať miesto kam hlavu skloniť, pozrite si na internete ubytovanie Spišské Tomášovce alebo Spišské Tomášovce ubytovanie. Pri oboch prípadoch sa vám zobrazia tie najlepšie možnosti a môžete si rezervovať pobyt.

V prípade, že ste blízko mesta Spišská Nová Ves, môžete si zarezervovať izbu v hoteloch Spišská Nová Ves v prostredí Slovenského raja. Izby v hoteloch sú vybavené televízorom, telefónom pre izbový servis, balkónom, vlastným hygienickým priestorom (WC, vaňa, sprchový kút) v štandardnej kvalite. Väčšinou nechýba ani spoločenská miestnosť či detský kútik. Na výber máte aj chaty v Spišskom Podhradí, apartmány v Spišskom Podhradí a ubytovanie v súkromí v Spišskom Podhradí. Vyskúšajte dovolenku na Spiši!

Názory a odporúčania

Maria Mihalikova
Určite tura na tomasovsky výhľad alebo ferata ci suchá bela

Viktor Mura
Spišský Hrad, Levoča, Poprad, Telgárt, Slovenský Raj, obec Dedinky

Viktor Mura
ide o malinkú dedinku v blízkosti lesa, 5 minút pešo sa dostanete na krásnu otvorenú lúku, kde začína les

Monika Špániková
Turistické trasy Slovenského raja dostupné z Čingova, cykloturistiku.

Jana Vyhnalová
My sme navštívili Tomášovský výhľad, pekný je aj prielom Hornádu, Mariánsku horu, Sysľovisko, pamiatky v Levoči, biokúpalisko a manžel si okolie pozrel aj zo sedla bicykla deti z konského chrbta.

Jana Vyhnalová
Určite prísť si sem oddýchnuť. Levoča je nádherná. Chválim Reštauráciu u Leva v centre Levoče, kde mi boli ochotní prispôsobiť stravu - som celiatička.

Vanda Sarvašová
Okolie, výhľady, turistika, pokoj a ticho

Petra Moravčíková
Domček je veľmi dobre umiestnený vzhľadom na vstup do Slovenského Raja z Podlesku, kde začína viacero krásnych túr. Blízko (cca do 20-30 min autom) je viacero ďalších možností: Thermal park Vrbov, Aquacity Poprad, Spišský hrad, Tricklandia Starý Smokovec, Važecká jaskyňa, Dobšinská jaskyňa... aj v nepriaznivom počasí je kde ísť sa pozrieť.

Jana Čapekova
Kaštieľ v obci, krásna príroda

Michaela Zigova
Letny bus vas dopravi aj na druhu stranu Raja (Dedinky, Mlynky, Palcmanska Masa).

Michaela Zigova
Restauraciu u Hudaka. Aj v Podlesku su fajn stravovacie moznosti.

Peter Jonak
Vsetky okolite pohoria. Spisska Sobota s krasnym namestim a specialnou zmrzlinou

Peter Jonak
Pivo vo Vyšnej, rebra v Bistre. Prehliadka najvyssej kostolnej veze v SNV.

Ľubomír Mráz
Turistika, cykloturistika, hubarcenie, Spišská Nová Ves, Spišský Hrad atď.

Alena Štoffová
Všade po okolí sú krásne cyklo trasy, náročné aj jednoduchšie, každý si príde na svoje.

Ľubomír Mráz
Cykloturistika, pešia turistika, hubárčenie v zime lyžovanie.

štefan Burčo
Kežmarok-pamiatky, kultúra...

Jana Jana
Tomášovsky vyhlad,Gánovce travertíny aj teple pramene.

Katarina Murcova
vsetky turisticke trasy v ramci Slovenskeho raja v super dostupnosti, v dedine je moznost sa najest v restike, vsetko co sme mali naplanovane sme v ramci dostupnosti z tohto miesta v pohode postihali

Lucia Gečeiová
Prechádzky po okolí - smer Gelnická dolina, smer Poráčska dolina

Robert Vavrek
V zime lyzovacka.A v lete cyklistika.

andrej matula
spišský hrad, spišská kapitula

andrej matula
historické centrum levoča, mariánska hora v levoči

Katka Malatin
gacovska skala, havrania skala, cintorin v stratenej

Dávid Kéri
Nádherná okolitá príroda, možnosť rôznych turistických trás po okolí

Iveta Votrubova
Určite odporúčam pozrieť si Banské múzeum na Poráči

Marek Leško
Neďaleko obce termálne kúpalisko Vrbové..

Marek Leško
Jednoznačne Spišský hrad.....

Ján Nitkulinec
jaskyňa Šarkanova diera Vysoký vrch

Veronika Urbaníková
Spišská kapitula je krásna, inak je mestečko pekné, ale menej pozoruhodné. Príjemné, ale ešte chce veľa opráv (hlavne v bočných uličkách).