Zadajte kritériá
Nemáte čas hľadať? Pošlite dopyt viacerým ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, že zadáte svoje kritériá a potvrdíte. My ho rozpošleme všetkým vyhovujúcim ubytovaniam, ktoré vám pošlú svoju ponuku ak sú voľné. Ušetríte čas a môžete si vyberať! Kritériá si nastavte vo vyhľadávaní, vyplňte svoje kontakty a stlačte Odoslať dopyt.

Počet vyhovujúcich objektov:

Snažte sa zadať čo najpresnejšie kritériá, aby vás nekontaktovalo veľmi veľa ubytovateľov. Pozrieť vyhovujúce ubytovacie zariadenia


Zrušiť dopyt

Vyberte si z ponuky až 12 ubytovaní Sliač

ExteriérExteriérTerasaSpoločenská akciaSpoločenská akciaDovjlôžková izba s prístelkouDovjlôžková izba s prístelkouDovjlôžková izba s prístelkouDovjlôžková izba s prístelkouSpoločenská akcia
Ubytovanie s reštauráciou a terasou
Sliač - Pod kúpeľmi • 5 izieb, 15 osôb, 5 spální. V obci. S možnosťou stravovania. Pes povolený.
4.3 26 recenzií
od 40 € / izba pre dvoch / noc
ExteriérHorská chata v srdci Kremnických hôrObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosťKuchyňaHorská chata v srdci Kremnických hôrHorská chata v srdci Kremnických hôr
Útulná chata priamo v srdci Kremnických hôr
Sielnica • 9 osôb, 2 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolený.
4.9 7 recenzií
od 120 € / chata / noc
ExteriérExteriérVonkajšie posedenieObývací priestorObývací priestorKuchyňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňa
Relax v chatovej rekreačnej oblasti neďaleko Holidayparku Kováčová!
Kováčová (okres Zvolen) • 15 osôb, 4 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolený.
3.9 2 recenzie
od 200 € / chata / noc
ExteriérHojdačkyAltánokOhniskoSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňa
Chata pri lese, v chatovej osade
Kováčová (okres Zvolen) • 13 osôb, 4 spálne. Na okraji obce, pri kúpalisku, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolený.
Bez recenzií
od 40 € / chata / noc
Chata nad kúpaliskomExteriérKúpaliskoExteriérDetské ihriskoOhniskoSpálňaPohovkaObývacia miestnosťObývacia miestnosť
Chata pre rodiny
Kováčová (okres Zvolen) • 5 osôb, 1 spálňa. V rekreačnej oblasti, pri kúpalisku, v lese, v chatovej osade. Pes nepovolený.
4.9 1 recenzia
od 70 € / chata / noc
ExteriérTerasaAltánokOhniskoChata MonikaReštauráciaChata MonikaChata MonikaChata MonikaChata Monika
Ubytovanie v zruboch aj kempingu
Zvolen - Pod Dráhy • 24 chát, 80 osôb, 24 spální. Na okraji obce. S možnosťou stravovania, bez internetu. Pes povolený.
3.8 8 recenzií
od 18 € / chata / noc
ExteriérTerasaOhniskoObývacia miestnosťKuchynský kút4-lôžková izba4-lôžková izbaObývacia miestnosťKuchynský kútExteriér
...miesto, kde jeden deň nestačí...
Zvolen - Môťová • 7 osôb, 2 spálne. V rekreačnej oblasti, pri jazere. Bazén, sauna. Pes nepovolený.
4.4 2 recenzie
od 100 € / chata / noc
ExteriérIzbaIzbaKuchynkaKúpeľňa
V prípade rezervácie nás kontaktujte vždy telefonicky
Zvolen - Pod Dráhy • 6 izieb a  3 apartmány, 34 osôb, 13 spální. Na okraji obce. Pes nepovolený.
5.0 1 recenzia
od 11 € / osoba / noc
Chata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata Kováčová
Krásna chata za super cenu!
Turová • 9 osôb, 2 spálne. V obci, pri lese. Bez internetu. Pes povolený.
4.6 10 recenzií
od 100 € / chata / noc
ExteriérFitness2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s manželskou posteľou2-lôžková izba s manželskou posteľou2-lôžková izba s manželskou posteľou
Vhodné pre skupiny, jednotlivcov aj rodiny
Budča • 7 izieb a  2 apartmány, 20 osôb, 10 spální. V obci. Pes povolený.
Bez recenzií
od 30 € / osoba / noc
Chata GáborObývacia miestnosťKuchyňaSpálňa pre štyri osobySpálňa pre dve osobyTrampolínaInteriérKúpeľňaInteriérJazero vzdialene 3km
Súkromná chata v obklopení prírody Vám zaručí vytúžený relax!
Banská Bystrica - Sebedín • 7 osôb, 2 spálne. Na okraji obce, pri lese. Pes povolený.
5.0 6 recenzií
od 75 € / chata / noc
ExteriérObývacia miestnosť s lôžkovou časťouObývacia miestnosť s lôžkovou časťouObývacia miestnosť s lôžkovou časťouKuchyňaKuchyňaKuchyňaExteriérExteriér
Ubytovanie v tichom prostredí
Banská Bystrica - Kremnička • 3 osoby, 1 spálňa. V obci. Pes povolený.
Bez recenzií
od 50 € / apartmán / noc
Nemáte čas hľadať ubytovanie? Pošlite dopyt!

6+ tipov kam ísť na výlet v Sliači

Jedným z najznámejších kúpeľných lokalít na Slovensku je mesto Sliač v Banskobystrickom kraji. Mesto, nazývané aj Perla Pohronia, zohralo významnú úlohu počas SNP a dnes sa tu nachádza významné vojenské letisko. Mimoriadne zaujímavá je aj história mesta, keďže bolo osídlené už niekoľko tisícročí pred našim letopočtom. O bohatej kultúrnej aj hospodárskej minulosti svedčí niekoľko výnimočných budov a pamiatok. Vďaka kúpeľnej atmosfére a čarovnej okolitej prírode je Sliač – perla Zvolenskej kotliny, mestom, ktoré určite odporúčame navštíviť. Aby ste mali dostatok času pozrieť si všetky atrakcie v meste a okolí, odporúčame rezervovať si na Sliači ubytovanie aspoň na predĺžený víkend či niekoľko nocí.

Kúpele Sliač

Kúpele SliačKúpele Sliač
Sliač je azda najznámejší práve kvôli spomínaným kúpeľom. Vďaka svojej výnimočnej polohe medzi dvoma známymi mestami, Zvolen a Banská Bystrica, a tiež zameraniu kúpeľnej liečby (srdce, cievy, obehová sústava a ženské ochorenia), patria Kúpele Sliač k jedným z najnavštevovanejších u nás, na Slovensku. Nezanedbateľnou je tiež skutočnosť, že rovnaký prameň, ako je na Sliači, sa nenachádza už nikde v Európe (inde vo svete sú ešte ďalšie tri takéto pramene). Prvá zmienka o prítomnosti termálnych prameňov pochádza už z roku 1243. Sanatóriá tu však boli postavené až oveľa neskôr, v roku 1657, odkedy ich viacerí majitelia postupne zveľaďovali. Najväčšou slávou prechádzali kúpele počas 19. a začiatkom 20. storočia, kedy sa tu liečili aj známe osobnosti akými boli Andrej Sládkovič, Ján Kollár, Pavol Országh-Hviezdoslav či Božena Němcová. Kúpele sú zasadené do skutočne prekrásnej prírody, vrátane parku a lesoparku, ktorá poskytuje kúpeľným hosťom možnosti prechádzok ale aj turistiky viacerých náročností. Neďaleko je tiež golfové ihrisko a v celom okolí množstvo historických pamiatok, ktoré stoja za vašu pozornosť. Vychutnajte si rozmanité procedúry v podobe masáží, liečivých zábalov alebo navštívte saunu či soľnú jaskyňu.

Kúpalisko Sliač

Priamo v meste nájdete aj kúpalisko Sliač určené pre širokú verejnosť. Voda v bazénoch pochádza priamo z kúpeľného prameňa, je bohatá na CO2, železo (preto má voda hnedú farbu) a má teplotu 28 – 32°C. Keďže bazén má prietokovú funkciu (voda doňho neustále priteká aj z neho odteká), je v ňom touto formou zabezpečená dôkladná čistota. Okrem toho sa raz za týždeň bazén vypustí, čistí a dezinfikuje. Pobyt v tomto kúpalisku je vhodný aj pre osoby s citlivou pokožkou.

Kúpalisko SliačKúpalisko Sliač

Holidaypark Kováčová

Len desať minút autom od areálu kúpeľov sa nachádza Holidaypark Kováčová, kde sa môžete dosýta zabaviť a načerpať energiu. Ponúka dokonalé uvoľnenie mysle aj celého tela pobytom v liečivej termálnej vode a tiež zábavu aj aktívny oddych. Návštevníkom je k dispozícii niekoľko vnútorných a vonkajších bazénov, sauny, masáže, cvičenie vo vode, výhodné ponuky pre seniorov. Je možné rezervovať si tu aj firemný event alebo si vybrať niektorú z množstva ponúkaných animácií.

Arborétum Borová hora

Obľúbeným miestom pri návšteve mesta je Arborétum Borová hora patriace pod správu Technickej univerzity vo Zvolene. Arborétum bolo založené v roku 1965 a slúži na výučbu. Jeho súčasťou je aj zbierka kaktusov a sukulentov až zo Severnej Ameriky a Mexika. Návštevníci obdivujú aj dychberúce rozárium, ktoré sa pýši výsadbou viac ako 800 odrôd ruží vyšľachtených na území Slovenska a Českej republiky. Počas jedného týždňa v máji tu prebieha špeciálna akcia Dni rododendrónov a v júni zase Dni ruží.

Kaštieľ Hronsek

K historickým pamiatkam, ktoré v Sliači a okolí určite odporúčame navštíviť, patrí aj Kaštieľ Hronsek z roku 1775. Nachádza sa len 7 km cesty autom a je najvýznamnejšou historickou pamiatkou obce Hronsek. Bol postavený v barokovom slohu a na každom rohu ho zdobí baroková bašta.

Hotel TenisHotel Tenis
Fasáda má však rokokový charakter. Stojí uprostred krásneho parku, ktorého súčasťou je aj dvestoročná lipa a dub. Dnes, žiaľ, kaštieľ chátra a je možné ho obdivovať len zvonku. Avšak každoročne, vždy druhú májovú sobotu, sa v priestoroch kaštieľa a parku koná Slávnostný deň obce Hronsek. Práve v tento jediný deň v roku je kaštieľ sprístupnený verejnosti.

Ubytovanie v Sliači

Ubytovanie v kúpeľoch Sliač nájdete takmer na každom kroku a skutočne tu je z čoho vyberať. Možno uprednostníte ubytovanie v Sliači v penzióne, alebo vám vyhovuje lacné ubytovanie v Sliači či blízkom okolí. Hotely v Sliači tiež stoja za pozornosť. Kúpeľní hostia, ale aj bežní návštevníci regiónu, majú na výber ubytovanie v Sliači rôzneho typu. Kúpeľní hostia obľubujú najmä ubytovanie v súkromí v Sliači, zatiaľ čo bežní návštevníci vyhľadávajú skôr hotel v Sliači alebo penzióny v Sliači. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, určite si tu dokonale oddýchnete a spoznáte opäť ďalší čarovný región Slovenska.

Názory a odporúčania

Igor Janeba
Kultúrne historických atrakcií je v okolí neúrekom. My sme stihli Banské múzeum s exkurziou v štôlni, Kalváriu v Banskej Štiavnici, prechádzku po unikátnom námestí plnom historických a umeleckých prvkov, a Dom Maríny s Bankou lásky. Západoslováci - nezabudnite si teplejšie oblečenie, v tomto období je tu o 4-8° menej, mierne fúka a objavia sa aj zrážky. Nenechajte sa ale odradiť, naozaj to stojí za to!

Igor Janeba
Milovníci aktívneho relaxu si prídu na svoje, či už na bicykloch, prechádzkach alebo túrach po Štiavnických vrchoch alebo v okolí tajchov. Stravovali sme sa v neďalekom penzióne Eliška, raňajky a kávu som pripravoval priamo v našom domčeku.

Stanislava Dolníková
Celý štiavnický region je malebný. Treba vidieť a zažiť, každý si nájde svoje... Za každého počasia a ročného obdobia.

Stanislava Dolníková
Tajchy sú nádherné. Sokoliarska škola. Okolité voňavé lúky, nádherné výhľady... Božský pokoj👍

Ivana Slivová
Cyklovýlety na Sitno, do Svätého Antona a jeho záhrad, k tajchu Počúvadlo, Klinger, Ottergrund, Kolpašský, k vyhliadke Javisko, prezrieť banskú šachtu Bartolomej, ku Kalvárii v Banskej Štiavnici a samozrejme samotné centrum Banskej Štiavnici, tam sme zbehli aj pozrieť Minerálogickú expozíciu aj s výkladom študenta Adama, ktorý mal skvelý prehľad

Martin Štec
Kaštieľ v dedinke taktiež park a navštíviť rôzne pekne tajchy a samozrejme Bansku Štiavnicu.

Vladimíra Vajdiarova
Dobré jedlo u Starej Blaškovej, kúpanie v Počúvadle je samozrejmosť ❤️ Túru na Sitno, cez Krížnu na Richňavu alebo na Evičkino jazero..... cyklotrasy...

Zuzana Szecsenyiova
Banska Štiavnica, okolite Tajchy,Počuvadlianske jazero...na vyber si kazdy naozaj najde to svoje

Zuzana Szecsenyiova
V obci sme vela nepochodili ale Banska Štiavnica 8 km tu sme pobehali križom kražom tak ako aj okolite Tajchy.

Denisa Nireďhaská
Odporúčam výstup na Kalváriu. Krásny výhlad na Bánsku Štiavnicu. 15 minút od chalúpky sa nachádza Belianske jazero ktoré je nádherné.

Andrea Šprláková
V regióne je toho veľa. Neďaleko je Banská Štiavnica a tam je stále čo pozerať. Sv.Anton, Vyhne kúpalisko, Počúvadlo, baňa Bartolomej a veľa ďalších zaujímavostí ;)

Andrea Šprláková
V obci bola sokoliarska škola, ktorá robila každý deň o 14h predstavenie a následne prehliadku školy, kde majú rôzne dravé vtáky a iné zvieratá. Moje deti boli nadšené. V obci sú aj 3 jazerá, ale túru k nim sme počas nášho pobytu nestihli. Určite ju radi absolvujeme nabudúce.

Katarína Bras
Mesto Banská Štiavnica, náučný chodník na vrch Paradise (1. ma zaujímali aj tabuľky, konečne iné ako len klasické spracovanie ako fauna, flora... ) , výhľad na mesto BŠ z Javiska neďaleko červenej studne.

Ivana Tomášková
City game, Banka lásky, vláčik Štiavnická Anča, raňajky v podniku Moja Mariía, obed alebo večeru v reštaurácii Erb, kde vyrábajú aj vlastné pivko a určite stojí za to navštíviť podnik Divná pani s jedinečnou atmosférou.

Michaela Štetiarová
Historické centrum, Banské múzeum s prehliadkov štôlne, Banka lásky, Múzeum minerálov, novinky boli Prechádzka v čase a Pokrivené zrkadlá. Super atmosféra v bare Ruiny.

Marcela Jakubíková
Termálne kúpalisko, soľnú jaskyňu, kúpeľ v parenici, kávičku v príjemnom prostredí kúpeľného centra.

Jana Vlček
Odporúčam navštíviť mincovňu, múzeum, hrad, štôlňu Andrej a Feraty na Skalke. Gastronomický zážitok si vychutnáte v reštaurácii priamo na námestí - Silvanus.

Gabriela Petrániová
Kŕmenie diviakov v okolí chaty, Mixiland pre deti vo Zvolene, Zvolenský zámok, Holidaypark Kováčová

Mária Dzúrová
Celé okolie je krásne a vhodné na turistiku a samozrejme Banská Štiavnica je veľmi zaujímavá a prekrásna.

Valéria Sviteková
Kúpele Sklené Teplice, kúpalisko, perfektnú pizzu na ihrisku, obchodík pri ceste suveníry...

Lenka Juhászová
Hneď kúsok odtiaľ je Via ferrata Dve veže, turistika s krásnymi výhľadmi, veľa možností športu aj relaxu

Dagmar Čavajdová
Určite odporúčame výstup na Sitno, pozrieť si pamiatky a atrakcie v Banskej Štiavnici a večernú prechádzku okolo jazera, ktorú Vám spríjemnia bobry ☺️.

Rozália Machová
My sme boli na Studničke, v Tureckej a na Donovaloch. Zasa sa musím opakovať, že je to nádhera. Výhľady, pokoj, a mier aspoň v duši. Iný svet než na aký sme zvyknutí.

Rozália Machová
Neviem čo by som odporučila návštevníkom obce. Pre nás bolo všetko krásne, lebo tam máme korene. Staré Hory sme prešli celé a musím povedať, že tak ako je krásna príroda, tak sú krásni i ľudia. V tom zmysle, že sú priateľskí a ochotní.

Veronika Vargová
okolie ponuka vela moznosti na turistiku, prechadzky, samotna Banska Stiavnica, za mna top

Kristina Ferencakova
v Starych horach je velmi prijemna a pre deti zaujimava prechadzka Lesny chodnik od potravin, aj bannicky naucny chodnik.

Katarína Pitonakova
Prechádzku do neďalekej obce Svätý Anton, určite ak je možné vziať so sebou bicykel, pretože na okolí sú ideálne cestičky pre bike, Banská Štiavnica, Počúvadlo a vrch Sitno na ktorý je výhľad aj z chaty,

Dávid Škuta
Celý kraj je raj pre turistov. Každý si tu niečo nájde, či už v bližšom alebo vzdialenejšom okolí.

Dávid Škuta
Pán domáci nás zobral na komentovanú prehliadku, odporúčame ak sa bude dať. Samotná dedinka ponúka krásne zákutia, pre turistov je v okolí neskutočné množstvo trás a výstupov.

Ľuboš Noskovič
potreba prespania jednu noc, takže sme nič nenavštívili hodnotenie služieb - nemôžem, žiadne doplnkové služby sme nepotrebovali využiť