Zadajte kritériá
Nemáte čas hľadať? Pošlite dopyt viacerým ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, že zadáte svoje kritériá a potvrdíte. My ho rozpošleme všetkým vyhovujúcim ubytovaniam, ktoré vám pošlú svoju ponuku ak sú voľné. Ušetríte čas a môžete si vyberať! Kritériá si nastavte vo vyhľadávaní, vyplňte svoje kontakty a stlačte "Odoslať dopyt".

Počet vyhovujúcich objektov:

Snažte sa zadať čo najpresnejšie kritériá, aby vás nekontaktovalo veľmi veľa ubytovateľov. Pozrieť vyhovujúce ubytovacie zariadenia


Zrušiť dopyt
Oravský Podzámok Oravský Podzámok

Vyberte si z ponuky až 13 ubytovaní Oravský Podzámok

ExteriérExteriérChata RaciborkaChata Raciborka
CHATA s vírivkou iba 300 m od lanovky
Oravský Podzámok  • 10 osôb, 3 spálne. V rekreačnej oblasti, pri lyžiarskom stredisku, pri lese. Vírivka. Pes nepovolený.
9.9 18 recenzií
240 - 300 € objekt / noc
Chata SidorkaChata SidorkaChata SidorkaChata Sidorka
Chata Sidorka priamo pri lyžiarskom stredisku Racibor!
Oravský Podzámok  • 12 osôb, 4 spálne. V rekreačnej oblasti, pri vleku, pri lese. Pes nepovolený.
9.9 15 recenzií
25 - 29 € osoba / noc
Chata Racibor 724Chata Racibor 724Chata Racibor 724Chata Racibor 724
Chata s výhodnou polohou
Oravský Podzámok  • 12 osôb, 3 spálne. Na okraji obce, pri lyžiarskom stredisku, pri lese. Bazén. Pes nepovolený.
9.5 3 recenzie
9 - 17 € osoba / noc
ExteriérApartmánApartmánApartmán
Uprednostňujeme skupiny robotníkov
Oravský Podzámok  - Široká • 6 izieb a  4 apartmány, 66 osôb, 16 spální. V obci, pri lyžiarskom stredisku. Pes povolený.
Bez recenzií
8 - 10 € osoba / noc
ExteriérIzba č. 2Rodinná izba č. 3Rodinná izba č. 3
Ubytovanie pod Oravským hradom
Oravský Podzámok  - Za vodou • 6 izieb, 19 osôb, 6 spální. Na okraji obce, pri rieke. S možnosťou stravovania. Pes nepovolený.
Bez recenzií
26 - 72 € osoba / noc
Apartmány pod Oravským hradomApartmány pod Oravským hradomApartmány pod Oravským hradomApartmány pod Oravským hradom
Štýlové apartmány priamo pod hradom!
Oravský Podzámok  • 2 objekty, 4 osoby, 2 spálne. V obci. S možnosťou stravovania. Pes nepovolený.
Bez recenzií
44 - 44 € osoba / noc
Chata AnčovičkaChata AnčovičkaChata AnčovičkaChata Ančovička
Chata pri lese, len 5 minút od lyžiarskeho strediska Racibor
Oravský Podzámok  • 8 osôb, 2 spálne. Na samote, pri lese, pri potoku. Bez internetu. Pes povolený.
Bez recenzií
15 - 19 € osoba / noc
Turistická ubytovňa ForgáčTuristická ubytovňa ForgáčTuristická ubytovňa ForgáčTuristická ubytovňa Forgáč
Ubytovňa blízko lesa
Oravský Podzámok  - Široká • 35 osôb, 7 spální. Na okraji obce, pri lese. Pes povolený.
9.8 3 recenzie
11 - 17 € osoba / noc
výhľad pred penziónomštvorlôžkový apartmánštvorlôžkový apartmánkuchynka
Veľká spoločenská miestnosť so stolným tenisom a stolným futbalom!!!!
Oravský Podzámok  • 23 osôb, 6 spální. V obci. S možnosťou stravovania. Pes povolený.
9.9 4 recenzie
17 - 25 € osoba / noc
ExteriérExteriérExteriérParkovisko
Ubytovanie vhodné pre rodiny
Oravský Podzámok  • 8 osôb, 2 spálne. V obci. Pes povolený.
9.9 7 recenzií
13 - 26 € osoba / noc
Drevenica Sedliacka DubováDrevenica Sedliacka DubováDrevenica Sedliacka DubováDrevenica Sedliacka Dubová
Tradičná drevenička s nádychom histórie a zároveň komfortným vybavením
Sedliacka Dubová • 8 osôb, 1 spálňa. V obci, pri rieke, na horách. Pes nepovolený.
5.9 1 recenzia
8 - 9 € osoba / noc
Rekreačný domček Flower GardenRekreačný domček Flower GardenRekreačný domček Flower GardenRekreačný domček Flower Garden
Voľné termíny v zimnom období
Dolný Kubín  - Záskalie • 2 objekty, 9 osôb, 4 spálne. Na okraji mesta. Pes nepovolený.
9.9 12 recenzií
20 - 40 € osoba / noc
ExteriérAltánokApartmán s 3 spálňamiApartmán s 3 spálňami
Pohodlie, moderné zariadenie a super atrakcie zaručené!
Dolný Kubín  - Kňažia • 3 apartmány, 36 osôb, 10 spální. V meste. Pes nepovolený.
9.6 22 recenzií
10 - 50 € osoba / noc
Nemáte čas hľadať ubytovanie? Pošlite dopyt!

13+ tipov kam ísť na výlet v Oravskom Podzámku


Malebná slovenská obec Oravský Podzámok v okrese Dolný Kubín je jednou z najnavštevovanejších v turistickom regióne Orava. Jej pýchou sú, napríklad Oravský hrad, Múzeum šľachtických kočiarov a saní, Stredoveká dedina sokoliarov a aj špičkové ubytovanie v Oravskom Podzámku.

Na pravom brehu rieky Oravy, v Oravskej vrchovine, sa nachádza malebná obec Oravský Podzámok. Od Dolného Kubína je vzdialená 11 km. Tvoria ju tri miestne časti, teda Oravský Podzámok, Široká a Dolná Lehota. Patrí k vyhľadávaným turistickým oblastiam na Orave kvôli viacerým zaujímavým miestam a atrakciám, ale aj kvôli špičkovému ubytovaniu v Oravskom Podzámku.

Čo navštíviť v Oravskom Podzámku a okolí

Oravský hrad

Nad dedinou Oravský Podzámok sa na skale vypína majestátny Oravský hrad. Právom sa zaraďuje medzi najobľúbenejšie a najviac navštevované hrady na Slovensku. O jeho veľkoleposti svedčí aj fakt, ža má 155 miestností a 754 schodov. Ak máte ubytovanie v Oravskom Podzámku alebo jeho okolí, Oravský hrad pri potulkách Oravou určite nevynechajte. V rámci prehliadok na hrade si môžete vybrať z troch okruhov. K dispozícii je základný okruh, malý a veľký okruh. Lákadlom, ktoré je spojené s adrenalínom, sú nočné prehliadky hradu.

Oravský hradpatricia_sl

Ubytovanie v Oravskom Podzámku vám dáva jedinečnú príležitosť zúčastniť sa sprievodných podujatí, ktoré sa konajú na hrade. Cez leto sa ich tu usporadúva ako maku. Stačí si vybrať podľa svojho gusta. Aj vďaka nim bude dovolenka na Orave nezabudnuteľným zážitkom. Ubytovanie v Oravskom Podzámku vám dáva jedinečnú príležitosť zúčastniť sa sprievodných podujatí, ktoré sa konajú na hrade. Cez leto sa ich tu usporadúva ako maku. Stačí si vybrať podľa svojho gusta. Aj vďaka nim bude dovolenka na Orave nezabudnuteľným zážitkom.

Stredoveká dedina sokoliarov

Stredoveká dedina pod Oravským hradom odzrkadľuje život človeka v ranom stredoveku, čiže v období Veľkej Moravy. Čo na vás na tomto mieste čaká? V prvom rade ukážky stavieb dobovej architektúry. Život v období Veľkej Moravy vám priblížia remeselníci predvádzajúci remeslá z dôb raného stredoveku. Za zmienku stojí jazda v rebrinovom voze, strieľanie z luku a čerešničkou na torte sú sokoliarske vystúpenia. Otváracia doba je počas letných mesiacov každý deň okrem pondelka.

Plte na Orave

Plte patria k histórii Oravy. Dnes sú jednou z top atrakcií na Orave. Počas plavby na plti z Hornej Lehoty do Oravského Podzámku sa pokocháte výhľadom na oravskú prírodu a Oravský hrad. Chcete sa dozvedieť viac o histórii pltníctva na Orave? Pozorne počúvajte výklad počas plavby na plti, ktorý je jej súčasťou.

Múzeum šľachtických kočiarov a saní

Viete, kde nájdete jedinečnú a najrozsiahlejšiu zbierku kočiarov a saní na Slovensku? Hádate správne, v Oravskom Podzámku. Múzeum sa nachádza pod Oravským hradom, čiže je nemožné, aby ste ho prehliadli. Jeho história sa začala písať v roku 2008 a odvtedy sa teší obľube návštevníkov regiónu Oravy. Čo na vás v múzeu čaká? Tak napríklad dozviete sa, aký je rozdiel medzi vozom a kočiarom. Na vlastné oči uvidíte niekoľko druhov karosérií, ako berlina, cab, mail či mylord.

V mesiacoch jún, júl a august je múzeum prístupné verejnosti každý deň. Nenechajte sa prehovárať a namierte si to z chaty, chalupy, penziónu, apartmánu či hotela v Oravskom Podzámku do múzea, ktoré vás prenesie späť v čase a zároveň sa veľa naučíte o histórií kočov, vozov a saní.

Pivovar Kastelán

Slováci milujú pivo a na Slovensku je naozaj kvalitné. Vychutnanie si piva, vyrobeného v Oravskom Podzámku, priamo pod bralom Oravského hradu, je ponuka, ktorá sa neodmieta. Minipivovar Kastelán sa nachádza priamo v dedinke Oravský Podzámok. Viacero chutných a kvalitných pív z pivovaru Kastelán si môžete vychutnať v reštaurácii Oravský Podzámok.

Ski Racibor

Ak milujete lyžovačku a uprednostňujete menšie lyžiarske strediská, nájdite si ubytovanie v Oravskom Podzámku a využite služby zariadenia Ski Racibor. V lyžiarskom areáli sa nachádza niekoľko zjazdoviek s rôznym stupňom náročnosti a celkovou dĺžkou 7 km. Na svoje si prídu aj najmenší, pretože detský vlek je určený pre deti do 6 rokov a úplných začiatočníkov v lyžovaní. Lyžiarske stredisko ponúka aj lyžiarsku školu a požičiava lyžiarsku výstroj. Čiže v Oravskom Podzámku si môžete splniť sen a naučiť sa lyžovať. Počas dňa stráveného pri lyžovaní energiu doplníte v bufete s rýchlym občerstvením či v reštaurácii. V areáli Ski Racibor Oravský Podzámok existuje aj možnosť ubytovať sa.

lyžovaniePexels

Jazdecký areál Húšť

Máte luxusné ubytovanie v Oravskom Podzámku a zachcelo sa vám jazdiť na koni? 11 km od ubytovania v Oravskom Podzámku sa nachádza Dlhá nad Oravou. V areáli Agrodružstva nájdete jazdecký areál Húšť. Na tomto mieste si uspokojíte túžbu jazdiť na koni. V jazdeckej škole vás to naučia. Máte obavy? V tom prípade sa odvezte na koči ťahanom koňmi. Ak máte jazdenie na koni v malíčku, môžete si vychutnať jazdu na koni po okolitej prírode. Oravská príroda má jedinečné čaro. Z konského sedla je však ešte čarovnejšia. Návšteva jazdeckého areálu Húšť prispeje k tomu, že dovolenka na Orave sa do vášho srdca zapíše ako dokonalá.

AquaRelax Dolný Kubín

Máte ubytovanie v apartmánoch Oravský Podzámok alebo penziónoch v Oravskom Podzámku, chcete ísť plávať a využiť wellness služby? Zájdite do Dolného Kubína, ktorý je od Oravského Podzámku vzdialený necelých 10 km, a navštívte AquaRelax Dolný Kubín.

Čo na vás čaká? Ideálne podmienky na plávanie poskytuje plavecký bazén. V prípade, že radšej vo vode oddychujete, doprajte si relax v relaxačnom bazéne. Dokonalú hydroterapiu zažijete vo vírivke. K dispozícii sú aj sauny, ako napríklad fínska, infrasauna či parná bylinková sauna. Keď si budete chcieť dať niečo pod zub, stačí zájsť do reštaurácie, ktorá je súčasťou tohto zariadenia. Čerešničkou na torte je fitness a masážne centrum. To znamená, že tréning vo fitcentre a po ňom masáž je v Dolnom Kubíne realita, ktorú si môžete dopriať aj vy.

Kubínska hoľa

Dovolenka na Orave je hlavne o čarokrásnej oravskej prírode. Kubínska hoľa je ideálnym miestom na potulky prírodou. Počas turistiky načerpáte množstvo pozitívnej energie, zlepšíte si kondíciu a aj preveríte svoje schopnosti v závislosti od náročnosti zvolenej trasy. Chcete si vychutnať výhľad na Dolný Kubín, vrchy Malej a Veľkej Fatry, Choč, Oravské a Kysucké Beskydy bez toho, aby ste si zodrali nohy? Vyvezte sa sedačkovou lanovkou na vrchol Kubínskej hole a kochajte sa nádhernými scenériami. Ak sa predsa len rozhodnete, že pôjdete aj po vlastných, zídite dolu po náučnom chodníku. Ku Kubínskej patrí aj 5-kilometrová zážitková zjazdová trať pre bicykle, jazda na horských trojkolkách a terénnych kolobežkách. Milovníci adrenalínu by nemali vynechať lanový park Tarzánia. Vyčlenili ste si na návštevu Kubínskej jeden jediný deň? Chyba, pretože len na zoznámenie sa s týmto miestom je ich potrebných niekoľko.

Záhadný Kostol Sedliacka Dubová

Ubytovanie na Orave v dreveniciach, chatách a chalupách, penziónoch, apartmánoch či hoteloch na Orave je aj o tom, že po výdatnom nočnom odpočinku sa môžete vydať tam, kam sa vám zachce. Radi spoznávate menej známe pamiatky? Kostol svätých Kozmu a Damiána je zrúcaninou, ktorá sa nachádza v obci Sedliacka Dubová. Je situovaný nad obcou a dostanete sa k nemu zhruba za 10 minút.

Escape Room Dolný Kubín

Vyžívate sa v riešení hlavolamov, hádaniek a záhad? V Escape Room v Dolnom Kubíne to využijete. Zamknú vás v miestnosti a dostanete sa z nej von len tak, že budete riešiť hlavolamy, spolupracovať a komunikovať s partiou ľudí, s ktorou sa tam nachádzate. Skúsite to?

Ubytovanie Oravský Podzámok

Apartmány Oravský Podzámok

Dovolenka s deťmi v Oravskom Podzámku sa dá stráviť rôznymi spôsobmi. Z viacerých foriem ubytovania si môžete zvoliť aj apartmány Oravský Podzámok. Niektoré sa nachádzajú vo dvoroch rodinných domov a poskytujú ubytovanie v súkromí, napríklad pre dvojice či menšie partie kamarátov, iné zariadenia prenajímajú viacero samostatných apartmánov. Pokiaľ hľadáte ubytovanie v súkromí v Oravskom Podzámku, zvoľte prvú možnosť. Apartmány Oravský Podzámok sú vybavené pohodlnou spálňou, kúpeľňou a toaletou. Disponujú plne vybavenou kuchyňou, v ktorej si uvaríte obed či večeru podľa vlastných predstáv. Wifi pripojenie a televízor so satelitom sú samozrejmosťou. Niektoré z nich majú balkón, iné terasu a niektoré sú bez týchto vymožeností. Chcete raňajkovať na terase? Pred objednaním apartmánu v Oravskom Podzámku sa zaujímajte aj o tieto maličkosti, pretože dovolenku spríjemnia. Ak idete na dovolenku na Oravu s deťmi, pýtajte sa aj o detský kútik. Využijete ho v prípade nepriaznivého počasia. Nebudete musieť cestovať do zábavných detských centier.

Chaty a chalupy Oravský Podzámok

Chata RaciborkaChata Raciborka
Prišli ste do Oravského Podzámku najmä kvôli skvelej lyžovačke? Využite možnosť ubytovať sa v chatách pri lyžiarskom stredisku v Oravskom Podzámku. Túžite si počas dovolenky na Orave oddýchnuť od každodenného zhonu a množstva ľudí? Zamerajte sa na ubytovanie v chatách na Orave iba pre nás, kde máte celý objekt iba pre seba. Oceníte ticho a pokoj, ktoré táto forma ubytovania prináša. Chaty Oravský Podzámok pri potoku alebo chaty Oravský Podzámok pri lese ponúkajú aj bonus v podobe blízkeho kontaktu s prírodou. Dosýta si vychutnáte pozemok s altánkom a grilom. Máte deti? Tie sa vybláznia na pozemku okolo chaty v súkromí na čerstvom vzduchu. Menší ocenia pieskovisko, trampolínu, hojdačku či preliezačky. Chaty v Oravskej Lesnej? Bazén pri chate na Orave? Chata so saunou a vírivkou v Oravskom Podzámku? Žiadny problém. Aj v tejto malej obci a jej okolí nájdete bohatú ponuku ubytovania, ponúkajúcu aj tieto vymoženosti.

Drevenice Oravský Podzámok

Drevenice Oravský Podzámok sú pre Oravu jedným z typických znakov. Ubytovanie v nich je komfortné a má jedinečné čaro. Malé drevenice v Oravskom Podzámku sú zárukou súkromia. Po dni strávenom na lyžovačke či v aquaparku si tu dokonale oddýchnete v interiéri i exteriéri s altánkom a krbom. Ubytovanie v drevenici na Orave môžete mať už od 9 eur za noc. V Oravskom Podzámku sa dá stráviť lacná dovolenka na Orave i luxusná dovolenka na Orave.

Hotely Oravský Podzámok

Ubytovanie v hoteloch je spojené s maximálnym komfortom, pretože sa nemusíte o nič starať. Väčšina hotelov v Oravskom Podzámku a okolí je nielen o príjemnom ubytovaní, ale aj o reštauračných službách, bare, fitness centre či wellness službách.

Penzióny Oravský Podzámok

Penzióny v Oravskom Podzámku sú predovšetkým o štýlových izbách, ale i apartmánoch. Je len na vás, čomu dáte prednosť. Vyhľadávané sú penzióny pri lyžiarskom stredisku Oravský Podzámok, penzióny Oravský Podzámok s plnou penziou i penzióny pre rodiny s deťmi Oravský Podzámok.

Články o lokalite Oravský Podzámok

Tipy kam na výlet Oravský Podzámok

Názory a odporúčania


Piotr Pawlaczek
Janosikowe Diery, szlaki na Mały i Wielki Rozsutec , Wieki Krywań, Orawski Zamek, przepiekne dolinki Vratna, Stefanowa regionalna kuchnia np. Petrova - Janosikov dvor

Natália Farkasová
Turá na Kvačiansku dolinu a Prosiecku dolinu, huby v okolí, my sme boli na odporúčanie v Dúbrave cca 20 min autom od ubytovania. Ružomberok na nákup, či výber hotovosti z bankomatu. Keďže je na Liptove nespočetné množstvo možností na vyžitie uvádzam len tie menej komerčné kt. sme stihli počas víkendu využiť.

Natália Farkasová
Miestna krčma stojí za vyskúšanie aspoň na pivo - platí sa však iba v hotovosti. Potraviny sú otvorené iba od 8-10 hod. Liptovská Mara cca 10- 15 min prechádzka od ubytovania pešo. Besenova, k vode cca 70 m od ubytovania. Obora s vysokou zverou na skok od ubytovania my sme bývali v chatke c.1.

Dominika Žembéryová
Západné Tatry Roháče (kopec možností na túry), Rio de Klin, Oravský hrad, aquapark Oravice, Juraňová dolina, Múzeum Oravskej dediny, Oravská priehrada - plavba loďou na Slanický ostrov umenia, atď...je toho veľa:)

Eliška Štef
Za ostatnými krásami regiónu treba trochu vycestovať, ale do polhodiny ste takmer všade. My sme navštívili Oravský hrad, priehradu a Slanický ostrov, Rio de Klin, Roháčske plesá, Múzeum oravskej dediny...

Nasratý Človek
Vyhnúť sa veľkým oblúkom tomuto ubytovaniu ak vás je viac ako jeden. Nezabudnúť si horolezeckú výbavu, aby ste sa nez*ebali zo schodov, keď sa pôjdete v noci vyšťať ...

Denisa Ch
Túru na Veľký a Malý Rozsutec. Veľký a malý Kriváň a Poludňový Grúň - z lanovky Vrátna - Chleb. Jánošíkove diery z Terchovej. V Terchovej - rozhľadňa, socha Jánošíka, betlehem v kostole.

Adriena Štefankovičová
Celá obec je nádherná. Odporúčame vystúpiť na výhľadňu Terchovské srdce, k soche Jánošíka, navštíviť miestny kostol s dreveným Betlehemom, či zaspievať si na niektorej z autobusových zastávok :)

Ľuboslava Suríniová
Zuberec,neďaleko lanovka Roháče -Spálená,Roháčske vodopády,Múzeum Oravskej dediny,Oravice aquapark aj Juráňova dolina,Slatinský ostrov plavba loďou na Orave ,kúsok ďalej Terchová a výlet pre deti na Nezbudskú lúčku a vela ďaľšieho

Stanislav Abaffy
Odpoveď na možnosti prežitia zmysluplných a príjemných dovolenkových dní v Zázrivej, Terchovej, či všeobecne Malej Fatre alebo dostupnej Orave, by bola veľmi rozsiahla. Každý návštevník určite nájde nádhernú prírodu, pokoj či rozptýlenie podľa vlastných preferencií.

DanaL danaL
V nejbližším okolí: Kvačanská a Prosiecká dolina, Jalovecká a Ždiarská dolina, začátek tatranské magistrály, přírodní termál v Kalamenech, Liptovský hrad, termály v Bešeňové

Alena Ležovičová
chata je pár metrov od Marina Liptov, kde je restauracia, pozicanie naradia na vodné športy, taktiež prenájom člnov a lodí. Bohužiaľ pláž /ležadlá a občerstvenie na pláži ešte nefungovali, napriek letnému počasiu čakajú na prázdninové mesiace na zahájenie sezony. Fungovala však reštaurácia v prístave, kde boli aj služby ako fitness wellness či požičanie kolobežiek a bicyklov...všetky služby však fungujú iba do 18,00 za nás mínus...

Franco Cubeddu
Použiť bývanie na prenocovanie a počas dňa sa stravovať v reštaurácii Dlhá nad Oravou alebo v Oravskom Kubíne alebo v Dolnom Kubíne. Vhodné pre mladých nenáročných dobrodružníkov.

Jaroslava Kordulakova
Huby a cucoriedky najdete uz 5 min od chaty. Vystup na nedaleky Velky Rozsutec, alebo Poludnovy Grun. Cyklotrasy ... Vela tipov dostanete aj od majitelov. V zime Sky centrum Kozinska.

Júlia Plachá
Teplý prameň Kalameny, Oravský hrad, Vlkolínec, salaš Krajinka, Rajecká Lesná - živý betlehém. Všetky tieto miesta sme navštívili a odporúčame všetkým v rámci pobytu na tejto malebnej chalúpke.

Júlia Plachá
Koliba Richtárka a jej nádherný areál s rybníkom,kaplnkou,pekárňou,reštauráciou ....odkiaľ vedie nenáročný a krásny turistický chodník" Známa neznáma",kde odporúčame vidieť okrem iného aj Jamišné vodopády.

Mária Zraková
V okolí je veľmi veľa možností na aktivity od výmyslu sveta, turistika, nádherná príroda, kúpanie v Aqua parku, historické a prírodné zaujímavosti.. tu nieje priestor na nudu.

Ingrid Víglaská
Liptov je celý nádherný. Čokoľvek navštívite, všetko má svoje čaro. Je tu veľa atrakcií pre deti, dospelých. Ja by som odporučila navštíviť toho menej, aby ste vždy mali dôvod sa sem vrátiť a pozrieť zas niečo ďalšie v tomto krásnom kraji🙂

Dominika Orbánova
Keďže mame malé deti, pán majiteľ ma vonku pri chatke vláčik na ktorom ich povozil. V okolí sme našli aj detsky zábavy kútik Kinderland. A svahy v okolí na vyblaznenie sa.

Martina Barassoová
Odporúčam navštíviť vilu Betula a babyland kde sa vysantili nielen deti ale aj dospelí. Neďaleko je Aqvapark Tatralandia a kontaktná ZOO. V regióne je mnoho atrakcií a veľa krásnych miest na turistiku.

Andrea Sklenarova
Staci sa s kocikom motat po obci, kuk opusteny Milotin, v jednote fajnove pecivko a samozrejme domace pecene strudle! Oravske muzeum dediny a suveniry na krizovatke-pri kostole. :-)

Branislav Mikula
Perfektné lyžiarske stredisko Roháče Spálená. Pomer cena a kvalita, super. Vyskúšali sme aj stredisko Janíky priamo v Zuberci. Vybavené len vlekmi, ale trate boli upravené, bufet po ruke, prevádzka až do 21:00. Boli sme spokojní.

Barbora Slováková
Priamo pri rezorte chát sa nachádza Liptovská Mara, ktorá je krásna aj v lete aj v zime. V okolí je veľa dobrých kolíb, priamo za chatou je kopec, kde sa viete prejsť so psíkom a naskytne sa Vám super panoramatický výhľad. :)

Lýdia Koišová
Je toho veľa. Or. Lesná má veľa čo ponúknuť po celý rok. V zime určite lyžovanie, ubytovanie je kúsok od lyžiarskeho svahu. Počas roka už plánujeme cyklistiku v okolí.

Roman Borik
Krásna chata, krásna príroda...bolo výborne, vybavenosť neuveriteľna, zatiaľ najlepšia zo všetkých doposiaľ navštívených chat...deti si to užili najviac vďaka tenisovemu kurtu. Majitelia príjemní, veľmi mili, ústretoví, ochotní ľudia ...môžeme len odporúčať.

Ján Slovák
Aquapark Bešeňová, vynikajúca reštaurácia Kozí vŕšok v Liptovskej Teplej, náročný výstup na Liptovský hrad a Prosiecka dolina, nutná dobrá turistická obuv, výstup na vrch Choč....

Miroslav Halama
Orava je nádherný región a je tam vážne chladnejšie ako inde na Slovensku! Rozdiel aj -5stupňov, čo bolo pri teplotách 30+ v iných častiach SK veľké pozitívum. Oravská priehrada, Zuberec, .......

Miroslav Halama
V obci nie je okrem dreveného artikulárneho kostola, inak nádherného, NIČ. Večer sa nedá ani nikde poprechádzať, pretože Leštiny sú dedina v doline, ktorá sa tiahne len popri veľmi úzkej ceste a ešte aj bez chodníkov!!! Chodí sa po ceste!!! Ale cez to všetko, nádherný výhľad z chaty na krásnu prírodu a koníky, ktoré sme každý deň kŕmili a hrali sa s nimi!

Jozef Durák
Región bohatý na kultúrne a historické skvosty, treba vidieť Oravský hrad, úvraťovú železničku, Klin a sochu Ježiša Krista, geomorfoligickú vzácnosť Puchmajerovej jazierka

rudolf litvik
obec by sa mala postarať o cestu ta je v dezollantnom stave,užý len pre tu cestu by som iným nedoporučoval pobyt v peklnom zariadení Or.horárne,treba ísť na jednotke,taku cesu som ešte nevidel.