Zadajte kritériá
Nemáte čas hľadať? Pošlite dopyt viacerým ubytovaniam naraz!
Dopyt funguje tak, že zadáte svoje kritériá a potvrdíte. My ho rozpošleme všetkým vyhovujúcim ubytovaniam, ktoré vám pošlú svoju ponuku ak sú voľné. Ušetríte čas a môžete si vyberať! Kritériá si nastavte vo vyhľadávaní, vyplňte svoje kontakty a stlačte Odoslať dopyt.

Počet vyhovujúcich objektov:

Snažte sa zadať čo najpresnejšie kritériá, aby vás nekontaktovalo veľmi veľa ubytovateľov. Pozrieť vyhovujúce ubytovacie zariadenia


Zrušiť dopyt

Vyberte si z ponuky až 0 ubytovaní Liptovský Mikuláš - Demänová

Nemáte čas hľadať ubytovanie? Pošlite dopyt!
Nenašiel som žiadne výsledky pre dané kritériá.
Skúste ďalšie hľadanie.

15+ tipov kam ísť na výlet v Demänovej

Demänová je obľúbeným turistickým centrom mnohých. Poskytuje skvelú rekreáciu pre všetky vekové kategórie. Od prírodných zákutí pre milovníkov prírody, cez zábavné atrakcie pre deti, až k zaujímavým pamiatkam, ktoré sa budú páčiť hlavne tomu, kto sa zaujíma o históriu. Máte naplánovanú cestu do tejto oblasti a chceli by ste vidieť niečo nové? Okrem tradičných miest, ktoré by ste mali navštíviť aspoň raz za život, sme si pre vás pripravili aj zaujímavé miesta, ktoré vyrazia dych. Plus, predstavíme vám aj možnosti ubytovania Demänová, aby ste si mohli vybrať presne ten typ zariadenia, ktorý vám bude vyhovovať.

Prírodné zákutia, ktoré sa budú páčiť každému

Demänovú mnohí navštevujú z dôvodu pekných prírodných zákutí. Tých má v ponuke rovno niekoľko. Klasikou je Demänovská ľadová jaskyňa sprístupnená od 19. storočia. Jej vznik sa však datuje na oveľa skôr. Známa bola totižto už v stredoveku. Pozornosť turistov láka svojím ľadovým interiérom a mohutnými tvarmi. Prehliadková trasa má 850 metrov, no jaskyňa je skutočne dlhá až 2,5 km. Ak by vám jedna jaskyňa nestačila, môžete sa pozrieť aj do Demänovskej jaskyne slobody, ktorá bola objavená v roku 1921.

Demänovská ľadová jaskyňaAutor: Jojo, en:Jojo_1, pl:Jojo – Vlastné dielo, CC BY-SA 3.0
Prehliadková trasa má dva okruhy. Kratší má dĺžku 1 150 metra a prevýšenie 86 metrov. Dlhý okruh má dĺžku 2 150 metrov s rovnakým prevýšením. Je na vás, ktorý si vyberiete. Milovníci túr si prídu na svoje vďaka bralnatému zalesnenému vrchu s tajomným rozprávkovým názvom Poludnica. Ide o symbol Liptova, ktorý je známy svojimi dvoma vrcholmi – Predná a Zadná Poludnica. Ak chcete pekné výhľady, je úplne jedno, či pôjdete na jeden, alebo druhý. Oba vám sľubujú vytúžený pohľad na blízke aj vzdialené okolie. Z Prednej Poludnice uvidíte Liptovskú kotlinu, Liptovskú Maru a Vysoké Tatry. Zo Zadnej Poludnice si zas všimnete všetky vrcholy Nízkych Tatier. Výstup na Poludnicu má síce len 5 kilometrov, no pripravte sa na poriadne stúpanie. To dá zabrať aj profesionálnym turistom, ktorí pravidelne zdolávajú rôzne slovenské vrchy. V Nízkych Tatrách sa nachádza množstvo zaujímavých prírodných zákutí, ktoré nie sú tak známe. Ak hľadáte niektoré aj vy, jednou z možností je Demänovská hora s krásnymi výhľadmi. Ide o nenáročnú túru vhodnú aj pre rodiny s deťmi. Keď sa dostanete na vrchol, môžete si všimnúť Liptovskú kotlinu, Západné Tatry, Liptovský Mikuláš, Liptovskú Maru alebo Chočské vrchy. Chceli by ste krásne výhľady, no nie ste milovníkom dlhých túr? V tom prípade stavte na rozhľadňu Pavčina Lehota s výškou skvelých 8 metrov. Má dve vyhliadkové plošiny. Keď vyjdete na tú najvyššiu, môžete sa kochať výhľadmi na Liptovskú kotlinu, Malú a Veľkú Fatru, Chočské vrchy, Kriváň či Západné Tatry. Pre tých, ktorým by sa ťažko orientovalo, sú pod strieškou v rozhľadni panoramatické fotky. Na nich sú všetky názvy vrchov a pohorí. Pomôžu vám zorientovať sa.

História a umenie zaujímavou formou

Galéria IlusiaGaléria Ilusia
Demänovská dolina poskytuje skutočne všetko, čo potrebujete, vrátane histórie a umenia. To potvrdzuje rovno niekoľkými galériami, z ktorých je obľúbená Galéria Ilusia. Ide o miesto plné optických klamov. 3D maľby, rôzne ilúzie a zaujímavé miesta vyrazia dych a budú sa páčiť každej jednej vekovej skupine. Zaujímavosti objavíte aj v múzeu Liptovský Mikuláš, ktorého oficiálny názov je Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Ide o najmodernejšie múzeum na Slovensku. Poskytuje jedinečný zážitok. Člení sa na dve expozície. Tie sú umiestnené na štyroch podlažiach. Jednou je expozícia venovaná ochrane prírody Slovenska – Zem, miesto pre život. Druhá je venovaná expozícii s názvom Človek, hory, NATURA 2000. Príjemnú atmosféru načerpáte aj vďaka artikulárnemu kostolu Svätý kríž. Ten sa považuje za jednu z najväčších drevených stavieb v strednej Európe. Jeho pôdorys má tvar kríža a kapacita je až 6 000 návštevníkov. Po histórii môže nasledovať znova umenie. Poriadnu dávku získate v Galérii Kolomana Sokola. Tá sa nachádza v budove z 15. storočia. Koloman Sokol bol významný maliar a grafik. Okrem Slovenska pôsobil aj v USA, Mexiku, Paríži a Prahe.

Niečo pre každého

Rodiny s deťmi si užijú ZOO kontakt, kde sa môžete zoznámiť s krotkými divými zvieratami. Nájdete tu 115 druhov a približne 400 jedincov. Potešia papagáje, veveričky, sysle aj svište. Nechýba ani expozícia krotkých líšok a kengúr. Keď chcete, môžete si zajazdiť na koňoch a poníkoch. Plus, v ZOO je takisto motýlia záhrada. Nádherné pestrofarebné motýle zaujmú aj dospelých. Zo ZOO sa môžete presunúť do Aquaparku Tatralandia, kde si tí najmenší užijú tobogany, šmýkačky a rôzne bazény. Dospelí si zas oddýchnu vo vírivkách a v tzv. Keltskom saunovom svete. Stratené sily môžete načerpať aj vo Wellness Paradise, kde strávite celý deň.

Aquapark TatralandiaAquapark Tatralandia
Aquapark môžete navštíviť počas celého roka. Špeciálnu atmosféru má v zime, keď vyjdete do vonkajšieho bazéna. Horúca voda v kombinácii s mrazivými teplotami sa vám rozhodne zapáči. Vodu si môžete užiť aj v plavárni Liptovský Mikuláš. Keďže je krytá, dá sa navštíviť aj počas jesene a zimy. Nachádza sa v tesnej blízkosti Zimného štadióna a poskytuje jeden 25 metrový plavecký bazén a jeden menší rekreačný bazén. Teplota vody dosahuje príjemných 27 °C. Ak by ste sa nechceli kúpať, môžete vyskúšať biliard, telocvičňu alebo lezeckú a boulderingovú stenu. Veľa zábavy vie poskytnúť aj bobová dráha Žiarce, ktorá sa nachádza vo FUN PARKU. Ide o najstrmšiu bobovú dráhu na Slovensku. Celková dĺžka trate je 1 km a obsahuje až 16 zákrut. Atrakcia je určená pre deti od 7 rokov. Najvyššia rýchlosť je obmedzená na 45 km/h. Boby jazdia po jednokoľajovej dráhe a sú vhodné pre jednu alebo dve osoby. Dráha je otvorená v lete, no len v prípade dobrého počasia. Pred jej návštevou teda zistite, či náhodou nebude pršať. V zime si môžete užiť vietor vo vlasoch v Ski centre Opalisko so štyrmi vlekmi a jednou dvojsedačkovou lanovkou. Využiť môžete päť upravovaných a technicky zasnežovaných zjazdoviek. Niektoré sú ľahké, iné zas mierne pokročilé. Samozrejmosťou je aj lyžiarska škola, požičovňa výstroja a skiservis. Druhou možnosťou v rámci lyžovania či sánkovania je Lyžiarske stredisko Žiarce nachádzajúce sa v blízkosti obce Pavčina Lehota. V areáli nájdete štyri vleky a osem zjazdoviek. Vhodné sú pre začiatočníkov, pokročilých aj profesionálov. Ak cestujete s deťmi, ide o skvelú možnosť, pretože sa tu nachádzajú aj detské vleky a lyžiarska škola a škôlka. Hľadáte modernú zábavu vhodnú na vykonávanie počas celého roka? Stavte na Liptov Lasers. Pomocou špeciálneho vybavenia si môžete užiť laserovú prestrelku, naháňanie a skrývanie sa pred priateľmi a rodinou. Na rozdiel od paintballu sa nemusíte báť zašpinenia alebo zranenia.

Skvelé ubytovanie Demänová pre každého

Demänová ubytovanie poskytuje široké možnosti, ktoré potešia úplne každého. Vyberať si môžete z desiatok zariadení vhodných pre jednotlivcov, páry, menšie aj väčšie rodiny či skupiny priateľov. Zabúdať netreba ani na rôzne cenové kategórie. Ak nechcete investovať desiatky eur za izbu, nemusíte. Najvyšší štandard vám poskytne hotel Demänová, ktorý poteší hlavne skvelými službami a komfortnými izbami. V nich nájdete nielen jedno a dvojlôžkové postele, ale takisto plne vybavenú kúpeľňu a často aj minibar.

Apartmány MajkaApartmány Majka
Hotely v Demänovej disponujú pripojením na internet, možnosťou stravovania a niekedy majú aj wellness. Zopár zariadení vám umožní priniesť si aj domáce zvieratko. Dopredu sa ale informujte, aký poplatok zaň zaplatíte a aké podmienky musí spĺňať. Spravidla platí, že zvieratko môže mať len určitú veľkosť. Veľké psie plemená dovolené nebývajú. Zlatou strednou cestou v ubytovaní sú apartmány Demänová, ktoré sú charakteristické pekne zariadenými izbami a dobrými službami. Zvyčajne majú internetové pripojenie a možnosť priniesť si domáceho miláčika. Strava je buď za poplatok, prípadne máte k dispozícii plne vybavenú kuchynku. Apartmány v Demänovej majú zvyčajne pekne upravený areál, kde sa nachádzajú rôzne šmýkačky, preliezačky a hojdačky. Deti si tu prídu rozhodne na svoje. Apartmánov je v Demänovej veľké množstvo. Výber je tak skutočne široký. Veľmi podobne je na tom penzión Demänová charakteristický skvelou cenou a výborným zariadením. Zvyčajne má upravený areál vhodný aj pre menšie deti. Ubytovanie Demänová tvoria aj chaty v Demänovej s nezameniteľnou atmosférou. Tie sa takisto pýšia skvelým areálom, ktorý je spravidla veľký. Nechýbajú ani pohodlné postele a dobre zariadená kuchynka. Keď si zvolíte chaty Demänová, spravidla si prenajímate celý objekt, alebo aspoň jeho časť. Z iných typov ubytovania sú to ubytovanie v súkromí Demänová a drevenice Demänová. Je len na vás, ktorú možnosť si zvolíte. Odvíjajte sa od svojho rozpočtu, počtu členov v rodine alebo od svojich preferencií.

Zažite dovolenku snov v Demänovej

Demänová je obľúbenou destináciou slovenských aj zahraničných turistov. Užite si dovolenku na Slovensku tak, ako sa patrí. Vyberte si skvelé ubytovanie v Demänovej, spíšte si všetky pamiatky a miesta, ktoré chcete vidieť, a postarajte sa o nové zážitky s rodinou alebo priateľmi.

Názory a odporúčania

Ľubomír Kundrata
Neďaleké atrakcie v Liptovskom Jáne. Výstava miniatúr Slovenska - prejdete peši v rámci krásnej prechádzky horou a lúkami po cyklotrase popri bývalom rekreačnom zariadení jadrovej fyziky. V L. Jáne môžete vyskúšať aj celoročné kúpanie v prírodnej kadi s vodou teplou 16 - 23 st. C

Ľubomír Kundrata
Určite lyžiarske stredisko, ktoré je kúsok od penziónu. V lete veľké množstvo turistických a cykloturistických trás v okolí penziónu. Množstvo možností aj na jednoduchšie prechádzky v okolí ak počasie nepraje.

Natália Farkasová
Turá na Kvačiansku dolinu a Prosiecku dolinu, huby v okolí, my sme boli na odporúčanie v Dúbrave cca 20 min autom od ubytovania. Ružomberok na nákup, či výber hotovosti z bankomatu. Keďže je na Liptove nespočetné množstvo možností na vyžitie uvádzam len tie menej komerčné kt. sme stihli počas víkendu využiť.

Natália Farkasová
Miestna krčma stojí za vyskúšanie aspoň na pivo - platí sa však iba v hotovosti. Potraviny sú otvorené iba od 8-10 hod. Liptovská Mara cca 10- 15 min prechádzka od ubytovania pešo. Besenova, k vode cca 70 m od ubytovania. Obora s vysokou zverou na skok od ubytovania my sme bývali v chatke c.1.

Dominika Žembéryová
Západné Tatry Roháče (kopec možností na túry), Rio de Klin, Oravský hrad, aquapark Oravice, Juraňová dolina, Múzeum Oravskej dediny, Oravská priehrada - plavba loďou na Slanický ostrov umenia, atď...je toho veľa:)

Ľuboslava Suríniová
Zuberec,neďaleko lanovka Roháče -Spálená,Roháčske vodopády,Múzeum Oravskej dediny,Oravice aquapark aj Juráňova dolina,Slatinský ostrov plavba loďou na Orave ,kúsok ďalej Terchová a výlet pre deti na Nezbudskú lúčku a vela ďaľšieho

Maros Sopko-Zima
Chalupa je velmi dobre situovana, na druhej strane pozemu je riecka. Ulice v obci maju asfalt v skvelom stave, takze kocikovanie je parada. Odporucam navstivit pocas prechadzky po obci miestny bar s velmi milou obsluhou a slnecnou terasou, len par metrov od ubytovania.

Alena Ležovičová
chata je pár metrov od Marina Liptov, kde je restauracia, pozicanie naradia na vodné športy, taktiež prenájom člnov a lodí. Bohužiaľ pláž /ležadlá a občerstvenie na pláži ešte nefungovali, napriek letnému počasiu čakajú na prázdninové mesiace na zahájenie sezony. Fungovala však reštaurácia v prístave, kde boli aj služby ako fitness wellness či požičanie kolobežiek a bicyklov...všetky služby však fungujú iba do 18,00 za nás mínus...

Melissa Incerti
I would recommend taking a visit to High Tatras and the surrounding towns, the hot springs and places to hike. Obviously weather dependant I hear really good things about the local ski centre not far from the property.

Júlia Plachá
Koliba Richtárka a jej nádherný areál s rybníkom,kaplnkou,pekárňou,reštauráciou ....odkiaľ vedie nenáročný a krásny turistický chodník" Známa neznáma",kde odporúčame vidieť okrem iného aj Jamišné vodopády.

Ingrid Víglaská
Liptov je celý nádherný. Čokoľvek navštívite, všetko má svoje čaro. Je tu veľa atrakcií pre deti, dospelých. Ja by som odporučila navštíviť toho menej, aby ste vždy mali dôvod sa sem vrátiť a pozrieť zas niečo ďalšie v tomto krásnom kraji🙂

Katarína Matušková
V okolí je veľmi veľa toho na výber. Návštevaj jaskýň, výhliadka v Lipt. Jáne, našli sme niekoľko vodopádov v okolí. Návšteva wellnes alebo aquaparku. Všedko je cca pol hodku od ubytka, čo je výborné.

Katarína Matušková
V okolí je veľmi veľa toho na výber. Návštevaj jaskýň, výhliadka v Lipt. Jáne, našli sme niekoľko vodopádov v okolí. Návšteva wellnes alebo aquaparku. Všedko je cca pol hodku od ubytka, čo je výborné.

Martina Barassoová
Odporúčam navštíviť vilu Betula a babyland kde sa vysantili nielen deti ale aj dospelí. Neďaleko je Aqvapark Tatralandia a kontaktná ZOO. V regióne je mnoho atrakcií a veľa krásnych miest na turistiku.

Branislav Mikula
Perfektné lyžiarske stredisko Roháče Spálená. Pomer cena a kvalita, super. Vyskúšali sme aj stredisko Janíky priamo v Zuberci. Vybavené len vlekmi, ale trate boli upravené, bufet po ruke, prevádzka až do 21:00. Boli sme spokojní.

Barbora Slováková
Priamo pri rezorte chát sa nachádza Liptovská Mara, ktorá je krásna aj v lete aj v zime. V okolí je veľa dobrých kolíb, priamo za chatou je kopec, kde sa viete prejsť so psíkom a naskytne sa Vám super panoramatický výhľad. :)

Katka Berová
V zimnom obdobi lyziarske strediska Mýto, Tále, jasná, bežkárske trate pohanská a Tále, sánkovanie všade v okoli chaty korčuľovanie na vodnej nádrži krpáčovo, národné biatlonové centrum Osrblie V ostatných obdobiach : Bike park mýto, Čiernohronská železnica a múzeum, vydrovská dolina a skanzen, jaskyňa mŕtvych netopierov, bystrianska jaskyňa, turistika všade v okolí, horehronská cyklodrezina, chmarošský viadukt, rafting na Hrone, Dedečkova chata

Nina Badendieckova
My sme sem prisli za snehom, ktory sa aj tak ku koncu pobytu uz topil 🙂 ale stihli sme dat deti trochu na lyze. Krpacovo ako lyziarske stredisko sa nam pacilo pre svoju komornu atmosferu a pre deti zacinajucich lyziarov idealny maly snurovy vlek, aj pozicovna, aj instruktor aj bufet. Skusili sme aj Cierny Balog, to je uz vacsie a pre deti tam bola mala poma.

Sandra Palenčárová
Túra na Sivý vrch je nádherná, potrebujete ale určite celý deň,ak si ju chcete vychutnat aj so zastávkami,ako my. Archeoskanzen Havranok, Kvaciansku dolinu (prejdete aj so psom), zájdite aj na Mlyny Oblazy a do Borového na pivo :).Kaďa v Liptovskom Jáne, a termálny železitý prameň v Kalamenach.

Juraj Grác
Žiarska chata,Malinô Brdo,Háj Nicovô,Jalovecká +Bobrovecká dolina ,Kvačianska + Prosiecka dolina,Skanzen Pribylina +Zuberec,Kúpalisko v Liptovskom Jáne,Kaštiel Liptovský Hrádok,Chopok + Ďumbier turistika.

Michaela (dve rodiny s dvoma 10-ročnými deťmi)
Každý si nájde svoje...od vychádzok do krásnej, tichej okolitej prírody, alebo autom na výlety v blízkom okolí. - jaskyne, zrúcaniny, Bešeňová, Tatralandia, Minipark Slovensko...veľmi veľa možností :)

Slavka Mižačkova
Liptov je nádherný a každý si tu nájde aktivity rôzneho druhu. Naša rodinka má rada turistiku Čutkovska dolina, Prosiecka a Kvačianska dolina , jaskyne v Jasnej , Tatralandia … a mnoho ďalšieho na bicykli Žiarska chata

Tatiana L.
My sme ako skupinka s detmi boli v kontaktnej zoo. Bolo to ok ale dost drahe tak nabuduce by som radsej isla a objavovala krasy prirody a okolia vo volnej prirode ako su jaskyne, hrady, prechadzky - len nam to bohuzial pocasie moc nedovolilo.

Veronika Fényesová
Jednoznačne turistika...pre mňa z Magurky na Ďurkovu chatu...náročné, ale veĺmi krásne a zvládli aj deti 4 a 6r....Liptov Aréna trošku sklamanie-nefungovala lezecká stena, ani všetky trampoliny...bludisko dosť zničené. Piesočkovo- veľká chyba, platili sme vstupné 16,6 Eur, deti si tých pár sôch pozreli za 5 min...no úplne zvytočné Krásne bolo v Mincovníčkove, Medvedej štôlni, Stanišovskej jaskyni Odporúčam sa ísť najesť do rešt. U koníka v Liptovskom Jáne- Krásne ihro pre deti, svojská atmosféra a chutné domáce jedlá

Libuše Pechová
Termální koupaliště Bešeňová pro rodiny s dětmi (mnoho atrakcí pro každou věkovou kategorii), koupele Lúčky pro ty, kteří upřednostňují klid. Mnoho možností pro horskou turistiku v Nízkých i Vysokých Tatrách (lanovky Chopok, návštěva Štrbského plesa, ...). Prohlídky krasových jeskyní. Velmi zajímavé přírodovědné muzeum v Liptovském Mikuláši.

RENÁTA Zacharová
Na Liptove je obrovské množstvo atrakcií, stačí si len vybrať- napríklad Tatralandia, Kontaktná zoo, Bešeňová, Liptovská Mara, obrátený domček, neďaleko sú Nízke Tatry, Tarzánia atď atď je toho mnoho❤

Lenka Dupkalová
Atrakcií je tam viacero a to od histórie až po kúpanie v minerálnych vodách. Kto to nezažije na vlastnej koži , nezamiluje si to. Deti sa tam vybláznili najmä v areáli Horec a stravovanie odporúčame penzión Una, villa Victoria aj Horec a pod ...My sme využili denné menu v Una za 4 eur a to naozaj domáca strava.

Katarina Chlebanova
My sme boli na Rozhladni, nazreli sme do Mincovnickova aj do Stanisovskej jaskyne - vsetko zazitky na nezaplatenie. A aj na kupalisku sme boli. V dedine sa daju pozicat aj bicykle, aj kolobezky. A ostatne sme nestihli, snad nabuduce 🙂

Stefan Folkman
LIPTOVSKA MARA s parkovanim zadarmo a viacerymi travnatymi plochami+stromami je vzdy OK, ziadna tlacenica, pozicovne lodi, ciste toalety, turisticke restauracie (aj luxusne, ak mate potrebu). Babyland VILLA BETULA je svojimi preliezkami a rozlahlostou tiez rajom pre deti ale aj pre rodicov, ktori sa zaroven maju kde poprechadzat... . Aquapark TATRALANDIA sme tento rok pre Covid vynechali, prechod PROSIECKA - KVACIANSKA DOLINA sme za 3 dni nestihli.

Daniela Macháčová
Určite výstup na Poludnicu, ktorá sa nachádza priamo nad chatou, je z nej nádherný výhľad na Liptovskú Maru a okolie a potom návštevu Liptovského Jána - asi 4 km krásnej prechádzky lesom a lúkami a prídete rovno ku kúpalisku v Liptovskom Jáne.