Zadajte kritériá
Nemáte čas hľadať? Pošlite dopyt viacerým ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, že zadáte svoje kritériá a potvrdíte. My ho rozpošleme všetkým vyhovujúcim ubytovaniam, ktoré vám pošlú svoju ponuku ak sú voľné. Ušetríte čas a môžete si vyberať! Kritériá si nastavte vo vyhľadávaní, vyplňte svoje kontakty a stlačte Odoslať dopyt.

Počet vyhovujúcich objektov:

Snažte sa zadať čo najpresnejšie kritériá, aby vás nekontaktovalo veľmi veľa ubytovateľov. Pozrieť vyhovujúce ubytovacie zariadenia


Zrušiť dopyt

Vyberte si z ponuky až 10 ubytovaní Kováčová (okres Zvolen)

ExteriérExteriérVonkajšie posedenieObývací priestorObývací priestorKuchyňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňa
Relax v chatovej rekreačnej oblasti neďaleko Holidayparku Kováčová!
Kováčová (okres Zvolen) • 15 osôb, 4 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolený.
3.9 2 recenzie
od 200 € / chata / noc
ExteriérHojdačkyAltánokOhniskoSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňaSpálňa
Chata pri lese, v chatovej osade
Kováčová (okres Zvolen) • 13 osôb, 4 spálne. Na okraji obce, pri kúpalisku, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolený.
4.5 7 recenzií
od 40 € / chata / noc
ExteriérKúpaliskoExteriérDetské ihriskoOhniskoSpálňaPohovkaObývacia miestnosťObývacia miestnosťKuchyňa
Chata pre rodiny
Kováčová (okres Zvolen) • 5 osôb, 1 spálňa. V rekreačnej oblasti, pri kúpalisku, v lese, v chatovej osade. Pes nepovolený.
4.9 1 recenzia
od 80 € / chata / noc
ExteriérTerasaSpoločenská akciaSpoločenská akciaDovjlôžková izba s prístelkouDovjlôžková izba s prístelkouDovjlôžková izba s prístelkouDovjlôžková izba s prístelkouSpoločenská akciaSpoločenská akcia
Ubytovanie s reštauráciou a terasou
Sliač - Pod kúpeľmi • 5 izieb, 15 osôb, 5 spální. V obci. S možnosťou stravovania. Pes povolený.
4.3 28 recenzií
od 40 € / izba pre dvoch / noc
ExteriérTerasaAltánokOhniskoChata MonikaReštauráciaChata MonikaChata MonikaChata MonikaChata Monika
Ubytovanie v zruboch aj kempingu
Zvolen - Pod Dráhy • 24 chát, 80 osôb, 24 spální. Na okraji obce. S možnosťou stravovania, bez internetu. Pes povolený.
3.8 8 recenzií
od 18 € / chata / noc
ExteriérTerasaOhniskoObývacia miestnosťKuchynský kút4-lôžková izba4-lôžková izbaObývacia miestnosťKuchynský kútExteriér
...miesto, kde jeden deň nestačí...
Zvolen - Môťová • 7 osôb, 2 spálne. V rekreačnej oblasti, pri jazere. Bazén, sauna. Pes nepovolený.
4.4 2 recenzie
od 100 € / chata / noc
ExteriérIzbaIzbaKuchynkaKúpeľňa
V prípade rezervácie nás kontaktujte vždy telefonicky
Zvolen - Pod Dráhy • 6 izieb a  3 apartmány, 34 osôb, 13 spální. Na okraji obce. Pes nepovolený.
5 2 recenzie
od 11 € / osoba / noc
Horská chata v srdci Kremnických hôrExteriérHorská chata v srdci Kremnických hôrObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosťObývacia miestnosťKuchyňaHorská chata v srdci Kremnických hôr
Útulná chata priamo v srdci Kremnických hôr
Sielnica • 9 osôb, 2 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolený.
4.9 8 recenzií
od 120 € / chata / noc
Chata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata KováčováChata Kováčová
Krásna chata za super cenu!
Turová • 9 osôb, 2 spálne. V obci, pri lese. Bez internetu. Pes povolený.
4.6 10 recenzií
od 100 € / chata / noc
ExteriérFitness2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s oddelenými lôžkami2-lôžková izba s manželskou posteľou2-lôžková izba s manželskou posteľou2-lôžková izba s manželskou posteľou
10% zľava z pobytu pri rezervácii cez Hauzi
Budča • 7 izieb a  2 apartmány, 20 osôb, 10 spální. Na okraji obce. Pes povolený.
Bez recenzií
od 32 € / osoba / noc
Nemáte čas hľadať ubytovanie? Pošlite dopyt!

16+ tipov kam ísť na výlet v Kováčovej

Kúpeľná obec Kováčová je známa najmä svojimi liečivými prameňmi. Je stvorená na celoročnú dovolenku pre celú rodinu. Obec Kováčová sa nachádza 4 kilometre západne od mesta Zvolen. Preslávená je najmä kúpeľníctvom. Avšak na svoje si v tejto oblasti prídu nielen milovníci relaxu v termálnych prameňoch, ale aj turisti, ktorí radi navštevujú lesy, národné a kultúrne pamiatky a vyhľadávajú ruch krásnych slovenských miest.

Kováčová nie je len o kúpeľoch

HolidayPark KováčováHolidayPark Kováčová
História kúpeľov v Kováčovej sa začala písať už koncom 19. storočia. Aktuálne sa tu liečia problémy pohybového a tráviaceho ústrojenstva, nervové choroby, poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútorným vylučovaním. Ak pred leňošením v kúpeľoch preferujete akčnejší pobyt vo vode, tým pravým orechovým je Holidaypark Kováčová. Na svoje si tu prídu malí i veľkí. V areáli sa nachádza niekoľko bazénov určených na plávanie i regeneráciu. Nechýba ani detský bazén. Neďaleko Kováčovej sa nachádza kúpeľné mesto Sliač. Známe je najmä svojimi kúpeľmi. Kúpele Sliač ponúkajú pestrú paletu služieb, vrátane liečebných a rekondičných pobytov. V areáli kúpeľov nájdete aj letné termálne kúpalisko Sliač. Ubytovanie Kováčová vám dáva jedinečnú príležitosť navštíviť mesto Zvolen, pretože to máte na skok. Zaplávať si tu môžete v plavárni Zvolen. Spomedzi všetkých zaujímavostí nevynechajte zámok Zvolen a Pustý hrad, ktorý je starým zvolenským hradom. Zvolenský zámok patrí medzi dominanty Zvolena. Na starý zvolenský hrad sa dostanete zo železničnej stanice, keď pôjdete po modrej turistickej značke náučným chodníkom Pustý hrad.

Chvíle pohody v kaviarničkách, reštauráciách alebo na terasách si vychutnáte na Námestí SNP v centre mesta. Okrem iného sa tu nachádza aj Lesnícke a drevárske múzeum. Na severnom okraji mesta sa nabažíte zelene. Arborétum Borová hora s rozlohou necelých 50 hektárov je známe, napríklad rozáriom s 840 odrodami ruží. Ak dostanete chuť kúpať sa alebo sa športovo vyžiť, vašu túžbu splní športový areál Orlík. Nájdete tu bazény, tenisové kurty či volejbalové ihrisko. Môžete si tu zahrať bedminton, posedieť na terase alebo využiť saunu. Vo Zvolene nájdete aj repliku pancierového vlaku Hurban. Ak radi spoznávate históriu, navštívte kaštieľ Hronsek a drevený artikulárny kostol Hronsek. Zrekonštruovaný goticko-renesančný kaštieľ i evanjelický kostol sú v dedinke Hronsek, neďaleko Banskej Bystrice. Chcete vidieť skalný hríb? Čertovu skalu nájdete v Národnej prírodnej rezervácii obce Budča. Neďaleko Budče stojí za návštevu Náučný chodník Boky. Je dlhý 5 km a má 13 zastávok. Patrí medzi stredne náročné, ale s pomocou ho zvládnu aj zdatné deti. Turovský vodopád, nazývaný aj Skalný vodopád alebo vodopád Padalo, je vysoký 15 metrov. Dostanete sa k nemu z obce Turová jedným z dvoch turistických chodníkov. Turovský sopúch je od roku 2001 prírodnou pamiatkou. Ide o erodovaný pozostatok sopúcha.

Chata JozefínaChata Jozefína

Kováčová ponúka prvotriedne ubytovanie

Kúpele a wellness Kováčová sú dôvod, prečo v obci a jej okolí nájdete širokú škálu ubytovania. Ubytovanie Kováčová tvorí pestrá ponuka apartmánov, chát, chalúp, penziónov a hotelov. Na svoje si prídu milovníci ubytovania v súkromí, turisti preferujúci luxusné, alebo lacné ubytovanie Kováčová. Chata Kováčová je pre vás najlepším riešením, ak preferujete súkromie. Môžete si vybrať z desiatok ponúk. Chaty v Kováčovej poskytujú okrem plného vybavenia aj oplotené pozemky, často s detskými ihriskami, altánkom či grilom. Rodiny s deťmi obľubujú apartmány v Kováčovej. Pre náročnejších návštevníkov Kováčovej sú vhodné penzióny Kováčová a hotely Kováčová, kde nájdu prvotriedne služby, vrátane polpenzie či plnej penzie.

Názory a odporúčania

Igor Janeba
Kultúrne historických atrakcií je v okolí neúrekom. My sme stihli Banské múzeum s exkurziou v štôlni, Kalváriu v Banskej Štiavnici, prechádzku po unikátnom námestí plnom historických a umeleckých prvkov, a Dom Maríny s Bankou lásky. Západoslováci - nezabudnite si teplejšie oblečenie, v tomto období je tu o 4-8° menej, mierne fúka a objavia sa aj zrážky. Nenechajte sa ale odradiť, naozaj to stojí za to!

Igor Janeba
Milovníci aktívneho relaxu si prídu na svoje, či už na bicykloch, prechádzkach alebo túrach po Štiavnických vrchoch alebo v okolí tajchov. Stravovali sme sa v neďalekom penzióne Eliška, raňajky a kávu som pripravoval priamo v našom domčeku.

Zdenka Macková
V tomto regióne je veľa možností pre turistov, príroda je nádherná. Zveropark v Žarnovici, wellnes Vyhne, návšteva Banského mesta a mnoho dalších.

Stanislava Dolníková
Celý štiavnický region je malebný. Treba vidieť a zažiť, každý si nájde svoje... Za každého počasia a ročného obdobia.

Stanislava Dolníková
Tajchy sú nádherné. Sokoliarska škola. Okolité voňavé lúky, nádherné výhľady... Božský pokoj👍

Ivana Slivová
Cyklovýlety na Sitno, do Svätého Antona a jeho záhrad, k tajchu Počúvadlo, Klinger, Ottergrund, Kolpašský, k vyhliadke Javisko, prezrieť banskú šachtu Bartolomej, ku Kalvárii v Banskej Štiavnici a samozrejme samotné centrum Banskej Štiavnici, tam sme zbehli aj pozrieť Minerálogickú expozíciu aj s výkladom študenta Adama, ktorý mal skvelý prehľad

Martin Štec
Kaštieľ v dedinke taktiež park a navštíviť rôzne pekne tajchy a samozrejme Bansku Štiavnicu.

Vladimíra Vajdiarova
Dobré jedlo u Starej Blaškovej, kúpanie v Počúvadle je samozrejmosť ❤️ Túru na Sitno, cez Krížnu na Richňavu alebo na Evičkino jazero..... cyklotrasy...

Monika Fraňová
Keďže nám pršalo skoro celý pobyt veľa mé toho nepozerali. Ale odporúčame okolie Hotela Salamandra.

Zuzana Szecsenyiova
Banska Štiavnica, okolite Tajchy,Počuvadlianske jazero...na vyber si kazdy naozaj najde to svoje

Zuzana Szecsenyiova
V obci sme vela nepochodili ale Banska Štiavnica 8 km tu sme pobehali križom kražom tak ako aj okolite Tajchy.

Denisa Nireďhaská
Odporúčam výstup na Kalváriu. Krásny výhlad na Bánsku Štiavnicu. 15 minút od chalúpky sa nachádza Belianske jazero ktoré je nádherné.

Andrea Šprláková
V regióne je toho veľa. Neďaleko je Banská Štiavnica a tam je stále čo pozerať. Sv.Anton, Vyhne kúpalisko, Počúvadlo, baňa Bartolomej a veľa ďalších zaujímavostí ;)

Andrea Šprláková
V obci bola sokoliarska škola, ktorá robila každý deň o 14h predstavenie a následne prehliadku školy, kde majú rôzne dravé vtáky a iné zvieratá. Moje deti boli nadšené. V obci sú aj 3 jazerá, ale túru k nim sme počas nášho pobytu nestihli. Určite ju radi absolvujeme nabudúce.

Katarína Bras
Mesto Banská Štiavnica, náučný chodník na vrch Paradise (1. ma zaujímali aj tabuľky, konečne iné ako len klasické spracovanie ako fauna, flora... ) , výhľad na mesto BŠ z Javiska neďaleko červenej studne.

Ivana Tomášková
City game, Banka lásky, vláčik Štiavnická Anča, raňajky v podniku Moja Mariía, obed alebo večeru v reštaurácii Erb, kde vyrábajú aj vlastné pivko a určite stojí za to navštíviť podnik Divná pani s jedinečnou atmosférou.

Michaela Štetiarová
Historické centrum, Banské múzeum s prehliadkov štôlne, Banka lásky, Múzeum minerálov, novinky boli Prechádzka v čase a Pokrivené zrkadlá. Super atmosféra v bare Ruiny.

Marcela Jakubíková
Termálne kúpalisko, soľnú jaskyňu, kúpeľ v parenici, kávičku v príjemnom prostredí kúpeľného centra.

Jana Vlček
Odporúčam navštíviť mincovňu, múzeum, hrad, štôlňu Andrej a Feraty na Skalke. Gastronomický zážitok si vychutnáte v reštaurácii priamo na námestí - Silvanus.

Gabriela Petrániová
Kŕmenie diviakov v okolí chaty, Mixiland pre deti vo Zvolene, Zvolenský zámok, Holidaypark Kováčová

Mária Dzúrová
Celé okolie je krásne a vhodné na turistiku a samozrejme Banská Štiavnica je veľmi zaujímavá a prekrásna.

Valéria Sviteková
Kúpele Sklené Teplice, kúpalisko, perfektnú pizzu na ihrisku, obchodík pri ceste suveníry...

Dagmar Čavajdová
Určite odporúčame výstup na Sitno, pozrieť si pamiatky a atrakcie v Banskej Štiavnici a večernú prechádzku okolo jazera, ktorú Vám spríjemnia bobry ☺️.

Marcela Cibáková
Návšteva Banskej Štiavnice, Banského skanzenu pri Banskej Štiavnici. Túra na Sitno, v lete kúpanie sa v tajchoch.

Rozália Machová
My sme boli na Studničke, v Tureckej a na Donovaloch. Zasa sa musím opakovať, že je to nádhera. Výhľady, pokoj, a mier aspoň v duši. Iný svet než na aký sme zvyknutí.

Rozália Machová
Neviem čo by som odporučila návštevníkom obce. Pre nás bolo všetko krásne, lebo tam máme korene. Staré Hory sme prešli celé a musím povedať, že tak ako je krásna príroda, tak sú krásni i ľudia. V tom zmysle, že sú priateľskí a ochotní.

Izabela Fendeková
Aspoň týždňový pobyt,lebo v okolí je toho na prebádanie až príliš veľa na predĺžený víkend. Okrem prírody sa ponúka aj návšteva Banskej Štiavnice, kde návštevník nájde mnoho turisticky zaujímavých možností aj na 2-3 dni.

Izabela Fendeková
Obec leží uprostred Štiavnických vrchov, priamo pred domčekom vedie jedna turistická trasa, pre menej náročných,aj náročnejších. Neďaleko sú dva tajchy, takže v letných mesiacoch je plávanie vo voľnej prírode na dosah. Od jedného z nich sa dá vyviezť sedačkovou lanovkou a pokračovať ďalej turistickými chodníkmi rôznymi smermi,ale zakaždým s úžasnými výhľadmi do okolia. História regiónu je spojená s banskou ťažbou, a mnoho šácht a podzemných chodieb ústi aj v obci. Zaujímavá stavba je klopačka.

Kristina Ferencakova
v Starych horach je velmi prijemna a pre deti zaujimava prechadzka Lesny chodnik od potravin, aj bannicky naucny chodnik.

Katarína Pitonakova
Prechádzku do neďalekej obce Svätý Anton, určite ak je možné vziať so sebou bicykel, pretože na okolí sú ideálne cestičky pre bike, Banská Štiavnica, Počúvadlo a vrch Sitno na ktorý je výhľad aj z chaty,