Zadajte krit├ęri├í
Nem├íte ─Źas h─żada┼ą? Po┼ílite dopyt viacer├Żm ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, ┼że zad├íte svoje krit├ęri├í a potvrd├şte. My ho rozpo┼íleme v┼íetk├Żm vyhovuj├║cim ubytovaniam, ktor├ę v├ím po┼íl├║ svoju ponuku ak s├║ vo─żn├ę. U┼íetr├şte ─Źas a m├┤┼żete si vybera┼ą! Krit├ęri├í si nastavte vo vyh─żad├ívan├ş, vypl┼łte svoje kontakty a stla─Źte Odosla┼ą dopyt.

Po─Źet vyhovuj├║cich objektov:

Sna┼żte sa zada┼ą ─Źo najpresnej┼íie krit├ęri├í, aby v├ís nekontaktovalo ve─żmi ve─ża ubytovate─żov. Pozrie┼ą vyhovuj├║ce ubytovacie zariadenia


Zru┼íi┼ą dopyt

Vyberte si z ponuky a┼ż 10 ubytovan├ş Zvolen

Exteri├ęrTerasaAlt├ínokOhniskoChata MonikaRe┼ítaur├íciaChata MonikaChata MonikaChata MonikaChata Monika
Ubytovanie v zruboch aj kempingu
Zvolen - Pod Dr├íhy • 24 ch├ít, 80 os├┤b, 24 sp├íln├ş. Na okraji obce. S mo┼żnos┼ąou stravovania, bez internetu. Pes povolen├Ż.
3.8 8 recenzi├ş
od 18 ÔéČ / chata / noc
Exteri├ęrTerasaOhniskoOb├Żvacia miestnos┼ąKuchynsk├Ż k├║t4-l├┤┼żkov├í izba4-l├┤┼żkov├í izbaOb├Żvacia miestnos┼ąKuchynsk├Ż k├║tExteri├ęr
...miesto, kde jeden de┼ł nesta─Ź├ş...
Zvolen - M├┤┼ąov├í • 7 os├┤b, 2 sp├ílne. V rekrea─Źnej oblasti, pri jazere. Baz├ęn, sauna. Pes nepovolen├Ż.
4.4 2 recenzie
od 100 ÔéČ / chata / noc
Exteri├ęrIzbaIzbaKuchynkaK├║pe─ż┼ła
V pr├şpade rezerv├ície n├ís kontaktujte v┼żdy telefonicky
Zvolen - Pod Dr├íhy • 6 izieb a  3 apartm├íny, 34 os├┤b, 13 sp├íln├ş. Na okraji obce. Pes nepovolen├Ż.
5 2 recenzie
od 11 ÔéČ / osoba / noc
Exteri├ęrExteri├ęrVonkaj┼íie posedenieOb├Żvac├ş priestorOb├Żvac├ş priestorKuchy┼łaSp├íl┼łaSp├íl┼łaSp├íl┼łaSp├íl┼ła
Relax v chatovej rekrea─Źnej oblasti ne─Ćaleko Holidayparku Kov├í─Źov├í!
Kov├í─Źov├í (okres Zvolen) • 15 os├┤b, 4 sp├ílne. V rekrea─Źnej oblasti, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolen├Ż.
3.9 2 recenzie
od 200 ÔéČ / chata / noc
Exteri├ęrHojda─ŹkyAlt├ínokOhniskoSp├íl┼łaSp├íl┼łaSp├íl┼łaSp├íl┼łaSp├íl┼łaSp├íl┼ła
Chata pri lese, v chatovej osade
Kov├í─Źov├í (okres Zvolen) • 13 os├┤b, 4 sp├ílne. Na okraji obce, pri k├║palisku, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolen├Ż.
4.4 8 recenzi├ş
od 40 ÔéČ / chata / noc
Exteri├ęrK├║paliskoExteri├ęrDetsk├ę ihriskoOhniskoSp├íl┼łaPohovkaOb├Żvacia miestnos┼ąOb├Żvacia miestnos┼ąKuchy┼ła
Chata pre rodiny
Kov├í─Źov├í (okres Zvolen) • 5 os├┤b, 1 sp├íl┼ła. V rekrea─Źnej oblasti, pri k├║palisku, v lese, v chatovej osade. Pes nepovolen├Ż.
4.9 1 recenzia
od 80 ÔéČ / chata / noc
Exteri├ęrFitness2-l├┤┼żkov├í izba s oddelen├Żmi l├┤┼żkami2-l├┤┼żkov├í izba s oddelen├Żmi l├┤┼żkami2-l├┤┼żkov├í izba s oddelen├Żmi l├┤┼żkami2-l├┤┼żkov├í izba s oddelen├Żmi l├┤┼żkami2-l├┤┼żkov├í izba s oddelen├Żmi l├┤┼żkami2-l├┤┼żkov├í izba s man┼żelskou poste─żou2-l├┤┼żkov├í izba s man┼żelskou poste─żou2-l├┤┼żkov├í izba s man┼żelskou poste─żou
10% z─żava z pobytu pri rezerv├ícii cez Hauzi
Bud─Źa • 7 izieb a  2 apartm├íny, 20 os├┤b, 10 sp├íln├ş. Na okraji obce. Pes povolen├Ż.
Bez recenzi├ş
od 32 ÔéČ / osoba / noc
Exteri├ęrTerasaSpolo─Źensk├í akciaSpolo─Źensk├í akciaDovjl├┤┼żkov├í izba s pr├şstelkouDovjl├┤┼żkov├í izba s pr├şstelkouDovjl├┤┼żkov├í izba s pr├şstelkouDovjl├┤┼żkov├í izba s pr├şstelkouSpolo─Źensk├í akciaSpolo─Źensk├í akcia
Ubytovanie s reštauráciou a terasou
Slia─Ź - Pod k├║pe─żmi • 5 izieb, 15 os├┤b, 5 sp├íln├ş. V obci. S mo┼żnos┼ąou stravovania. Pes povolen├Ż.
4.3 30 recenzi├ş
od 40 ÔéČ / izba pre dvoch / noc
Chata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├íChata Kov├í─Źov├í
Krásna chata za super cenu!
Turov├í • 9 os├┤b, 2 sp├ílne. V obci, pri lese. Bez internetu. Pes povolen├Ż.
4.6 10 recenzi├ş
od 100 ÔéČ / chata / noc
Horsk├í chata v srdci Kremnick├Żch h├┤rExteri├ęrHorsk├í chata v srdci Kremnick├Żch h├┤rOb├Żvacia miestnos┼ąOb├Żvacia miestnos┼ąOb├Żvacia miestnos┼ąOb├Żvacia miestnos┼ąOb├Żvacia miestnos┼ąKuchy┼łaHorsk├í chata v srdci Kremnick├Żch h├┤r
├Ütuln├í chata priamo v srdci Kremnick├Żch h├┤r
Sielnica • 9 os├┤b, 2 sp├ílne. V rekrea─Źnej oblasti, pri lese, v chatovej osade. Bez internetu. Pes povolen├Ż.
4.9 9 recenzi├ş
od 120 ÔéČ / chata / noc
Nem├íte ─Źas h─żada┼ą ubytovanie? Po┼ílite dopyt!

17+ tipov kam ├şs┼ą na v├Żlet vo Zvolene

Spoznajte jedno z najstar┼í├şch miest Slovenska. Zvolen pon├║ka svojim n├ív┼ítevn├şkom nieko─żko historick├Żch pamiatok, turistick├Żch a n├íu─Źn├Żch chodn├şkov, kde m├┤┼żete obdivova┼ą prekr├ísnu faunu a fl├│ru slovenskej pr├şrody. V okol├ş Zvolena na v├ís ─Źak├í ojedinel├Ż pr├şrodn├Ż ├║kaz, ak├Ż nen├íjdete v celej strednej Eur├│pe. Na vlastnej ko┼żi poc├ştite ├║─Źinky lie─Źiv├Żch term├ílnych prame┼łov. Nev├íhajte a nav┼ít├şvte toto prekr├ísne mesto a jeho okolie. Spoznajte kr├ísy a nezvy─Źajnosti Zvolena.

Nie─Źo pre milovn├şkov hist├│rie a umenia

Zvolensk├Ż z├ímokAutor: Thaler Tamas (diskusia) ÔÇô Vlastn├ę dielo, CC BY-SA 3.0
Najstar┼íia zmienka o osade Zvolen poch├ídza z roku 1243. V├Żznam Zvolena vzr├ístol, ke─Ć v jeho bezprostrednom susedstve postavili opevnen├Ż kr├í─żovsk├Ż z├ímok, dne┼ín├Ż Zvolensk├Ż z├ímok. Pr├íve Zvolensk├Ż z├ímok stojaci na brehu rieky Slatina je dominantou a symbolom mesta Zvolen. Pre milovn├şkov umenia je moment├ílne v priestoroch z├ímku pripraven├í st├íla expoz├şcia Slovenskej n├írodnej gal├ęrie. Na z├ímku sa ka┼żdoro─Źne kon├í aj medzin├írodn├Ż letn├Ż divadeln├Ż festival Z├ímock├ę hry Zvolensk├ę. V parku pod z├ímkom sa nach├ídza replika Pancierov├ęho vlaku Hurban, vyu┼ż├şvan├ęho pri bojoch v SNP.

Av┼íak najstar┼íou pamiatkou mesta s├║ rozsiahle ruiny Pust├ęho hradu. Pust├Ż hrad sa nach├ídza ne─Ćaleko centra na ─Źiasto─Źne zalesnenom vrchu pohoria Javorie. Okolo Pust├ęho hradu vedie n├íu─Źn├Ż chodn├şk meraj├║ci 6,4 km. Na n├íu─Źnom chodn├şku sa nach├ídza 20 panelov, ktor├ę oboznamuj├║ n├ív┼ítevn├şkov s historick├Żmi a pr├şrodn├Żmi zauj├şmavos┼ąami tejto ─Źasti Zvolenskej kotliny. Romantick├ę du┼íe m├┤┼żu hrad nav┼ít├şvi┼ą vo ve─Źern├Żch hodin├ích a pokocha┼ą sa prekr├ísnym z├ípadom slnka.

Aby ste v┼íak neobi┼íli ani jeden z hradov a z├ímkov v okol├ş Zvolena, nezabudnite nav┼ít├şvi┼ą hrad Dobr├í Niva. Najjednoduch┼íie sa k nemu dostanete pr├şjemnou, nen├íhlivou ch├┤dzou z obce Podz├ím─Źok. Dnes je z hradu zachovan├ę obnoven├ę n├íro┼żie pal├íca s otvormi okien a dve kamenn├ę konzoly, ktor├ę p├┤vodne niesli arkier. Pr├şjemn├Ż pocit, ktor├Ż za┼żijete pri n├ív┼íteve historick├Żch miest, v├ís bude e┼íte dlho sprev├ídza┼ą.

Radi obdivujete nezvy─Źajn├ę dreven├ę historick├ę stavby, z ktor├Żch u┼ż z dia─żky c├ştite n├ídych hist├│rie a prec├şznos┼ą d├ívneho remesla? Jednou z tak├Żchto stavieb je aj dreven├Ż evanjelick├Ż artikul├írny kostol nach├ídzaj├║ci sa v obci Hronsek, ne─Ćaleko Zvolena. Patr├ş medzi unik├ítne dreven├ę kostoly a je s├║─Źas┼ąou kult├║rneho dedi─Źstva. Kostol je postaven├Ż v├Żlu─Źne z dreva, bez pou┼żitia ─Źo i len jedn├ęho klinca.

Dreven├Ż artikul├írny kosto v HronsekuAutor: Prskavka ÔÇô Vlastn├ę dielo, CC BY-SA 3.0
Dreven├Ż artikul├írny kostol v Hronseku je jedin├Żm kostolom na Slovensku, ktor├Ż disponuje ┼íkandin├ívskymi architektonick├Żmi prvkami. Vyzna─Źuje sa svojou jedine─Źnos┼ąou a originalitou ak├║ uvid├şte len m├ílokde na Slovensku. Kostol m├í v├Żborn├║ akustiku, ─Źo ho predur─Źuje aj na organizovanie koncertov. Ka┼żdoro─Źne sa v kostole usporad├║vaj├║ koncerty pre verejnos┼ą. Jednou n├ív┼ítevou m├┤┼żete ma┼ą historick├Ż aj umeleck├Ż z├í┼żitok.

Pre priaznivcov umenia m├íme taktie┼ż skvel├Ż tip. Nav┼ít├şvte gal├ęriu J├ína Kulicha, slovensk├ęho umelca, soch├íra a jedn├ęho z najhlavnej┼í├şch normaliz├ítorov slovenskej kult├║ry a umeleck├ęho ┼íkolstva. Modern├í dvojpodla┼żn├í gal├ęria s priestrannou z├íhradou prezentuje umelcovu celo┼żivotn├║ tvorbu. V gal├ęrii s├║ vystaven├ę jeho brilantn├ę sochy, reli├ęfy, medaily a kresby. Rozsiahla z├íhrada so sochami, starou stud┼łou z 19. storo─Źia a evanjelick├Żm kostolom v susedstve pon├║ka jedine─Źn├║ atmosf├ęru. Zauj├şmate sa sk├┤r o pr├şrodu, lesy a drev├írstvo? Lesn├şcke a drev├írske m├║zeum vo Zvolene je ako stvoren├ę pre v├ís. M├║zeum pon├║ka st├íle v├Żstavy s t├ęmou lesa a lesn├şctva, dreva a jeho spracovania. V ponuke m├í aj kr├ítkodob├ę v├Żstavy, ktor├ę n├ív┼ítevn├şkom komplexne pribl├ş┼żia hist├│riu mesta Zvolen. Prostredn├şctvom v├Żstavy sa dozviete o v├Żsledkoch archeologick├Żch v├Żskumov, ako aj hist├│riu mesta od stredoveku po s├║─Źasnos┼ą.

Chodenie po pamiatkach b├Żva najm├Ą v letn├Żch mesiacoch ve─żmi vy─Źerp├ívaj├║ce. Ak ste u┼ż vy─Źerpan├ş z cel├ęho d┼ła, sadnite si na jednu z ter├ís na n├ímest├ş SNP, objednajte si osvie┼żuj├║ci drink a kochajte sa v├Żh─żadom na Zvolensk├Ż z├ímok ─Źi mestsk├║ font├ínu pri Evanjelickom kostole sv├Ątej Trojice. Doprajte si prech├ídzku po jednom z najrozsiahlej┼í├şch slovensk├Żch n├ímest├ş, nav┼ít├şvte pam├Ątn├şk SNP alebo si vychutnajte v├Żh─żad na mesto zo Zvolenskej ve┼że.

Turistika vo Zvolene a jeho okol├ş

Nebavia V├ís pamiatky a rad┼íej tr├ívite vo─żn├Ż ─Źas v pr├şrode, obdivujete jej dokonalos┼ą a objavujete nov├ę miesta? Aj pre v├ís si Zvolen nie─Źo pripravil. Chceli by ste vidie┼ą nie─Źo nezvy─Źajn├ę? Tak v├Żlet na skaln├Ż hr├şb ─îertova skala (465 m n. m.) je na to ako stvoren├Ż. Naskytne sa V├ím poh─żad na ojedinel├Ż pr├şrodn├Ż ├║kaz nielen na Slovensku, ale v celej strednej Eur├│pe. ─îertova sklala je balvan o objeme 6,5m┬│ a hmotnos┼ąou 17 ton, ktor├Ż le┼ż├ş na malej vztykovej ploche podlo┼żia s rozmermi len 38x58 cm. Okrem zauj├şmav├ęho pr├şrodn├ęho ├║kazu, V├ís pote┼í├ş aj pekn├Ż v├Żh─żad na okolie.

─îertova SkalaAutor: Magda.adgaM ÔÇô Vlastn├ę dielo, CC BY-SA 3.0
Pri potulk├ích v okol├ş Zvolena, ur─Źite nav┼ít├şvte obec Turov├í. Po pr├şchode do obce Turov├í budete ma┼ą pocit, akoby ste sa ocitli v Slovenskom raji. V tunaj┼í├şch lesoch v├ís priv├ştaj├║ zauj├şmav├ę a hlbok├ę ties┼łavy s ─Źarokr├ísnou fl├│rou a faunou. V doline, ktor├í m├í charakter ka┼łonu, vytvoril pr├ştok potoka Turov├í kr├ísny Turovsk├Ż vodop├íd. Vodop├íd je vysok├Ż 15 metrov a m├í tektonick├Ż p├┤vod. V plnej kr├íse sa v├ím Turovsk├Ż vodop├íd predvedie najm├Ą na jar a po v├Żdatn├Żch da┼ż─Ćoch, ale viac-menej nevysych├í po─Źas cel├ęho roku. V bl├şzkosti vodop├ídu sa nach├ídza ─Ćal┼íia miestna atraktivita - Turovsk├Ż sop├║ch. Unik├ítna pr├şrodn├í pamiatka Turovsk├Ż sop├║ch sa vyp├şna nad obcov Turov├í. Ide o er├│ziou obna┼żen├ę sope─Źn├ę hrdlo niekdaj┼íej sopky so zauj├şmav├Żmi skaln├Żmi ├║tvarmi. Z vrcholu sop├║cha ozdoben├ęho majest├ítnym dreven├Żm kr├ş┼żom sa naskyt├í v├Żh─żad do okolia.

L├íka v├ís turistika, ale chcete sa ─Źo-to dozvedie┼ą o Kremnick├Żch vrchoch? N├íu─Źn├Ż chodn├şk Boky je na to ako stvoren├Ż. Chodn├şk v Kremnick├Żch vrchoch je dlh├Ż 5,1 km s prev├Ż┼íen├şm 300 metrov a m├í 13 zast├ívok. Ter├ęn je stredne n├íro─Źn├Ż, ale zvl├ídnu ho aj rodiny s de┼ąmi, popr├şpade svoje ratolesti ponesiete na pleciach a tak ├║spe┼íne doraz├şte do vyt├║┼żen├ęho cie─ża. Pri putovan├ş n├íu─Źn├Żm chodn├şkom Boky m├┤┼żete sledova┼ą jedine─Źn├║ miestnu faunu a fl├│ru. Na ceste po chodn├şku sa nach├ídza u┼ż spom├şnan├Ż zn├ímy skaln├Ż hr├şb ─îertova skala, ktor├Ż je geologickou raritou v pr├şrodnej rezerv├ícii Boky.

Aktivity, z├í┼żitky, relax a in├ę turistick├ę atrakcie

Zvolen a okolie pon├║ka okrem hist├│rie a turistiky kopec r├┤znych vo─żno─Źasov├Żch aktiv├şt. Zaru─Źene si vyberiete aktivitu, ktor├í spr├şjemn├ş pobyt a vryje sa hlboko do spomienok. T├║┼żite po prech├ídzke pomedzi z├íhony kvetov a aleje stromov? Len 3 km od Zvolena, v povod├ş rieky Hron, je uveleben├ę Arbor├ętum Borov├í hora. Svojim n├ív┼ítevn├şkom pon├║ka dychber├║ci poh─żad na viac ako 1000 foriem a kultivarov r├┤znych druhov drev├şn a p├Ż┼íi sa taktie┼ż zbierkou viac ako 600 s├┤rt ru┼ż├ş. Po─Źas roka sa v arbor├ęte konaj├║ dve v├Żznamn├ę akcie: T├Ż┼żde┼ł ru┼ż├ş a T├Ż┼żde┼ł rododendr├│nov. Prehliadku arbor├ęta zakon─Źite k├║pou izbovej rastliny, ─Źi r├┤znych drev├şn, ktor├ę bud├║ spomienkou na n├ív┼ítevu tohto unik├ítneho zariadenia.

Lunterov Ran─ŹLunterov Ran─Ź
Jazd├şte na koni, alebo to chcete vysk├║┼ía┼ą? Fascinuj├║ v├ís tieto u┼í─żachtil├ę zvierat├í? Lunterov ran─Ź je ide├ílnym miestom. Nach├ídza sa v pr├şjemnom prostred├ş, obklopen├Ż pohor├şm Javorie. Ran─Ź pon├║ka tr├ęningov├ę jazdenie pre verejnos┼ą, ale aj ┼íportov├ę westernov├ę jazdenie. V priestoroch ran─Źa sa nach├ídza pl├í┼żov├ę ihrisko, stoln├Ż tenis, m├┤┼żete si zastrie─ża┼ą zo vzduchovky, alebo vysk├║┼ía┼ą lukostre─żbu. Celodenn├Ż v├Żlet si m├┤┼żete spestri┼ą grilova─Źkou, opeka─Źkou a pracovn├şci ran─Źu v├ím ochotne zapo┼żi─Źaj├║ aj gul├í┼íov├Ż kotl├şk. Je len na v├ís ak├║ aktivitu si vyberiete.

Ak t├║┼żite spoji┼ą ┼íportov├ę vy┼żitie s relaxom, potom ur─Źite nav┼ít├şvte ┼íportov├Ż are├íl Orl├şk. Are├íl sa nach├ídza v bl├şzkosti vodnej n├ídr┼że Zvolen-M├┤┼ąova a ├║p├Ąt├ş kopca Z├ílu┼żn├í. ─îak├í tu na v├ís ┼íirok├ę spektrum ┼íportov├ęho vy┼żitia v podobe beach kurtov, ihriska na pl├í┼żov├Ż futbal, antukov├Ż kurt, alebo si m├┤┼żete zahra┼ą speed badminton, pr├şpadne si n├íjs┼ą vlastn├║ freestyle aktivitu. Po poriadnych ┼íportov├Żch v├Żkonoch si u┼żite relax vo f├şnskej saune s relaxa─Źnou z├│nou. Po─Źas leta je pr├şstupn├í aj ─Źas┼ą are├ílu s n├ízvom Aqua Beach Orl├şk, v ktorej sa nach├ídzaj├║ 3 baz├ęny s vyhrievanou vodou a 95 metrov├Ż tobog├ín. Pre najmen┼í├şch je pripraven├ę detsk├ę ihrisko s preliezkami, hojda─Źky a trampol├şna.

Po n├ív┼íteve pamiatok, turistike a ┼íportovom vy┼żit├ş si treba dopria┼ą oddych a na─Źerpa┼ą nov├ę sily. Priamo vo Zvolene n├íjdete kryt├║ plav├íre┼ł s 25 metrov├Żm plaveck├Żm baz├ęnom, s maxim├ílnou h─║bkou 3,8 metra. Svoje prv├ę plaveck├ę z├íbery si m├┤┼żu v dvoch mal├Żch detsk├Żch baz├ęnoch s maxim├ílnou h─║bkou 40 a┼ż 60 cm vysk├║┼ía┼ą aj t├ş najmen┼í├ş. Detsk├Ż baz├ęn s men┼íou h─║bkou, ako aj pl├í┼ż a detsk├ę ihrisko, s├║ otvoren├ę len po─Źas leta. Doplnkov├Żmi slu┼żbami plav├írne Zvolen je sauna, fitnes a mas├í┼że.

Ak okrem relaxu t├║┼żite vysk├║┼ía┼ą ├║─Źinky lie─Źivej term├ílnej vody, ubytovac├ş port├íl Hauzi v├ím odpor├║─Źa n├ív┼ítevu dvoch k├║pe─żn├Żch miest v okol├ş Zvolena, konkr├ętne k├║pe─żn├ę mesto Slia─Ź a obec Kov├í─Źov├í. K├║pele Slia─Ź le┼żia v prekr├ísnom pr├şrodnom prostred├ş z├ípadnej ─Źasti Zvolenskej kotliny, na z├ípadnom ├║p├Ąt├ş Slovensk├ęho Rudohoria. Vo svete s├║ zn├íme iba ┼ítyri k├║pe─żn├ę miesta, v ktor├Żch vyvieraj├║ pramene prirodzenej izometrickej teploty s vysok├Żm obsahom kysli─Źn├şka uhli─Źit├ęho a pr├íve k├║pele Slia─Ź, ako jedin├ę v strednej Eur├│pe, s├║ jedn├Żm z t├Żchto miest. V k├║pe─żoch sa lie─Źia srdcovo - cievne choroby a choroby pohybov├ęho ├║strojenstva.

Holidaypark Kov├í─Źov├íHolidaypark Kov├í─Źov├í
V letn├Żch mesiacoch je pre verejnos┼ą v are├íli K├║pe─żov Slia─Ź otvoren├ę letn├ę term├ílne k├║palisko Slia─Ź. K├║palisko disponuje jedn├Żm plaveck├Żm baz├ęnom pre dospel├Żch a mal├Żm kruhov├Żm baz├ęnom pre deti. V baz├ęne je voda priamo z k├║pe─żn├ęho prame┼ła a nako─żko je baz├ęn prietokov├Ż, voda n├şm neust├íle pretek├í, ─Ź├şm je zaru─Źen├í jej absol├║tna ─Źistota. Hned├ę sfarbenie vody sp├┤sobuje mineraliz├ícia vody s vysok├Żm obsahom ┼żeleza. Na k├║palisku sa nach├ídza volejbalov├ę ihrisko, ihrisko pre mal├Ż futbal a ved─ża k├║paliska s├║ 4 tenisov├ę kurty. Osvie┼żenie zabezpe─Źuje bufet a tie┼ż okolit├ę stromy, poskytuj├║ce tie┼ł.

V obci Kov├í─Źov├í m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą term├ílne k├║palisko Holidaypark Kov├í─Źov├í, ktor├ę pon├║ka oddych v term├ílnej vode celoro─Źne. Rovnak├║ vodu, ak├║ vyu┼ż├şva k├║palisko, vyu┼ż├şvaj├║ aj K├║pele Kov├í─Źov├í a N├írodn├ę rehabilita─Źn├ę centrum. Voda lie─Źi probl├ęmy pohybov├ęho ├║strojenstva a nervov├ę choroby. Okrem lie─Źivej term├ílnej vody n├íjdete v are├íli k├║paliska upraven├ę ┼íportov├ę plochy pre minigolf, pl├í┼żov├Ż volejbal, minifutbal a in├ę ┼íportov├ę vy┼żitie. Chyst├íte sa nav┼ít├şvi┼ą Zvolen v zime a hodl├íte si dopria┼ą vynikaj├║cu ly┼żova─Źku? Ly┼żiarske stredisko Kr├í─żov├í je ide├ílne ako pre rekrea─Źn├Żch ly┼żiarov, tak aj t├Żch pokro─Źil├Żch. V ly┼żiarskom stredisku sa nach├ídza 5 vlekov, ktor├ę s├║ navz├íjom prepojen├ę a obsluhuj├║ zjazdovky ─żahkej a stredne ┼ąa┼żkej obtia┼żnosti. Osvetlenie strediska pon├║ka v├Żborn├ę podmienky pre pravideln├ę ve─Źern├ę ly┼żovanie. Zjazdovky b├Żvaj├║ technicky zasne┼żovan├ę.

Mo┼żnosti ubytovania Zvolen

Najv├Ą─Ź┼íie mesto stredn├ęho Pohronia Zvolen m├í ve─żmi v├Żhodn├║ dopravn├║ polohu. Jeho ├║zemie je situovan├ę na s├║toku riek Hrona a Slatiny. Niekdaj┼íie kr├í─żovsk├ę mesto rokmi zmenilo svoj vzh─żad a v s├║─Źasnosti je Zvolen modern├Żm, r├Żchlo sa rozv├şjaj├║cim mestom. N├ídych hist├│rie si mesto napriek moderniz├ícii zachovalo dodnes. Dovolenka vo Zvolene a jeho okol├ş sa bude nies┼ą v duchu hist├│rie, turistiky, relaxu a objavovan├ş nev┼íedn├Żch pr├şrodn├Żch ├║kazov. Zvolen a jeho okolie pon├║ka ┼íirok├║ ┼ík├ílu ubytovania, sta─Ź├ş si len vybra┼ą z bohatej ponuky ubytovacieho port├ílu Hauzi.

Chyst├íte sa na dovolenku s rodinou, alebo priate─żmi a t├║┼żite po bo┼żskom tichu a s├║krom├ş? Ubytovanie na chate Zvolen, v prenajatom dome, chalupe, alebo drevenici Zvolen v├ím zaru─Ź├ş pr├şjemn├║ atmosf├ęru v kruhu t├Żch najbli┼ż┼í├şch. Vo Zvolene a jeho okol├ş si m├┤┼żete tie┼ż prenaja┼ą apartm├ín Zvolen, alebo vyu┼żi┼ą ubytovanie v priv├ítoch Zvolen. Chaty Zvolen s├║ situovan├ę v r├┤znych oblastiach. Horsk├ę chaty Zvolen poskytuj├║ pokoj, ticho, ─Źarokr├ísnu pr├şrodu a naplno si tak m├┤┼żete u┼żi┼ą chv├şle s rodinou a priate─żmi. Chaty v bl├şzkosti k├║pe─żov a ly┼żiarskeho strediska v├ím poskytn├║ dostatok s├║kromia a navy┼í┼íe hne─Ć po prebuden├ş sa m├┤┼żete venova┼ą naplno svojim aktivit├ím bez nutnosti cestovania. Kapacity ch├ít s├║ r├┤zne, ale zo ┼íirokej ponuky na port├íli Hauzi si ur─Źite rezervujete chatu, ide├ílnu pre va┼íu skupinu.

Villa GolfVilla Golf
┼átandardne s├║ chaty okrem sp├ílne vybaven├ę kuchynkou, k├║pe─ż┼łou a spolo─Źenskou miestnos┼ąou. V nov┼í├şch chat├ích nech├Żba ani wifi pripojenie a satelitn├í telev├şzia. Ve─żkou v├Żhodou ubytovania na chate alebo prenajatom dome, je mo┼żnos┼ą vyu┼żi┼ą s├║kromn├ę vonkaj┼íie posedenie. Vonkaj┼íie posedenie je ide├ílne na opeka─Źku, grilova─Źku a ┼íantenie s de┼ąmi. V pr├şpade, ┼że t├║┼żite po s├║krom├ş, ale potrp├şte si na vy┼í┼íom komforte, vyberte si ubytovanie v ┼ít├Żlovej chate alebo zrube. Pren├íjom chaty Zvolen alebo zrubu s vy┼í┼í├şm ┼ítandardom, pon├║ka svojim klientom relax v s├║kromnej chate Zvolen so saunou, chate Zvolen s v├şrivkou alebo chate Zvolen s ka─Ćou. Jednoducho dokonal├ę spojenie ┼íportov├ęho vy┼żitia a oddychu.

Dovolenku chcete str├ívi┼ą sk├┤r akt├şvne a obzer├íte sa po lacnom ubytovan├ş vo Zvolene a jeho okol├ş? N├şzku cenu, s├║kromie a pr├şjemn├ę dom├íce prostredie pon├║ka ubytovanie v s├║krom├ş Zvolen a na priv├ítoch. Ubytovanie je vhodn├ę najm├Ą pre p├íry, seniorov, rodiny s de┼ąmi a pre v┼íetk├Żch t├Żch, ktor├ş ─Źas na dovolenke tr├ívia najm├Ą potulkami po okol├ş. Lacn├ę ubytovanie Zvolen pon├║ka tie┼ż ubytov┼ła Zvolen alebo hostel, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ priamo v meste. S├║ ur─Źen├ę pre nen├íro─Źn├║ klientelu, turistov, ┼ítudentov, skupiny, ─Źi jednotlivcov. Izby s├║ jednoducho a prakticky zariaden├ę. Ubytov┼ła a hostel Zvolen pon├║ka svojim klientom okrem kr├ítkodob├ęho lacn├ęho ubytovania, aj mo┼żnos┼ą dlhodob├ęho ubytovania. V├Żbornou vo─żbou ubytovania s├║ aj miestne penzi├│ny Zvolen, ktor├ę poskytuj├║ ├║tuln├ę prostredie a rodinn├║ atmosf├ęru. S├║ to zv├Ą─Ź┼ía rodinn├ę podniky, kde v├ím naserv├şruj├║ prav├║ dom├ícu kuchy┼łu. Z├íle┼ż├ş len na v├ís, ─Źi vyu┼żijete len mo┼żnos┼ą ra┼łajok, alebo celodenn├ęho stravovania. V are├íli penzi├│nov sa v├Ą─Ź┼íinou nach├ídzaj├║ aj miesta na opekanie, grilovanie a detsk├ę ihrisk├í pre najmen┼í├şch n├ív┼ítevn├şkov.

Ak v┼íak patr├şte k n├íro─Źnej┼í├şm klientom, ktor├ş si po─Źas dovolenky radi dopraj├║ oddych, jednozna─Źne vyu┼żite ubytovanie v hoteli. Hotely Zvolen pon├║kaj├║ prvotriedne ubytovanie, skvel├║ gastron├│miu a kvalitn├ę doplnkov├ę slu┼żby. Hotely s wellness Zvolen a okolie s├║ ako stvoren├ę pre dokonal├Ż relax. Doprajte si po turistike, ┼íportov├Żch aktivit├ích a n├ív┼íteve r├┤znych pamiatok, relax v baz├ęne, saune, v├şrivke alebo si vychutnajte mas├í┼ż, ─Źi in├ę skr├í┼í─żovacie proced├║ry. Vyberte si ubytovanie vo Zvolene a okol├ş a napl├ínujte si radu zauj├şmav├Żch v├Żletov. ─îakaj├║ tu na v├ís historick├ę skvosty, turistick├ę n├íu─Źn├ę chodn├şky, mno┼żstvo ┼íportov├Żch aktiv├şt, prekr├ísna pr├şroda, ale aj vyt├║┼żen├Ż relax.

N├ízory a odpor├║─Źania

Igor Janeba
Kult├║rne historick├Żch atrakci├ş je v okol├ş ne├║rekom. My sme stihli Bansk├ę m├║zeum s exkurziou v ┼ít├┤lni, Kalv├íriu v Banskej ┼átiavnici, prech├ídzku po unik├ítnom n├ímest├ş plnom historick├Żch a umeleck├Żch prvkov, a Dom Mar├şny s Bankou l├ísky. Z├ípadoslov├íci - nezabudnite si teplej┼íie oble─Źenie, v tomto obdob├ş je tu o 4-8┬░ menej, mierne f├║ka a objavia sa aj zr├í┼żky. Nenechajte sa ale odradi┼ą, naozaj to stoj├ş za to!

Igor Janeba
Milovn├şci akt├şvneho relaxu si pr├şdu na svoje, ─Źi u┼ż na bicykloch, prech├ídzkach alebo t├║rach po ┼átiavnick├Żch vrchoch alebo v okol├ş tajchov. Stravovali sme sa v ne─Ćalekom penzi├│ne Eli┼íka, ra┼łajky a k├ívu som pripravoval priamo v na┼íom dom─Źeku.

Zdenka Macková
V tomto regi├│ne je ve─ża mo┼żnost├ş pre turistov, pr├şroda je n├ídhern├í. Zveropark v ┼Żarnovici, wellnes Vyhne, n├ív┼íteva Bansk├ęho mesta a mnoho dal┼í├şch.

Stanislava Doln├şkov├í
Cel├Ż ┼ítiavnick├Ż region je malebn├Ż. Treba vidie┼ą a za┼żi┼ą, ka┼żd├Ż si n├íjde svoje... Za ka┼żd├ęho po─Źasia a ro─Źn├ęho obdobia.

Ivana Slivová
Cyklov├Żlety na Sitno, do Sv├Ąt├ęho Antona a jeho z├íhrad, k tajchu Po─Ź├║vadlo, Klinger, Ottergrund, Kolpa┼ísk├Ż, k vyhliadke Javisko, prezrie┼ą bansk├║ ┼íachtu Bartolomej, ku Kalv├írii v Banskej ┼átiavnici a samozrejme samotn├ę centrum Banskej ┼átiavnici, tam sme zbehli aj pozrie┼ą Miner├ílogick├║ expoz├şciu aj s v├Żkladom ┼ítudenta Adama, ktor├Ż mal skvel├Ż preh─żad

Vladim├şra Vajdiarova
Dobr├ę jedlo u Starej Bla┼íkovej, k├║panie v Po─Ź├║vadle je samozrejmos┼ą ÔŁĄ´ŞĆ T├║ru na Sitno, cez Kr├ş┼żnu na Rich┼łavu alebo na Evi─Źkino jazero..... cyklotrasy...

Monika Fra┼łov├í
Ke─Ć┼że n├ím pr┼íalo skoro cel├Ż pobyt ve─ża m├ę toho nepozerali. Ale odpor├║─Źame okolie Hotela Salamandra.

Zuzana Szecsenyiova
Banska ┼átiavnica, okolite Tajchy,Po─Źuvadlianske jazero...na vyber si kazdy naozaj najde to svoje

Zuzana Szecsenyiova
V obci sme vela nepochodili ale Banska ┼átiavnica 8 km tu sme pobehali kri┼żom kra┼żom tak ako aj okolite Tajchy.

Denisa Nire─Ćhask├í
Odpor├║─Źam v├Żstup na Kalv├íriu. Kr├ísny v├Żhlad na B├ínsku ┼átiavnicu. 15 min├║t od chal├║pky sa nach├ídza Belianske jazero ktor├ę je n├ídhern├ę.

Andrea Šprláková
V regi├│ne je toho ve─ża. Ne─Ćaleko je Bansk├í ┼átiavnica a tam je st├íle ─Źo pozera┼ą. Sv.Anton, Vyhne k├║palisko, Po─Ź├║vadlo, ba┼ła Bartolomej a ve─ża ─Ćal┼í├şch zauj├şmavost├ş ;)

Andrea Šprláková
V obci bola sokoliarska ┼íkola, ktor├í robila ka┼żd├Ż de┼ł o 14h predstavenie a n├ísledne prehliadku ┼íkoly, kde maj├║ r├┤zne drav├ę vt├íky a in├ę zvierat├í. Moje deti boli nad┼íen├ę. V obci s├║ aj 3 jazer├í, ale t├║ru k nim sme po─Źas n├í┼ího pobytu nestihli. Ur─Źite ju radi absolvujeme nabud├║ce.

Katar├şna Bras
Mesto Bansk├í ┼átiavnica, n├íu─Źn├Ż chodn├şk na vrch Paradise (1. ma zauj├şmali aj tabu─żky, kone─Źne in├ę ako len klasick├ę spracovanie ako fauna, flora... ) , v├Żh─żad na mesto B┼á z Javiska ne─Ćaleko ─Źervenej studne.

Ivana Tomášková
City game, Banka l├ísky, vl├í─Źik ┼átiavnick├í An─Źa, ra┼łajky v podniku Moja Mari├şa, obed alebo ve─Źeru v re┼ítaur├ícii Erb, kde vyr├íbaj├║ aj vlastn├ę pivko a ur─Źite stoj├ş za to nav┼ít├şvi┼ą podnik Divn├í pani s jedine─Źnou atmosf├ęrou.

Michaela Štetiarová
Historick├ę centrum, Bansk├ę m├║zeum s prehliadkov ┼ít├┤lne, Banka l├ísky, M├║zeum miner├ílov, novinky boli Prech├ídzka v ─Źase a Pokriven├ę zrkadl├í. Super atmosf├ęra v bare Ruiny.

Marcela Jakub├şkov├í
Term├ílne k├║palisko, so─żn├║ jasky┼łu, k├║pe─ż v parenici, k├ívi─Źku v pr├şjemnom prostred├ş k├║pe─żn├ęho centra.

Jana Vl─Źek
Odpor├║─Źam nav┼ít├şvi┼ą mincov┼łu, m├║zeum, hrad, ┼ít├┤l┼łu Andrej a Feraty na Skalke. Gastronomick├Ż z├í┼żitok si vychutn├íte v re┼ítaur├ícii priamo na n├ímest├ş - Silvanus.

Gabriela Petrániová
K┼Ľmenie diviakov v okol├ş chaty, Mixiland pre deti vo Zvolene, Zvolensk├Ż z├ímok, Holidaypark Kov├í─Źov├í

Mária Dzúrová
Cel├ę okolie je kr├ísne a vhodn├ę na turistiku a samozrejme Bansk├í ┼átiavnica je ve─żmi zauj├şmav├í a prekr├ísna.

Dagmar Čavajdová
Ur─Źite odpor├║─Źame v├Żstup na Sitno, pozrie┼ą si pamiatky a atrakcie v Banskej ┼átiavnici a ve─Źern├║ prech├ídzku okolo jazera, ktor├║ V├ím spr├şjemnia bobry Ôś║´ŞĆ.

Marcela Cibáková
N├ív┼íteva Banskej ┼átiavnice, Bansk├ęho skanzenu pri Banskej ┼átiavnici. T├║ra na Sitno, v lete k├║panie sa v tajchoch.

Rozália Machová
My sme boli na Studni─Źke, v Tureckej a na Donovaloch. Zasa sa mus├şm opakova┼ą, ┼że je to n├ídhera. V├Żh─żady, pokoj, a mier aspo┼ł v du┼íi. In├Ż svet ne┼ż na ak├Ż sme zvyknut├ş.

Rozália Machová
Neviem ─Źo by som odporu─Źila n├ív┼ítevn├şkom obce. Pre n├ís bolo v┼íetko kr├ísne, lebo tam m├íme korene. Star├ę Hory sme pre┼íli cel├ę a mus├şm poveda┼ą, ┼że tak ako je kr├ísna pr├şroda, tak s├║ kr├ísni i ─żudia. V tom zmysle, ┼że s├║ priate─żsk├ş a ochotn├ş.

Izabela Fendeková
Aspo┼ł t├Ż┼żd┼łov├Ż pobyt,lebo v okol├ş je toho na preb├ídanie a┼ż pr├şli┼í ve─ża na pred─║┼żen├Ż v├şkend. Okrem pr├şrody sa pon├║ka aj n├ív┼íteva Banskej ┼átiavnice, kde n├ív┼ítevn├şk n├íjde mnoho turisticky zauj├şmav├Żch mo┼żnost├ş aj na 2-3 dni.

Izabela Fendeková
Obec le┼ż├ş uprostred ┼átiavnick├Żch vrchov, priamo pred dom─Źekom vedie jedna turistick├í trasa, pre menej n├íro─Źn├Żch,aj n├íro─Źnej┼í├şch. Ne─Ćaleko s├║ dva tajchy, tak┼że v letn├Żch mesiacoch je pl├ívanie vo vo─żnej pr├şrode na dosah. Od jedn├ęho z nich sa d├í vyviez┼ą seda─Źkovou lanovkou a pokra─Źova┼ą ─Ćalej turistick├Żmi chodn├şkmi r├┤znymi smermi,ale zaka┼żd├Żm s ├║┼żasn├Żmi v├Żh─żadmi do okolia. Hist├│ria regi├│nu je spojen├í s banskou ┼ąa┼żbou, a mnoho ┼í├ícht a podzemn├Żch chodieb ├║sti aj v obci. Zauj├şmav├í stavba je klopa─Źka.

Kristina Ferencakova
v Starych horach je velmi prijemna a pre deti zaujimava prechadzka Lesny chodnik od potravin, aj bannicky naucny chodnik.

Katar├şna Pitonakova
Prech├ídzku do ne─Ćalekej obce Sv├Ąt├Ż Anton, ur─Źite ak je mo┼żn├ę vzia┼ą so sebou bicykel, preto┼że na okol├ş s├║ ide├ílne cesti─Źky pre bike, Bansk├í ┼átiavnica, Po─Ź├║vadlo a vrch Sitno na ktor├Ż je v├Żh─żad aj z chaty,

Dávid Škuta
Cel├Ż kraj je raj pre turistov. Ka┼żd├Ż si tu nie─Źo n├íjde, ─Źi u┼ż v bli┼ż┼íom alebo vzdialenej┼íom okol├ş.

Dávid Škuta
P├ín dom├íci n├ís zobral na komentovan├║ prehliadku, odpor├║─Źame ak sa bude da┼ą. Samotn├í dedinka pon├║ka kr├ísne z├íkutia, pre turistov je v okol├ş neskuto─Źn├ę mno┼żstvo tr├ís a v├Żstupov.

─Żubo┼í Noskovi─Ź
potreba prespania jednu noc, tak┼że sme ni─Ź nenav┼ít├şvili hodnotenie slu┼żieb - nem├┤┼żem, ┼żiadne doplnkov├ę slu┼żby sme nepotrebovali vyu┼żi┼ą